Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego trenuje?
Czesc
Napiszcie co was skłoniło, co było przyczyną tego iz zaczeliscie trenowac TKD i inne sztuki walki.

W moim przypadku była to fascynacja sztukami walki od dziecinstwa.
Jak prawie kazdy zaczynałem od filmow "karate", potem zacząłem czytac ksiazki i uczyc sie na własna reke :) . Byłem zafascynowany Karate Shotokan , otoczką filozoficzna tej sztuki jak i sama osobą Gishina Funakoshi.Wiedziałem o nim prawie wszystko.Zawsze jednak chcialem nalezec do jakiegos klubu, niestety nie wiedzialem gdzie u mnie w miescie taki znajde.Pewnego dnia zobaczyłem plakat TKD i postanowilem sie przejsc z kolega na spotkanie organizacyjne.Jak zobaczyłem swojego przyszłego trenera troche sie zdziwiłem,bo był normalnie ubrany - krawat ,marynarka itp. Myslałem ze oni zawsze musza jakos szczegolnie sie ubierac :wink: .No ale juz na pierwszym treningu wszystkie moje watpliwosci i obawy sie rozpłyneły, zobaczyłem Sabom w Doboku i powiedziiałem sobie "ja tez tak chce" :wink: .Po jakims czasie uswiadomiłem sobie co tak naprawde w treningu jest istotne -ciezka praca
Przedtem własciwie nie wiedzialem co to jest sztuka walki ,myslałem ze poznam pare "chwytow" troche "pomedytuje' i juz bede fighterem :-)
Probowałem rownolegle z taekwon-do trenowac jeszcze inne sztuki walki (karate, kung-fu), ale szybko przerwałem poniewaz te inne style nie były w stanie mi dac tego co dało mi taekwon-do , były za bardzo skomplikowane ,a jak wiadomo im prostrze tym lepsze :-)
Pozdrowienia
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
u mnie to wyglądało to tak:
Gdy wracałem ze szkoły nie miałem nic do roboty, nudziłem się, i tak w kółko. Postanowiłem że coś będe robił ze swoim wolnym czasem no i wypadło na taekwondo ( nie wiedziałem wtedy nic o sztukach walki ) spodobało mi się i już tak zostało.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
ja juz kiedys pisalem jak to u mnie bylo z tym TKD :idea:
wiec napisze tylko ze w TKD jest cos takiego co mnie przyciaga, moze to polaczenie dyscypliny i charowy? nie wiem.
na pewnoe bede trenowal cos jeszcze [wlasciwie trenuje cos jeszcze : )]
ale TKD traktuje jak taki pien- a reszta to sa galezie [qrcze, moze zamiast na awf powinienem isc na filozofie? :) ]
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?

na pewnoe bede trenowal cos jeszcze [wlasciwie trenuje cos jeszcze : )]
]


A co trenujesz , poza taekwondo moro ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
no wiec tak: kiedys byl krociutenki epizod z aikido [jak mialem kontuzje i nie moglem TKD trenowac] a potem liznalem troche viet vo dao, gdzies od roku chodze na treningi vvd w grudniu zdalem na pierwszy pas- ale np teraz zawiesilem te treningi przed matura [ TKD ciagle trenuje] trenowalem tez troche boks- i mam zamiar jeszcze cos w tym kierunku robic, jak sie uda to moze bede cwiczyl bjj : )
w kazdym razie Taekwon-do zostaje na swoim miejscu a reszta sie zmienia jak w kalejdoskopie :!: :idea: :)
  • 0

budo_michal maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Jesli chodzi o mnie , to sztuki walki , byly niespelnionym marzeniem mego ojca . Moj dziadek , jeszcze przed wojna byl szermierzem i ojciec chcial isc w jego slady , ale jakos mu nie wyszlo .
W wieku 6 lat zostalem poslany na Judo , i jakos mmi sie spodobalo . Pozniej zmienialem szkoly mniej wiecej raz na dwa lata , az w wieku 17 lat natrafilem na Kung Fu ( spoko spoko , TKD tez cwicze jak mam czac )
Pozdrowienia
Michal
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
to moze napisalbys cos wiecej o swoim taekwon-do? :!: :D
  • 0

