Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD +...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_michal maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Choong
A nie uwazasz ze forma to korzen stylu i ma wiecej zastosowan niz tylko te oczywiste ? ? ?
Michal Maj
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
ja np nie uwazam azeby trening form byl kluczowym elementem TRENINGU jako takiego. zamiast skupiac sie na poszukiwaniu "patentow" w formach wole poszukac patentow z rzeczywistym przeciwnikiem, mysle ze z zadnej formy nie wyciagniesz takich wnoskow jak ze sparingu.
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Osobiście uważam że Tul powinno się robic w 100%, mocny wydech, szybkie techniki, dokładnie ale z głową. To później daje efekty na zawodach, a jak będe robił relaksacyjnie to odbije się później w rywalizacji. Do relaksacji można używać innych form np. Yogi :smilecolros:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
ja nie napisalem ze robie formy relaksacyjnie tylko dla relaksu- i to chyba jest roznica,
np dzisaj mialem maturke z matematyki, przed egzaminem kozystajac z tego ze szkola byla praktycznie pusta zaszylem sie w jakims korytarzu i trzaskalem dla rozladowania napiecia formy.
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Sprzątaczki cie nie widziały? :) :) :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...

Choong
A nie uwazasz ze forma to korzen stylu i ma wiecej zastosowan niz tylko te oczywiste ? ? ?
Michal Maj

Alez oczywiscie ze tak uwazam , jednakze to nie zmienaia faktu iz dobrze zrobiony uklad potrafi zmeczyc :D .Osobiscie lubie formy, cos w sobie maja.aczkolwiek nie lubie ich cwiczyc jedna po drugiej tylko co jakis czas , osobno.Co wiecej niektore techniki z ukladow potrafia byc naprawde przydatne.
Pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
surikan- one staly "na bramce" i pilnowaly zeby nikt obcy nie wchodzil :) :) :)
  • 0

budo_robs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...

zamiast skupiac sie na poszukiwaniu "patentow" w formach wole poszukac patentow z rzeczywistym przeciwnikiem


Jasne moro. Ale nie zapominaj że nie każdy trenuje po to, aby startować w zawodach albo żeby być ulicznym wojownikiem.
Sztuki walki dawno przestały być tylko sposobem nauczenia się walki. Jest wiele osób w zaczynających przygodę z MA w późniejszym wieku i dla nich układy stanowią większą i ważniejszą część treningu niż np. dla Ciebie. Oni przecież nie będą startować w zawodach i rozbijać się po ulicach. Dlatego śmieszą mnie kłótnie na temat wyższości jednego stylu nad drugim.
Opisałem tylko mój sposób robienia układów, lubie je robić i będę je robić, choćby nie wiem jak bzdurne ruchy się tam znalazły i mam gdzieś czyjeś opinie na temat ich realizmu czy użyteczności. Po prostu jest to jeden z elementów mojego treningu. Uważam, że jeśli ktoś nie lubi i nie chce robić układów to nie powinien ich robić i przeznaczyć ten czas na trenowanie innych elementów. Ale niestety władze federacji twierdzą inaczej i układy są koniecznym elementem treningu i egzaminów na stopnie w TKD.
Pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
ale mi wlasnie o to chodzi!!!!!!!!! zacytowales mnie i w tym cytacie jest duzo z tego co chce powiedziec :wink: czyli.... nie odzucam ukladow, nie przeklinam ich ani nie jestem ich skrajnym przeciwnikiem, wydaje mi sie ze jak bede stary [cialem :) ] to wlasnie skupie sie glownie na formach, ale na dzien dzisiejszy nie uwazam jakoby TUL'e byly jakims nosnikiem umiejetnosci niezbednych do walki, ktorych ponadto nie moglbym praktykowac inaczej niz tylko cwiczac formy- ok?
  • 0

budo_robs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Hej? Nie Odebrałeś mojego poprzedniego postu jako atak na Siebie?
Może był trochę szorstki, ale nie chodzi o to żeby się z Tobą pokłócić (od bluzgów ostatnio jest SFD :wink: ). Po prostu napisałem co myślę.
Pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
nooo do SFD nam na szczescie jeszcze bardzo daleko, zwrociles sie bezposrednoi do mnie wiec, mimo ze nie poczolem sie zaatakowany, wyczulem w tym jakies dziwne intencje :)
spox, naprawde nie bylo i nie ma problemu :idea: :wink:
  • 0

budo_ronin00
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowe Gajęcice

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Moje początki związane ze sztukami walki/technikami rozpoczynałem ćwicząc combat calaki (kali) z boksem i kick boxingiem po rozpadzie grupy los rzucił mnie w objęcia ju jitsu poszerzonego o pankration, muay thai, box i kick boxing. To duzo daje potrafisz wybrać układy techniki dla ciebie najbardziej efektywne w starci. Aktualnie cwiczę taekwondo od pół roku, ale podczas walki na bliski dystans lub jeżeli którys z kolegów wyladuje na parkiecie sa bezbronni w starciu ze mna... To jest minus ograniczania się do jednego stylu/techniki walki... jak wszyscy wiemy więszkość potyczek na ulicy jeżeli nie załatwimy tego szybko oddajac 2 złote lub uderzeniem na krtań kończy się bijatyka/szarpaniną na chodniku, bardzo efektywne w tym momęcie są wojskowe systemy walki...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...

. . . bardzo efektywne w tym momęcie są wojskowe systemy walki...

, które z kolei bazują na technikach ze SW (ewentualnie sportów).
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...

. . . bardzo efektywne w tym momęcie są wojskowe systemy walki...

, które z kolei bazują na technikach ze SW (ewentualnie sportów).


ale przecież wszyscy wiedzą, że techniki SW są nieskuteczne :twisted:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
. . . w odróżnieniu od wszelkiej maści systemów combatowych :)
  • 0

budo_ronin00
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowe Gajęcice

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
Wszystko na czyms się opiera i sięga do histori sw i z niego wybiera co najlepsze aby strorzyć coś bardziej efektywnego w działaniu niestety nie tak pięknego jak sw... niestety
  • 0

budo_kipek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
"Mianowicie ucze sie z kaset szkoleniowych technik BJJ i trenuje je po zajeciach z kolegami."
a Skad mozna wziasc takie kasety szkoleniowe ? to mozna kupic gdzies czy jak ?
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
polecam szkoleniowki Bas Rutena, sporo fajnych rzeczy tlumaczyl

ogolnie to na sieci znajdziesz mnostwo szkoleniowek od mma az po wing tsun
  • 0

budo_kipek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
A linka moglby ktos zapodac?
  • 0

budo_dauniel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD +...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024