Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta, broń i samoobrona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

to zalezy od sytuacji. Sa sytuacje dobre do gwizdania, ale sa i takie w ktorych gwizdek moze zaszkodzic, bo facet bedzie chcial go jak najszybciej uciszyc. Bardziej chodzi o odstraszenie niz zwrocenie uwagi publiki. Jesli nie skierujesz wezwania o pomoc do konkretnej jednej osoby to raczej sie nikt nie ruszy, a gwizd trudno zaadresowac. Ale jest glosny. Dziala raczej wtedy, kiedy chcesz pomoc komus innemu albo podczas ucieczki.


A słyszałeś może o sytuacji, że rzeczony gwizdek uratował kobiecie skórę?

sa takie specjalne lampy do samoobrony. Daja blysk duzo silniejszy od blysku lampy fotoaparatu. Strzal taka lampa w oczy w ciemnosciach pozbawia widzenia na kilka minut. Dalej to juz zalezy.

Hmm... to nie lepiej strzelić z broni obezwładniającej?

I jeszcze co do noza. Oksydowany jest niedobry dlatego, ze nie robi wrazenia. Wydaje sie jakby byl z plastiku albo gumy. Zbyt duzy jest zly, bo trudno nim szybko manewrowac i trudno gdzies go nosic. Dobry noz to taki, ktory ma sie przy sobie. Czyli taki ktory da sie schowac.

To wszystko o nożu jest bardzo fajne, gdyby te kosy nie były takie drogie, to już dawno bym wyjęła jakąś konkretną.

Ale jest cos duzo mocniej odstraszajacego niz noz, tylko malo praktyczne do noszenia. Jest to strzykawka. Mala jednorazowka z igla. Nie musi byc pelna. Grozenie strzykawka ma te zalete, ze pozwala facetowi wycofac sie bez utraty twarzy. No i nie znam takiego ktory zaryzykuje atak :-)


Paweł, to jest niezły bajer, myślałam kiedyś o tym jako o "argumencie", ale nie przyszłoby mi do głowy chodzić po mieście ze strzykawką w kieszeni. Taka broń rzeczywiście może być skuteczna, trzeba by jeszcze jednak umiejętnie zagrać.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Nie musisz do samoobrony kupować noża za 500 - 800 zł. Nie musi być max wytrzymały, zrobiony z najlepszej stali. Kupujesz taki za 100 - 150 zł. Nie musisz go na co dzień używać więc jest ostry jak ze sklepu przez całe jego "życie". Nosisz go po to, żeby użyć go tylko ten jeden raz.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Jak juz bedziesz go uzywac to wbijaj w nerke wariat
1. bardzo boli :D
2. duzo krwi sie leje przestraszony
3. gosc raczej nie krzyknie nawet brwi

a Ty pocichutku jak ninja nogi za pas...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Mr Smail, ty też się w końcu do mnie do Afganistanu przeprowadziłeś? :D :D :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Hehe rozne rzeczy sie w zyciu robilo i w roznych miejscach bywalo, ale zeby zaraz do Afganistanu.... :D
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Osobiście uważam że najlepszym narzędziem obrony dla kobiety jest duży, silny i kochany mężczyzna u boku :lol: :D kocham :)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Nie musi być max wytrzymały, zrobiony z najlepszej stali. Kupujesz taki za 100 - 150 zł. Nie musisz go na co dzień używać więc jest ostry jak ze sklepu przez całe jego "życie". Nosisz go po to, żeby użyć go tylko ten jeden raz.


Broń MUSI być niezawodna. Jednorazowy nóż może nie spełnić swojej roli - więc odpada.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Osobiście uważam że najlepszym narzędziem obrony dla kobiety jest duży, silny i kochany mężczyzna u boku :lol: :D kocham :)

Witam na forum poświęconym samoobronie :grin: Miło widzieć kolejną dziewczynę na tym forum!
Powiem tak, ja bym na faceta nie liczyła. Wolę liczyć na siebie :D
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
>A słyszałeś może o sytuacji, że rzeczony gwizdek uratował kobiecie >skórę?

tak. Na pomysl z gwizdkami wpadla parenascie lat temu jakas fundacja w Kanadzie, ktora rozdawala gwizdki kobietom i podobno to sie pare razy sprawdzilo.

sa takie specjalne lampy do samoobrony. Daja blysk duzo silniejszy od blysku lampy fotoaparatu. Strzal taka lampa w oczy w ciemnosciach pozbawia widzenia na kilka minut. Dalej to juz zalezy.


