Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
ok, to ja się pochwalę co mnie skłoniło do Taekwondo, otóz miałem zamiar wyrobić sobie kondycję, oraz odpędzić się od kompa :)
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Przypadek:
Przyszedłem z kumplem na zapisy (on się zapisywał a ja tylko z ciekawości)
...i tak już zostałem :)
(kumpel ostatnio bywa raczej rzadko)
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Przedewszystkim witam wszystkich :] Jestem nowy na forum jak i w Taekwondo :]
Wiec powracajac do tematu. hmmm wczesniej zdarzylo mi sie trenowac 3 miesiace kick-boxing ale zabraklo mi jakos weny i przestalem chodzic :/
Ostatnio stwierdzilem ze trzeba cos w koncu robic, i tak po odwiedzeniu wielu stron na temat SW zdecydowalem sie ostatecznie na Taekwondo.
A przedewszytkim po to aby poprawic swoja kondycje (rzucilem palenie 1,5 roku temu, a na poczatku kondycha strasznie spada), nie siedziec ciagle przy kompie, miec jakies inne zainteresowania i hobby :].
  • 0

budo_zipeq
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Witam ;) Od zawsze sie interesowałem SW. Pół roku temu w naszej szkole zawisł plakat z informacją o treningach Ju-Jitsu. Przyszedłem na trening, czekamy na sensei i 8O 8O 8O :!: Nasz nauczyciel plastyki :lol: A najlepsze jest to że ćwiczymy za darmo :) Od następnego roku dodaje do tego Kyokushin Karate :)

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_lothar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Trenuję bo:
- nie chcę się stać ważywkiem, które spędza całeżycie przed TV :P
- fascynują mnie SW
- namówił mnie przyjaciel
- w sytuacjach kryzysowych (brak drogi ucieczki) chciałbym umieć się lepiej bronić (bo dotychczasowy "skill" może nie wystarczać)
- mogę się wyżyć na tarczach i workach, w przeciwieństwie do ludzi, którzy szukają zaczepki na ulicy...
- doskonale poprawia to moją kondycję :D
- dzięki temu wiem jak wykozystać czas w domu (ćwiczenie układów na podstawie opisów i filmów), rozciąganie itp.
- bo lubię, a Taekwon-do zawsze nieziemsko podobało mi się ze względu na niesamowite kopnięcia
  • 0

budo_madog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Obecnie trenuje kk ale to tylko kwestia czasu kiedy zaczne trenowac tekwondo (czekam na wrzesien gdyz dopiero wtedy zostana utworzone nowe grupy poczatkujace). A trenuje dlatego ze: rozwijaja sprawnosc fizyczna, ucza zycia oraz dzieki sztuka walki mozna sie czuc bezpiecznie :)
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
nie da sie wytłumaczyć dlaczego robimy to co kochamy :) tak poprostu jest
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Jeśli chodzi o to dlaczego trenuję to jest kilka powodów:
1. dostałem kiedyś porządnie i postanowiłem się odegrać
2. koleżanka zaciągnęła mnie na trening
3. spodobało mi się
4. poznałem fantastycznych ludzi i przyjaźnię się z nimi nie tylko na sali
5. dzięki temu mam niezłą kondycję
6. nie siedzę przez 24 godziny na dobę przed komputerem i nie marnuję w ten sposób czasu
7. lepiej wyglądam
8. mój kręgosłup się wyprostował
9. po porstu nie potrafię przestać trenować
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Ja postanowiłem zapisac sie na tkd po tym jak zoabczyłem pokaz w wykonaniu J.Suski:P
  • 0

budo_silvanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Chcialem zacząc trenowac jakąs sztuke walki i zaczalem szukać... Karate(KyoKushin, Gosoku-Ryu), Aikido, Jujitsu(także brazylijskie), kick-boxing, itp itp ale nic mi się nie podobalo wszystko jak dla mnie to lipa... Ale od kiedy chodze na TaekWon-Do to czuję ze to własnie to :D Szybkość, dynamika, siła a te kopnięcia to poprostu poezja... I ataki z wyskoku... Uważam że to najlepsza sztuka walki pod każdym względem.