budo_michal maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
chodze tylko czasami , sekcje prowadzi znajomy ( ma dopiero I dan ) , kopac facet umie dobrze i to sie liczy . Nie ucze sie materialu TKD , gdyz jednak wole kung fu . Wynika to bardziej z moich predyspozycji fizycznych , mam prawie dwa metry wzrostu i waze 98 kg. w TKD mam problem z srodkiem ciezkosci , ktory jest caly czas wysoko , me nogi przyzwyczaily sie do nizszego stania w pozycjach . Jednak wasza sztuka dobrze rozciaga i wyrabia dynamike kopniec dlatego ja szanuje . Poza tym , uwazam ze czlowiek powinnien byc otwarty na wszystkie sztuki , gdyz w koncu zadna technika nie zawodzi ... zawodzi czlowiek :) ze wzgledu na swe slabosci .
Michal Maj
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
milo spotkac kogos kto nie neguje innych ma :)

pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
tak, a ja sie dodatkowo ciesze ze jeszcze jeden jedi przeszedl na jasna strone mocy :) czyli ze cos sie dzieje na tym forum, jest z kim podyskutowac.
ale mimo wszystko przydaloby sie jeszcze wiecej ruchu na forum TKD
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
da się zrobić :)
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
da się zrobic ?? I taki zastój ?? :)


MARDRAs
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
hmm , ja jak narazie jestem zajęty , chodz znajduje czas by pisać na forum , ale brak mi czasu wymyślać tematy , ale za tydzień ,, da się zrobić '' :) :) :)
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Trzymam Cię za suowo :lol:
Ja tesz się postaram nieco rozkręcić :)


MARDRAs
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
No więc napiszę jak to było ze mną.
Otóż jako mały chłopiec zobaczyłem kiedyś w tv jakiś film kung fu i tak się zaczęło. Potem zobaczyłem jeszcze film z Bruce'em Lee i już nie trzeba było mnie dalej namawiać do zapisania się na kung fu kiedy byłem w podstawówce, a potem to już były tylko inne style :)

MARDRAs
  • 0

budo_ika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Ja tu bede najbardziej nietypowym przypadkiem :wink: . To bylo tak, najpierw do TKD zaczela cwiczyc moja corka - bo kolezanki sie zapisaly -to ona tez. Potem syn (3 lata mlodszy od corki) - stwierdzil, ze skoro siostra chodzi na sztuki walki, to on tez musi - poczul sie zagrozony, a ze byl wtedy w I klasie podstawowki zazyczyl sobie,zeby tatus z nim chodzil. Tatus chetnie sie zgodzil i tak sobie chodzilo na taekwon-do 3/4 mojej rodzinki. :D :D
Ja stwierdzilam, ze na "starosc" nie ma co sie wyglupiac. Po ok. 1/2 roku ich przygody z taekwon-do, trener postanowil zorganizowac grupe samoobrony dla kobiet w naszym osiedlowym klubie sportowym - stwierdzilam, ze tu to ja sie nadaje.... Jednak po miesiacu grupa sie rozpadla, zostala wlascicielka klubu, trener i ja....hehehehe
No i po wielu namowachtrafilam na treningi z reszta rodziny. Poczatkowo podchodzilam do tego b. sceptycznie, ale potem mnie wciagnelo, a teraz nie wybrazam sobie, zebym mogla nie chodzic na treningi.
:D :D Moje dzieci czasami mowia, ze nasza rodzina jest "patologiczna" - sami taekwondocy, a na dodatek "przemoc" w rodzinie sie szerzy.... nic tylko dzwonic na "niebieska linie"....hehehe :lol: :D
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
To jest wspaniałe. Mam nadzieje ze przyjdzie mi kiedys zyc w takiej rodzinie.Bardzo Pani zazdroszcze.
Pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
IKA- Slawek prowadzil ta grupe samooobrony dal kobiet :?: mozesz napisac dlaczego sie rozpadla :?:
  • 0

budo_ika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Prowadzil Slawek, a rozpadla sie, bo na poczatku panienki z aerobiku jako promocje mialy samoobrone za darmo, potem jak przyszlo placic ("straszne pieniadze", bo chyba 15 zl, a taekwon-do wtedy kosztowalo chyba 35, albo 40 zl), to niestety sporadycznie pojawialy sie 1-2 osoby....
az zostalam sama.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
a moglabys opisac te zajecia? tzn na czym Slawek sie skupial?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024