Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta, broń i samoobrona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Szczepan, to nie powalasz niedzwiedzia tenkanem?

:-)
Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ja moge powalic niedzwiedzia bez dotykania, na odleglosc. Jak niedzwiedz mnie zobaczy, to pada ze smiechu (to taka slynna technika aikido, bezdotykowa :P )....gorzej jak jest noc, w nocy niedzwiedzie gorzej widza, to dlatego nosze spraya..
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
jup,jup, Popey,

ale my nie mowimy o biciu sie na ulicy tylko o tym jaka bronia sie maja bronic kobiety.

idac twoim tokiem rozumowania, to jak znajda oni noz, to tez wyprobuja na ofiarze? to juz wole spray
---------------------------------------------------------------------------------

jup

heh - wiesz ze nawet nie spojrzalem na naglowek wiadomosci , odpowiadajac na nia? ;-]
ale mimo wszystko , dalej twierdze ze takie spraye nie sa za bardzo uzyteczne na ulicy (chyba ze przeciw psom)
poza tym , ja juz pisalem kiedys ze wyjmujesz noz tylko wtedy gdy umiesz z niego korzystac i nie boisz sie tego.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
A wiesz, ja znalem goscia ktory byl zeslany na daleka polnoc Rosji w czasie wojny. I on mi opowiadal o koledze, ktory autentycznie
uciekal przed niedzwiedziem kilkaset metrow. I nie uciekl.
Niedzwiedz go dopadl i zabil. Pozniej kiedy zajeli sie szczatkami
ciala trup mial ponoc calkiem siwe wlosy.
Parszywa sprawa. Albo to jedna z tych opowiesci typu kot w pralce.
Trudno powiedziec.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

A wiesz, ja znalem goscia ktory byl zeslany na daleka polnoc Rosji w czasie wojny. I on mi opowiadal o koledze, ktory autentycznie
uciekal przed niedzwiedziem kilkaset metrow. I nie uciekl.
Niedzwiedz go dopadl i zabil. Pozniej kiedy zajeli sie szczatkami
ciala trup mial ponoc calkiem siwe wlosy.
Parszywa sprawa. Albo to jedna z tych opowiesci typu kot w pralce.
Trudno powiedziec.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niestety przed niedzwiedzim nie mozna uciec. W tamtym roku niedaleko od nas (jakies 3000 km) niedzwiedz dogonil i zjadl kobiete (bodajze z armii )co biegala sobie nienerwowo co rano od kilku lat na jakims poligonie. Dopadl ja jak biegla. Niedzwiedz biega BARDZO szybko, plywa doskonale, wspina sie na drzewa doskonale...
Jest tylko jedyna metoda, albo spray, albo cienkie drzewo (zeby mial trudnosci z objeciem lapami...) ale nie za cienkie, bo strzachnie jak sliwke...
  • 0

budo_moniś
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
[quote]najczesciej nie jest tak ze kolo cie z daleka juz widzi i wola - przygotuj sie , bede cie lal[/quote]


Moim zdaniem, gdy jakiś zbir chce zaatakować kobietę to lubi zabawić się w kotka o myszkę, tzn. lubi gdy kobieta ucieka a on ją goni. Być może nie do końca zdajecie sobie sprawę jakie są to uczucia, ale użyjcie wyobraźni, im dłużej taka ucieczka trwa tym większy jest strach , widzisz ,że odległość między tobą a napastnikiem jest mniejsza wtedy jest już paraliżujący strach. Jeżeli kobieta w takiej sytuacji ma sprey'a i w przypływie odwagi przypomni sobie o tym, to moment odwrócenia się i użycia sprey'a może zaskoczyć napastnika, który już jest pewien swoje ofiary. Pozostaje jeszcze dać kopa w genitalia i brać nogi za pas wrzeszcząc w niebogłosy.

[quote]w nielicznych moich bojkach bylo tak ze zaczynalo sie praktycznie twarza w twarz. jak tu uzyc spray'a?[/quote]

Wolałabym stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz niż od początku grać rolę ofiary.

[/quote]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Z tematu "Samoobrona kobiet" zeszliśmy na temat "Niedźwiedź - wróg Twój czy przyjaciel?" :) . Tak w ogóle to niedźwiedź biega tak szybko jak koń, ale na krótszym dystansie.
A ja i tak jesli chodzi o samoobronę naszych kobietek będę za nożem...
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Wolałabym stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz niż od początku grać rolę ofiary.
---------------------------------------------------------------------

Jup

Sure - masz racje.
Tyle ze z jednym przeciwnikiem , a nie jak przewaznie to sie dzieje , z czterema...

Tak sobie mysle ze dziewczyny maja przewaznie latwiej... bo napada je jeden kolo (przewaznie mowie!!!) I latwiej sobie z nim poradzic , niz z trzema fajansami w drechach...tfu
Na szczescie na dniach dostane bagnet od M16 bogdajze :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Wolałabym stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz niż od początku grać rolę ofiary.


Nie zgadzam sie.
Granie ofiary wcale nie jest glupie. To po prostu jeszcze jeden srodek do zaskoczenia atakujacego, uspienia jego czujnosci. Wiele roznego rodzaju taktyk wykorzystuje aktorstwo zupelnie na zimno, bez emocji.Sa tacy co cale zycie (krotkie) gadaja o honorze i takich tam dyrdymalach, ale jak zdrowie czy zycie jest w opalach, to bycie aktorem sie dobrze przydaje a honor sie chowa do kieszeni...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Ja tu trzymam strone Szczepana ( jezeli chodzi o spray'e), dlaczego :
- sa spray's i spray's ( jak ktos zainteresowany , to moge rozwinac temat)
- moja zona nosi spray ( od momentu jak tylko mnie poznala , nie, nie dla obrony przede mna , mam nadzieje ) jednego razy wczesnym rankiem , pochmielony kozak z dyskoteki cos od niej chcial , po strzale z miotacza , nakryl sie nogami .
- jako zatwardzialy pasjonat survivalu , mialem kontakty z misiami i to nawet czesciej niz bym sobie zyczyl , 2 razy ( nie wiem co prawda jakie zamiary mial misu) , dzialanie bylo piorunujace ,obalilo "animala" na bok , a jak sie poniosl , nawet bez przeprosin odbiegl w podskokach.
Co prawda nie kupuje standartowych "gazow na misie" , tylko raczej tactical , ale na czlowieka wystarczy "misiowy" , a pozniej teleskopem.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Zapraszam do tematu "Gazem go!!!" w forum "Walka bronią."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_natalia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z bieszczad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Seiken mówił, że: jako zatwardzialy pasjonat survivalu , mialem kontakty z misiami i to nawet czesciej niz bym sobie zyczyl , 2 razy ( nie wiem co prawda jakie zamiary mial misu) , dzialanie bylo piorunujace ,obalilo "animala" na bok , a jak sie poniosl , nawet bez przeprosin odbiegl w podskokach.



Ale ty masz szczescie. Ja chociaz mieszkam w bieszczadach( gdzie tez sa niedzwiedzie) nigdy na zywo nie widzialam niedzwiedzia. Cociaz wiele razy chodzilam do lasu. Ale lepiej jest nigdy nie zobaczyc zwierzaka bo mozna takiego spotkania nie przezyc. I dla tego masz szczescie.


''Gdziekolwiek jesteś, musisz pozwolić wyciszyć się, by odebrać częstotliwość ziemi, na której właśnie się znalazłeś ''
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024