>Hmm... to nie lepiej strzelić z broni obezwładniającej?

wszystko zalezy od sytuacji. Zla strona gazu jest to, ze
powoduje nieprzewidywalne reakcje. Moze sie zdarzyc, ze na przyklad
jak koles zobaczy gaz, to pojdzie cala naprzod na oslep i beda sie oboje na oslep tarzac w oparach gazu wystrzelonego nie wiadomo w co. Urocze. Nie da sie tego sensownie stosowac w pomieszczeniach zamknietych.
Pod wiatr mozna dostac samemu. Lampa ma takie dzialanie, ze stopuje.
Szoker z kolei jest bardzo skuteczny, ale moze sie zdarzyc, ze facet
widzac szoker dostanie furii i niespecjalnie uzdolnionej bojowo kobiecie ten szoker zabierze i ja nim potraktuje.


Skoro juz jestesmy przy tym temacie, to nie pamietam w tej chwili jaki to
procent (ale spory) ofiar zabojstw to ludzie zabici z ich wlasnej broni.
Za kazda bronia stoi czlowiek ktory ma tej broni uzyc. Sa na przyklad
osoby, ktore boja sie notorycznie wszystkiego. Zarowno kobiety jak mezczyzni. Lek wewnetrzny rzutuja na wydumane niebezpieczenstwo zewnetrzne. Czesto tacy wlasnie ludzie probuja radzic sobie z wewnetrznym lekiem poprzez zakup broni. I czesto jak juz taka
osoba ma bron to zachowuje sie w sposob dosc szczegolnie prowokujacy, ktory moze m.in. przyciagac napady.
Ja osobiscie jestem przeciwnikiem noszenia broni jakiejkolwiek przez kogokolwiek i posiadania broni, legalnosci broni palnej itd.
Napatrzylem sie na kolesi ktorych posiadanie kabury do pistoletu gazowego przerastalo o dobre trzy klasy i mysle, ze bron wiecej problemow stwarza niz rozwiazuje. Moim zdaniem najlepsza gwarancja bezpieczenstwa fizycznego jest rownowaga psychiczna.

Jednak co do wyboru broni, to jest to tez kwestia indywidualnego temperamentu. W sumie najwazniejsze, ze ma sie bron ktorej jest sie samemu pewnym.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Broń MUSI być niezawodna. Jednorazowy nóż może nie spełnić swojej roli - więc odpada.

.

Nie będziesz go używała do krojenia pasów bezpieczeństwa, survivalu, rąbania drewna ani innych tego typu spraw, tylko masz go raz wbić w jakiegoś biednego ludka przestraszony . Więc nada się każdy ostry.
Aaaaaa, i może się zdarzyć tak, że taki nóż po obronie wypadnie kobiecie z ręki albo coś w tym stylu. A nie warto gubić Emersona za 160 dolarów...
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Nie będziesz go używała do krojenia pasów bezpieczeństwa, survivalu, rąbania drewna ani innych tego typu spraw, tylko masz go raz wbić w jakiegoś biednego ludka przestraszony . Więc nada się każdy ostry.

Nie zakładaj, że wbije się go tylko raz. Poza tym właśnie wolałabym noż, który się nada do innych zastosowań także, w tym do survivalu :grin:

Aaaaaa, i może się zdarzyć tak, że taki nóż po obronie wypadnie kobiecie z ręki albo coś w tym stylu. A nie warto gubić Emersona za 160 dolarów...

To już nie jest takie ważne, jeśli przy tym uratuje siebie.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Racja, racja, droga mangha, ale nie rozmawiamy tylko o Was - Forumowiczkach, zaprawionych w bojach :D . Gospodyni domowej, która chce się po prostu obronić przed napastnikiem nie będzie stać na drogi nóż. Wiem, wiem, biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy, ale nie stać także na kupowanie takich drogich - większość budżetów domowych nie udźwignie wydatku 100 dolarów na nóż, który będzie noszony w damskiej kieszeni. Takie są realia niestety. Mnie stać na dobry nóż bo jestem kawalerem i maniakiem :D :D :D , ale patrzmy obiektywnie.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Racja, racja, droga mangha, ale nie rozmawiamy tylko o Was - Forumowiczkach, zaprawionych w bojach :D . Gospodyni domowej, która chce się po prostu obronić przed napastnikiem nie będzie stać na drogi nóż. Wiem, wiem, biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy, ale nie stać także na kupowanie takich drogich - większość budżetów domowych nie udźwignie wydatku 100 dolarów na nóż, który będzie noszony w damskiej kieszeni. Takie są realia niestety. Mnie stać na dobry nóż bo jestem kawalerem i maniakiem :D :D :D , ale patrzmy obiektywnie.


