Skocz do zawartości


Zdjęcie

kemvo lepsze niż bjj


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_cyber
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

kemvo lepsze niż bjj
Kemvo combat lub jak kto woli tai jutsu -jujitsu ostre jujitsu nastawione zarówno na walke z przeciwnikiem stojącym czyli standart (boks, muai thai, dużo lowkasów i łokci. Do tego dohodzą duszenia dzwignie walka w parteże, po prostu ostra młócka i niezły wpierdol na treningach tylko dla wytrwałych.
Proszę o porównania , wypowiedzi
THX
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
"....niezły wpierdol na treningach tylko dla wytrwałych."
Znaczy sie trening jest tak intensywny / kontuzyjny ze malo kto jest w stanie go wytrzymac ? Ktos oszalal.

A teraz cos o Thai jutsu ze stronki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

" It is true that a ninja could kill with one blow by exploiting the weaknesses of the body."
- Tia widze to jest naprawde "tylko dla twardzieli" system.

"
Tai-Jutsu

The ninja were very competent hand-to-hand fighters. They were trained from birth to fight with their hands and feet. They knew where and how to hit to paralyse or even kill when needed.

One reason that their style of fighting (Tai-jutsu) was so effective, was that they not only studied punching and kicking, but they studied the human body as well. Learning all about the weaknesses and strengths. For example, punching a man in the face can be painful, but it might just piss him off, whereas a punch to the throat will be much more devastating.

Grappling was a strong part of the ninjas fighting technique. Along with bone- crunching kicks and punches, the ninja were equally as strong fighting from the ground. When on the ground grappling, it is not likely that a punch or kick could be used effectively, so techniques such as arm bars and joint locks were used. The grappling was very similar to todays judo or jui-jitsu.
"

Milego zabijania 1 strzalem.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
cyber- w sklad polskiej unii kem vo combat wchodza o ile sie nie myle taj jutsu, viet vo dao i viet tai chi,

jezeli chodzi ci o sam combat to i tak nie jest to tozsame z tai jutsu!!!
  • 0

budo_cyber
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
[quote name="^Hast^"]
"....niezły wpierdol na treningach tylko dla wytrwałych."
Znaczy sie trening jest tak intensywny / kontuzyjny ze malo kto jest w stanie go wytrzymac ? Ktos oszalal.

Mówiąc po krótce treningi są ostro wyciskowe ale co do kontuzji się nie zgadzam gdyż po prostu się nie zdarzają. Nikt nie oszalał.
Jest to poprostu sztuka walki nastawiona w 100% na ulice i z tąd takie ostre treningi.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj

Kemvo combat lub jak kto woli tai jutsu -jujitsu THX


Prosze sie nauczyc historii stylu przez siebie uprawianego - kemvo combat to jest co innego niz kempo tai jutsu jiu jitsu (ju-shorin-ka-do) itd
To co jest przy organizacji kemvo combat to kempo tai- jutsu jiu-jitsu (nazwa powstala na poczatku lat 90) a tai -jutsu to jest cos innego
Nazwa tai jutsu - najczesciej kojazona jest z walka wrecz w nin-jutsu lub z nowoczesnym systemem opracowanym we francji
ogolnie oznacz sztuke ciala
kemvo combat jest tylko dla sluzb mundurowych a kempo tai jutsu jiu-jitsu dla cywili - na forum sa wypowiedzi RJ (tworcy kempo tai jutsu)wlasnie o tym mowiace.

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Martius...mam pytanie:jakim Ty byles zawodnikiem(jakie sukcesy) i jakie w twoich czasach byly reguly sport jiu-jitsu?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj

Martius...mam pytanie:jakim Ty byles zawodnikiem(jakie sukcesy) i jakie w twoich czasach byly reguly sport jiu-jitsu?


Nigdy w sporcie nie zrobilem oszalamiajacej kariery ;)
Jakim bylem zawodnikiem ? chyba srednim - zreszta w ju-jitsu prawie nie startowalem. Ja zawsze sie nastawialem na samoobrone a walka sportowa to byla tylko po to aby sie obic. Kiedy wchodzila 2 fala ju-jitsu sportowego (poczatek lat 90) ja juz przeszedlem bardziej na szkolenie tylko troche startowalem zreszta przepisy byly wtedy dosc smieszne - semi kontakt po kazdej technice zatrzymanie akcji i wskazanie punktu dla osoby - teraz jest o niebo lepiej. Wczesniej troche otarlem sie o turnieje miedzyklubowe w kyokushin i kick boxingu (w tym czasie tam byly osoby z roznych styli) raz dostawalem lomot raz udalo sie stanac na podium lub w poblizu. Zreszta u nas w sekcjach w sporcie tez biora udzial nieliczni glowne nastawienie jest na samoobrone i uczenie odruchow- ale mozemy sie poszczycic - wicemistrzami polski, brazowymi medalistami, finalistami pucharu polski itp. w roznych organizacjach, ale osoby te sport traktuja jako okres przejsciowy dla obicia sie bo to jest bardzo potrzebne aby nie skonczyc na balecie. Tak ze mam nadzieje ze bede lepszym instruktorem niz zawodnikiem ;) a jesli nawet nie to i tak glownie cwicze dla przyjemnosci cwiczenia.
Pozdrawiam
martius
  • 0