Pozdrawiam wszystkich wojowników TaeKwon-Do :D
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Moja przygoda z Taekwon-do zaczeła się od mojego brata :P
Brat mając 10 lat chodził na judo (czyli wtedy kiedy ja jeszcze obserwowałem świat przez pępek:)). Po paru latach trener wyjechał a klub rozpadł się :roll:
Bracik przeszedł na tenis stołowy :) :) :) ale po mniej więcej 6 latach skończył grę z powodu braku czasu. Ja bardzo chciałem chodzić na judo, albo na karate (wtedy jeszcze nie wiedziałm o czymś takim jak Taekwondo :-) ) ale w tym czasie zapisałem się na ping-ponga 8) . Pewnego dnia wychodząc z sali zobaczyłem plakat z napisem Taekwondo i facetem kopiacym jakąś technikę. Przeczytałem go i pisało tam ZSP3 Orzepowicka bla bla bla :P ja miałem 10 lat i nie miałem pojęcia gdzie to jest :P :P :P Zapytałem się mamy i dowiedziałem się, że to jest tam gdzie chodzę na pingla :) Kiedy mama po paru dniach wybierała się na zebranie (właśnie na tą Orzepowicką bla bla bla :-) ) zabrałem się z mamą aby obejrzeć trening TKD. Baaaardzo mi podobał i po weekendzie wyruszyłem na 1 trening, po którym miałem niezłe zakwasy :P .
Dziś mam na karku 13 lat :D :D :D i mam zamiar trenować aż do czasu kiedy będę w stanie kopnąć ap chagi :P
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
zapomniałem dodać, że po miesiącu chodzenia namówiłem brata 8)
bracik namówił żonę, która namówiła swojego brata :) Teraz chodzi tylko mój brat i bratowa, Ten brat bratowej :-) przestał chodzić z powodu bólów kręgosłupa...
  • 0

budo_kubakksw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?

Dziś mam na karku 13 lat :D :D :D i mam zamiar trenować aż do czasu kiedy będę w stanie kopnąć ap chagi :P

to sie natrenujesz... :wink:
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
no a co :D :P
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?

Jeśli chodzi o to dlaczego trenuję to jest kilka powodów:


9. po porstu nie potrafię przestać trenować


Yhyhy skąd ja to znam :) Jak się już wsiąknie, to nie można przestać. Ciało domaga się rzezi, mięśnie krzyczą o więcej bólu, a nogi dosłownie fruwają pod biurkiem/ławką, czekając na kolejną możliwość pokopania w cel (najlepiej ruchomy:) Tak więc z tych wszystkich wymienionych przez ciebie powodów, ja chyba 9 bym osobiście dał na 1 miejscu :)
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
A ja mam stłuczony palec i nie mogę trenować przez 2 tygodnie :cry: :X co ja pocznę bez TKD przez tyle czasu :(
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Patrz na mój avatar - ja miałem przerwę 5 miesięczną :)
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Najszczersze kondolencje... :)
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?
Ja trenuje bo uwazam ze wysilek fizyczny jest potrzebny kazdemu "ludziowi" do dobrego funkcjonowania maszyny zwanej organizmem. Do tego pokochalem TKD wiec lacze przyjemne z pozytecznym. Nie do konca chyba mozna to wyrazic slowami, ale sadze ze wiekszosc tenujacych to rozumie-calkiem trafne jest to co napisal zyxwu: bo nie moge przestac... I mam nadzieje ze nie znudze sie tym nigdy, ze pewnego pieknego dnia bedzie mi dane zawiazac czarny pas na moim doboku.
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje?

Yhyhy skąd ja to znam :) Jak się już wsiąknie, to nie można przestać. Ciało domaga się rzezi, mięśnie krzyczą o więcej bólu, a nogi dosłownie fruwają pod biurkiem/ławką, czekając na kolejną możliwość pokopania w cel (najlepiej ruchomy:) Tak więc z tych wszystkich wymienionych przez ciebie powodów, ja chyba 9 bym osobiście dał na 1 miejscu :)


Jak uważasz, że to co czujesz po treningu to ból to zapraszam w piątki :twisted:

Co do tematu - To uzależnia i to naprawdę mocno. Jak zdaża mi się opuścić 1 trening to jestem zupełnie nie do życia, nie mówiąc o tym co się dzieje podczas jakichś przerw dłuższych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024