Skocz do zawartości


Zdjęcie

shidokan na ulicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

shidokan na ulicy
No wlasnie - co sadzicie o skutecznosci tego stylu na ulicy? Czy ktos moglby mi powiedziec jaki jest tam stosunek chwytow/parteru do uderzen? No i jeszcze jedno - czytalem gdzies, ze czerpia rozne techniki z roznych stylow: rece z boksu, nogi z taja, parter z bjj....mhm..to dlaczego to sie nazywa karate? Pozdrawiam
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
kumpel trenowal i mowil ze "walczyl z powietrzem". To jest chyba bezkontaktowe karate. Wiec skutecznosc zerowa.
Clans
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

kumpel trenowal i mowil ze "walczyl z powietrzem". To jest chyba bezkontaktowe karate. Wiec skutecznosc zerowa.
Clans

Mega ROTFL, chociaż w sumie to nie jest takie śmieszne :evil:
Albo ktoś pomylił shidokan z shotokanem, albo ktoś przyszedł na trening dla dzieci...
A temat był poruszany w dziale Karate - shidokan jest jak najbardziej kontaktowe :D
pozdrawiam
sliver
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
niestety tylko slyszalem o tym stylu ale z tego co wiem to trenerzy ktorzy przeszli na schidokan to byli karatecy kyokushinki wiec schidokan moze nie roznic sie wiele ,niestety o poziomie sie nie wypowiadam bo jeszcze nie widzalem tego stylu ale przyposzczam ze to cos podobnego do kiokushin




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

niestety tylko slyszalem o tym stylu ale z tego co wiem to trenerzy ktorzy przeszli na schidokan to byli karatecy kyokushinki wiec schidokan moze nie roznic sie wiele ,niestety o poziomie sie nie wypowiadam bo jeszcze nie widzalem tego stylu ale przyposzczam ze to cos podobnego do kiokushin


Na przypuszczeniach wiec lepiej pozostan, jak chcesz komentowac cos o czym nie masz pojecia, a tym bardziej oceniac naszych instruktorow.

MRad.
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Silver napisal :
Mega ROTFL, chociaż w sumie to nie jest takie śmieszne
Albo ktoś pomylił shidokan z shotokanem....


Dokladnie tak :oops: . Wiec przepraszam.
Clans :)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
powiedzalem ze przyposzczam jak jest jeszcze nie widzalem tego stylu na zywo ale jak bedze w krakowie to napewno sie tam pojawie i wtedy wydam swoja opinie a nie przypuszczenia zobaczymy jaki poziom bedzie
bo na razie nie slychac o was w kickuboxingu a przeciesz macie tak formole




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

kumpel trenowal i mowil ze "walczyl z powietrzem". To jest chyba bezkontaktowe karate. Wiec skutecznosc zerowa.
Clans


Moze mu sie pomylilo z cwiczeniem kata na swiezym powietrzu:evil:

Bo ja jakos nie widze nic z bezkontaktownosci w tym stylu :wink:

A o skutecznosci danego stylu to sie wypowiadaj jak troche to pocwiczysz.Taka mala porada na przyszlosc.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Uderzenia w powietrze to i sa ale to jest walak z cieniem, i napewno pomaga w walce na ulicy, inaczej by nie nie wystepowala w boksie.

Kontaktu jest duzo w Shidokanie nawet bardzo duzo.

Czy zapewni ci Bezpieczenstwo na ulicy? Nie wiem, zalezy od zagrozenia z jakim bedzisz mial stycznosc, zaden styl nie zagwarantuje ci bezpieczenstwa w konfrontacji z kilkoma napastnikami, badz uzbrojonym przeciwnikiem.

Ulica charakteryzuje sie brakiem zasad, to nie trening ktorym rzadza jakies zasady. Twoj wrog bedzie staraj sie pokonac ciebie za wszelka cene urzywajac wszystkich znanych mu technik. Bedzie walic cie w twarz, a moze bedize cie chwytac i szarpac. Trening Shidokanu uczy cie bodzcow, odpowiednich reakcji na zachowanie przeciwnika. I po przez swoja roznorodnosc (walka w paretrze, chwyty i rzuty oraz mocna stojka) oraz pelnokotaktowosc bedziesz zawsze wiedzial co zrobic, pewne ruchy wejda tobie w nawyk i nie bedziesz bezradny w pradziwym starciu.


Oczywiscie wszystko zalezy tylko od ciebie, od tego jak bedziesz przykladac sie do treningu. Oraz od zagrozenia, pamietaj ze im szyciej pojdziesz na trening i im rzetelniej bedziesz sie przykladac do zajec to twoje szanse staja sie coraz wieksze.