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Cyber - z tego co wiem to Kem Vo Combat to caly system szkolenia, a nie tylko walka wrecz. Z reszta jak zauwalzyl Martius jest on przeznaczony tylko dla sluzb mundurowych. A zatem.... nie pomylilo Ci sie cos? Pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Dla sprostowania

International Kem Vo Combat jest organizacją międzynarodową, w ramach ktorej działają
Viet Vo Dao ( International VVD - kierunek tradycyjny ) jest to sztuka walki.
Vovinam Viet Vo Dao ( kierunek quazi sportowy )
Kempo Tai Jutsu - samoobrona, walka wręcz oparta na kierunku Jiu Jitsu z elementami Kempo
Viet Tai Chi - kierunek podobny do klasycznego, zdrowotnego systemu Tai Chi
Kem Vo Combat - typowy combat dla służb mundurowych ( vide Krav Maga, Combat 56, Bas 3 ).

Nie mylyć Kempo Tai Jutsu z działającymi w Polsce czy na świecie kierunkami o nazwie Tai Jutsu. KTJ ma inną koncepcję walki i specyfikę.
W Polsce działa np. szkoła Nihon Tai Jutsu ( szkoła Roberta Roslonia ) zapraszam na strony Roberta. Niedługo na stronach NTJ będą rowniesz strony Kempo Tai Jutsu, struktura, historia, kadra itp.
pozdrawiam

Pytanie - kto wpadł na pomysł takiego tytułu ? Przecież thebesciak :evil: mnie może pobić :lol: :D
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Jeśli ktoś uważa ze jego styl jest lepszy od Bjj, nic nie stoi na przeszkodzie aby to udowodnił.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Drogi Pawełku,
Już jesteś dopuszczony do forum i musisz jak zwierzaczek obsikać swój teren.
Czytaj dokładnie posty ( chyba masz wiecej niż ustawowe 8 klas ? ).Nikt nie kwestionuje, że obecnie liderem w turniejach jest BJJ, wyluzuj się.
Ja i wielu ludzi mimo wszystko będziemy ćwiczyli swoje style, kierunki. Dlaczego ? Odpowiedziałem Tobie juz kilka razy. Wiesz co to hobby?
Nie mam kompleksów z tego powodu że to co ćwicze nie jest the best - dla mnie jest the best i to jest najważniejsze.
Z politowaniem
Proszę nie odpowiadajI TAK WIEMY WSZYSCY , ŻE JESTEŚ NAJLEPSZY.
DO NIEZOBACZENIA
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
>a tai -jutsu to jest cos innego
>Nazwa tai jutsu - najczesciej kojazona jest z walka wrecz w nin-jutsu lub >z nowoczesnym systemem opracowanym we francji
>ogolnie oznacz sztuke ciala

Ale nazwa powstałe mniej więcej w tym okresie co nnazwa Ju-Jitsu i była używana zamiennie... jak zresztą hakuda, kumi uchi czy też inne...

Wszystko to i tak jest Ju-Jitsu...

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj

>
Ale nazwa powstałe mniej więcej w tym okresie co nnazwa Ju-Jitsu i była używana zamiennie... jak zresztą hakuda, kumi uchi czy też inne...

Wszystko to i tak jest Ju-Jitsu...

R.


zgadzam sie calkowicie ;)

tylko aby Ci nie pozostalo mowienie - "Wszystko to jest i tak.... i wszyscy cwicza ..." - bo skads juz to znamy ;)

pozdrawiam
Marcin
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj

Drogi Pawełku,
Już jesteś dopuszczony do forum


Do niczego nie jestem dopuszczony. Wrciłem na polecenie mojego nauczyciela. To wszystko.

i musisz jak zwierzaczek obsikać swój teren.


Być moze cięzko Ci to zrozumiec ale ja nie "obsikuje terenu" jak jakis dzikus z bambusowego gaju napędzany myslami Ho Shi Mina.

Czytaj dokładnie posty ( chyba masz wiecej niż ustawowe 8 klas ? ).


Obecnie ustawa przewiduje przymus edukacyjny do 18 roku życia. Radziłbym czasem poczytac coś jescze poza wietnamskimi interpretacjami klasyków komunizmu.