Ostatecznie ja też przyznaję Ci rację - dla obrony lepiej mieć noż za 100 złocisza niż nie mieć noża za 100 dolarów :-?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

Wiem, wiem, biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy, ale nie stać także na kupowanie takich drogich - większość budżetów domowych nie udźwignie wydatku 100 dolarów na nóż, który będzie noszony w damskiej kieszeni.


Zaraz 100$, a np. 30$ za Bear Claw z CRKT opis tu (ja wie, ze Ty wiesz, jak wyglda, ale panie moga nie wiedziec)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mozna nosic jak sie chce, na pasku, lancuszku, klipie (dwa polozenia), a akurat ten ksztalt ciezko wyjac kobiecie z lapy i dosc intuicyjny w poslugiwaniu jest. Do samoobrony to mozna tez nosic nóz do tapet za 2zl, lekki, nie szkoda zgubic a pieronsko ostry :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Ciężko sprowadzić taki sprzęt z US, ale od czego mamy PiteraM? :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
A czemu nie spray czy gaz? U nas sa takie spraye na niedzwiedzie, wali to na ladnych pare metrow i nie drogie. Nie probowalem na ludziach ale powinno dzialac skoro powala niedziwedzia? Nawet jak ide na grzyby to biore ze soba...

Odpada tez dlugoleni trening aby sie tym zrecznie poslugiwac...
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
jup

szczepan , zartuisz chyba? czy moze jednak mowisz serio?
taki spray wiecej ci zaszkodzi niz pomoze. najczesciej nie jest tak ze kolo cie z daleka juz widzi i wola - przygotuj sie , bede cie lal.
nie - w nielicznych moich bojkach bylo tak ze zaczynalo sie praktycznie twarza w twarz. jak tu uzyc spray'a?
jezeli na swoje niszczescie wyjmiesz go zas i nie uzyjesz bo nie bedziesz mial jak - to zycze szczescia - napastnicy na pewno go na tobie wyprobuja...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

A czemu nie spray czy gaz? U nas sa takie spraye na niedzwiedzie, wali to na ladnych pare metrow i nie drogie. Nie probowalem na ludziach ale powinno dzialac skoro powala niedziwedzia?


W swietle wzrastajacej czestosci konfliktów
czlowiek-grizzly, Departament
Lesnictwa doradza turystom, mysliwym oraz wedkarzom przedsiewziecie
dodatkowych srodków ostroznosci i zachowanie wzmozonej czujnosci
podczas przebywania w terenie. Radzimy, aby ludzie znajdujacy sie w
terenie nosili male, glosne dzwonki na swoim ubraniu po to, aby nie
zaskakiwac niedzwiedzi, które sie ich nie spodziewaja. radzimy równiez
noszenie z soba aerozolu o zapachu pieprzu na wypadek spotkania z
niedzwiedziem. Bardzo dobrym rozwiazaniem jest uwazne rozgladanie sie za
sladami aktywnosci niedzwiedzi. Bedac w terenie nalezy umiec rozróznic
odchody czarnego niedzwiedzia od niedzwiedzia grizzly. Odchody czarnego
niedzwiedzia sa mniejsze i zawieraja sporo jagód i futra wiewiórek.
Odchody niedzwiedzia grizzly zawieraja male dzwoneczki i pachna
pieprzem.
:)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona
Szczepan, to nie powalasz niedzwiedzia tenkanem?

:-)
Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta, broń i samoobrona

jup

szczepan , zartuisz chyba? czy moze jednak mowisz serio?
taki spray wiecej ci zaszkodzi niz pomoze. najczesciej nie jest tak ze kolo cie z daleka juz widzi i wola - przygotuj sie , bede cie lal.
nie - w nielicznych moich bojkach bylo tak ze zaczynalo sie praktycznie twarza w twarz. jak tu uzyc spray'a?
jezeli na swoje niszczescie wyjmiesz go zas i nie uzyjesz bo nie bedziesz mial jak - to zycze szczescia - napastnicy na pewno go na tobie wyprobuja...


jup,jup, Popey,

ale my nie mowimy o biciu sie na ulicy tylko o tym jaka bronia sie maja bronic kobiety.

idac twoim tokiem rozumowania, to jak znajda oni noz, to tez wyprobuja na ofiarze? to juz wole spray :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024