I oczywiscie sa sytuacje na ulicy w ktorych chocbys byl mistrzem wszystkich stylow swiata to i tak bedziesz bez szans.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
wg mnie z karate ma to niewiele wspólnego ale pomysł jest świetny - oglądałem filmiki ze strony - polecam!!!!
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Ja uwazam że kazama ma racje. Można być niezłym na sali i zgłupieć na ulicy, wystraszyć sie spanikować i to nie zaden wstyd. A można też wyjść z opresji nie będąc super herosem. To wszystko zależy ....
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Uważam, że shidokan jest bardzo efektywnym systemem na ulicy, skupiającym wszystekie elementy, które można wykorzystać na ulicy. Także, sposób nauki systemu jest naknajbardziej nastawiony na konfrontację, w związku z czym raczej byłbym spokojny o wyniki shidokan na ulicy.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Na ulicy najcześciej można spotkac laików i tu jest w moim odczuciu szansa na wygraną. Na treningach uczymy sie pewnych reakcji na które przeciętny napastnik na ulicy nie jet przygotowany. Ważne są oczywiście tez ćwiczenie kontaktowe i typowo strategiczne (ekonomiczność walki, skuteczność i taktyka). Luje na ulicy tych podstaw raczej nie mają :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_gt4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Imadło - bardzo słuszna uwaga! Na ulicach przeciętny napastnik to najczęściej luj bez żadnego pojęcia o walce, dlatego właśnie uważam, że osoba trenująca dowolny sport walki (myślę tu o około 10 - 15 systemach o których cokolwiek słyszałem lub widziałem) ma znaczną przewagę nad napastnikiem. Nie mówię tu oczywiście o ludziach, którzy świadomie trenują walkę pod kątem jej zastosowania na ulicy. Ale to mieści się w granicach błędu. Pozdrawiam. GT4.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Az pewnego dnia luzacko podejdzie sie do "luja" i na spokojnie bedzie chcial go rozlozyc technika .. a luj .. tez cos bedzie trenowal.
Kinder kurwa niespodziewajka bedzie ... zawsze trzeba podchodzi do przeciwnika z respektem. Ale co ja tam wiem ...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

Az pewnego dnia luzacko podejdzie sie do "luja" i na spokojnie bedzie chcial go rozlozyc technika .. a luj .. tez cos bedzie trenowal.
Kinder kurwa niespodziewajka bedzie ... zawsze trzeba podchodzi do przeciwnika z respektem. Ale co ja tam wiem ...


Ja też uważam, że do przeciwnika zawsze należy podchodzic z respektem. I na ulicy nie ma obcji luzak - przynajmniej tak mi sie wydaje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Do każdego przeciwnika trzeba podchodzić ostrożnie i z respektem. Myślicie, że jak ktoś wygląda jak luj i nic nigdy nie trenował, to cienki jest? On trenował własnie ulicę, lał się po mordzie od 12 roku życia. I po zawodach...
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

No wlasnie - co sadzicie o skutecznosci tego stylu na ulicy?

Uch. Skuteczność karate i każdej innej sztuki walki na ulicy jest ZEROWA. Skuteczny to może być karabin. Za to ludzie, którzy trenują SW mogą być zabujczo skuteczni. Mam qumpla, który trenuje karate (chyba kyokushin) i zawsze dostawał w morde (chyba ze trzy razy) na ulicy. Z bardzo prostego powodu. On nigdy nie udeżył człowieka i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Twoja skuteczność zależy od ciebie, a nie od sztuki walki.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy
Akurat kyokushin uczy uderzania i to bez szczególnych zachamowań, nie za bardzo rozumiem argumentację.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy

Na ulicy najcześciej można spotkac laików i tu jest w moim odczuciu szansa na wygraną. Na treningach uczymy sie pewnych reakcji na które przeciętny napastnik na ulicy nie jet przygotowany. Ważne są oczywiście tez ćwiczenie kontaktowe i typowo strategiczne (ekonomiczność walki, skuteczność i taktyka). Luje na ulicy tych podstaw raczej nie mają :)
Pozdrawiam


A gdzie Ty spotykales tych laikow :wink: Pod szkoła podstawowa :?
Luje na ulicy to zazwyczaj potrafia sie lac od malego bo tak ich wychowala ulica.Idz nawet po paru latach treningu na jakas fajna dzielnice i wtedy zobaczysz jacy to z nich laicy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024