Nikt nie kwestionuje, że obecnie liderem w turniejach jest BJJ, wyluzuj się.
Ja i wielu ludzi mimo wszystko będziemy ćwiczyli swoje style, kierunki. Dlaczego ? Odpowiedziałem Tobie juz kilka razy. Wiesz co to hobby?
Nie mam kompleksów z tego powodu że to co ćwicze nie jest the best - dla mnie jest the best i to jest najważniejsze.


Jeśli nie masz kompleksów to skad ta spazmatyczna reakcja na moją odpowiedz dla Cybera i tytuł tego tematu? A moze ich nie zauważyłeś? Czyżbys sam mia jakies problemy z osmiolatką? Nie podejrzewałbym Cię o kupno dyplomu na bazarze. Ani wietnamskich towarzyszy o opanowanie umiejetnosci podrabiania takich dokumentów. Chyba ze znowu Chinole pomogli?

Z politowaniem


No coments

Proszę nie odpowiadaj


Ciekawa taktyka. Napluc na kogos i prosic aby nie reagowa.


I TAK WIEMY WSZYSCY , ŻE JESTEŚ NAJLEPSZY.
DO NIEZOBACZENIA


W takim razie muszę Cie rozczarować. Jest wielu lepszych ode mnie. Ups. przepraszam. Po tej informacji to dopiero spac nie bedziesz mógł. :D
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
>tylko aby Ci nie pozostalo mowienie - "Wszystko to jest i tak.... i >wszyscy cwicza ..." - bo skads juz to znamy ;)

I tak jest...
Wszystko to JJ, tylko niektóre szkoły to JJ sportowe...
Co by się nie mówiło...

R.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
DROGI PAWEŁKU,
MOJA REAKCJA WBREW POZOROM NIE BYŁA SPONTANICZNA
Co do moich zainteresowań Wietnamem to pragnę zauważyć, że komunizm w Wietnamie ma około 60 lat, a historia Wietnamu liczy sobie ponad 4000 lat, kultury tak starej jak chińska i wbrew pozorom bardzo bogatej..
Gdybyś w swoim młodzieńczym zapędzie chociaż trochę poczytał o historii VVD dowiedziłbyś się, że wielu ludzi z VVD walczyło z komunizmem.
Co do mnie muszę Ciebie rozczarować - zawsze byłem zdeklarowanym antykomunistą, w latach 80 uczestniczyłem w strukturach Mazowsza. Cóż TY możesz wiedzieć o komuniźmie skoro w tych latach kiedy ja i moi koledzy na starówce w Wawie leliśmy się z zomowcami, Ty prawdopodobnie dostawałeś od mamy lody, a od taty klapsa, bo już wtedy byłeś łobuz.
Nikogo nie opluwam, przez internet można wszysto. Gdybyś niechcący był blisko mnie nasza dyskusja była by pełniejsza i dosadniejsza.
Pa, lecę na trening i nie mam czasu na takie dyskusje.
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Jestem pewien ze powtarzasz to kazdorazowo podczas wizyty w Wietnamie. Pisał ktoś (czy nie Dacheng?) w kontekscie ChRL. bodajze w Karate Kung-fu co myśli o ludziach "sztuk walki" którzy swoim udziałem w sponsorowanych przez reżim imprezach popieraja go de facto. Zgadzam sie z nim w 100%.
Jestem pewiem że predzej czy później znajdziemy sie na tyle blisko aby w pełni podyskutowac. Póki co wspomne tylko ze z zomo napieprzałem sie nie mając jeszcze 14 lat. Nie bede zgadywał czy w tym wieku deklamowałes wierszyki z okazji rocznicy "Pazdziernika" czy nie.
  • 0

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Boruta, Twoja logika jakos do mnie nie trafia... Czy jak pojade do na jakas impreze MA do Niemiec do bede nazista? A tak w ogole co ma wspolnego jakis styl z ustrojem panstwa w jakim powstal? Przeciez to niedorzeczne! A poza tym zawsze wypowiadasz sie w superlatywach na temat Sambo - popraw mnie jezeli sie myle, ale ten styl narodzil sie chyba w samej kolebce komunizmu... Jest mniej komunistyczny bo jest chwytany? Pozdrawiam!
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Czy pańsiwo niemieckie jest nazistowskie?
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: kemvo lepsze niż bjj
Doktorze - wydaje mi się /jestem tylko studentem 2 roku historii/, że kolebką komunizmu były Niemcy/Marks i Engels/ a nie Rosja czy ZSRR.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Pozdrawiam: Pyton.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

2 następnych tematów

  • Zdjęcie
    Cos nowego?

    - Ponad rok temu

  • Zdjęcie
    HAPKIDO

    - Ponad rok temu

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024