Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlugie wlosy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Dlugie wlosy
Mam pytanie, jakie jest wasze podejscie do dlugich wlosow w walce na ulicy. Sami macie krotkie? Czy to duza przeszkoda w walce na ulicy, czy naraza bardzo (np. chwyt za wlosy)? Zwiazanie wlosow wystarcza?
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Długie włosy troszkę przeszkadzają w walce, ale mnie jakoś to nie przeraża.

PS. IKM-P T.A. -to T.A. jest mocno wkurzające, wyobrażasz sobie
"PZPN M.L."?
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Jak kogoś wkurza T.A., to znaczy, że ma kompleksy.

A co do włosów - jak w piątek ćwiczyliśmy technikę, kończącą się obaleniem i atakiem na głowę leżącego przeciwnika z pozycji klęczącej, to gościa, który ma włosy takie na ok. 4-5 cm chwytałem po prostu za te włosy i okładałem (tzn. symulowałem). Po ćwiczeniu powiedział, że włosy zetnie. Zauważ, że powodem, dla którego pierwsi skinheadzi w Anglii golili głowy, było to, żeby w czasie zadymy nie można było ich chwycić. Rerasumując - na ulicy włosy zawsze przeszkadzają - im są dłuższe, tym bardziej. Związanie nic nie da, bo przerciwnik będzie łapał raczej za czubek głowy.
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Fajna teoria o skinach i krótkich włosach Dedi, tyle że pierwsi skins golili głowy bo tak się nosili karaibscy imigranci, czarni rude boys, do których chcieli się upodobnić.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
za wlosy ciagnoc ,royce ciagnol kimo za wlosy i okladal go jak psa, ja nosze raczej krutkie ale nie na lyso, za wlosy sie zajebiscie lapie i kaczy kolanem glowa idze tam gdzie pociagniesz ale niestety jest moda na krutkie wlosy na lyso ogolona glowa itd:(



(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Ja nosilem przez wiekszosc mojego zycia dlugie wlosy ( takie prawie do pasa ) i długie włosy sa bardzo uciążliwe podczas walki. Jak sie tarzasz po ziemi czesto jest tak ze sobie własne włosy przygniatasz plecami i nie mozesz sie ruszac, związane też nie są dober, bo łatow się rozwiązuja, gumka spad. Łatwo za włosy złapać, czesto zasłaniają wzrok. Krótko mówiąz długie włosy przeszkadzaja.
Piotrek
  • 0

budo_tester
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
dedi gdzie cwiczysz kravke?
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Ja tez jestem zwolennikiem ktorzych fryzur. Mialem kiedys dluzsze wlosy i wpadaly mi do oczu itd. zreszta nie bede powtarzal tego co powyzej... 8) :grin: :grin: :grin:
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy

dedi gdzie cwiczysz kravke?


Wyglada na Szczecin.
DeDi moze u Krzyska Sawickiego?

No i wyglada na to ze trzeba bedzie sie powoli zegnac z dlugimi wlosami...
  • 0

GośćGuest_budo_Gość_*

Guest_budo_Gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy

Ja nosilem przez wiekszosc mojego zycia dlugie wlosy ( takie prawie do pasa ) i długie włosy sa bardzo uciążliwe podczas walki. Jak sie tarzasz po ziemi czesto jest tak ze sobie własne włosy przygniatasz plecami i nie mozesz sie ruszac, związane też nie są dober, bo łatow się rozwiązuja, gumka spad. Łatwo za włosy złapać, czesto zasłaniają wzrok. Krótko mówiąz długie włosy przeszkadzaja.
Piotrek


Jasne, że jakieś utrudnienie to może i jest, szczególnie jak ktoś ma do pasa.. i bjj ćwiczy albo zapasy.
Ale trochę krótsze w kicku i takich tam tak strasznie nie przeszkadzają.
Na ulicy długie włosy mogą się przydać, cieplej w głowę :wink:
Zawsze to jakaś minimalna amortyzacja, jak się w potylicę dostanie.
Jak są do pasa to można warkocz zrobić(nie rozwiąże się tak łatwo) i na koniec jakiś ciężar przymocować tak jak Thong Po w "Kickbokserze" i młócić :D
Jak ktoś chwyci za włosy, to jeszcze nie wszystko stracone, są dziesiątki sposobów na wyjście z tego, ale lepiej się nie dać tak zaskoczyć to też każdy wie(trzymać jakiś dystans)
A wogóle na ulicy to trzeba na wszystko uważać, np najlepiej chodzić bez ubrania to będzie się miało większe szanse w starciu z rozjuszonymi judokami. :roll:

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy

Ja nosilem przez wiekszosc mojego zycia dlugie wlosy ( takie prawie do pasa ) i długie włosy sa bardzo uciążliwe podczas walki. Jak sie tarzasz po ziemi czesto jest tak ze sobie własne włosy przygniatasz plecami i nie mozesz sie ruszac, związane też nie są dober, bo łatow się rozwiązuja, gumka spad. Łatwo za włosy złapać, czesto zasłaniają wzrok. Krótko mówiąz długie włosy przeszkadzaja.
Piotrek


Jasne, że jakieś utrudnienie to może i jest, szczególnie jak ktoś ma do pasa.. i bjj ćwiczy albo zapasy.
Ale trochę krótsze w kicku i takich tam tak strasznie nie przeszkadzają.
Na ulicy długie włosy mogą się przydać, cieplej w głowę :wink:
Zawsze to jakaś minimalna amortyzacja, jak się w potylicę dostanie.
Jak są do pasa to można warkocz zrobić(nie rozwiąże się tak łatwo) i na koniec jakiś ciężar przymocować tak jak Thong Po w "Kickbokserze" i młócić :D
Jak ktoś chwyci za włosy, to jeszcze nie wszystko stracone, są dziesiątki sposobów na wyjście z tego, ale lepiej się nie dać tak zaskoczyć to też każdy wie(trzymać jakiś dystans)
A wogóle na ulicy to trzeba na wszystko uważać, np najlepiej chodzić bez ubrania to będzie się miało większe szanse w starciu z rozjuszonymi judokami. :roll:
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Ja mam dlugie piora przestraszony , ale juz niedlugo nie bede mial ;) Podczas treningu same wypadaja. Zawsze sie gdzies zaplataja. Ale w walce na ulicy nie przeszkadzaja tak bardzo. Zawsze jak ktos chwyci za klaki mozna mu kciuki w oczy wsadzic ;) A poza tym jak koles nie ma pojecia o walce w parterze to zadna sztuka go zalatwic. A jak cos umie, to nie bedzie chwytal za wlosy ;)

Pozdrawiam
clans
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
royce gracie chwytal kimo za wlosy(wydaje mi sie ze royce cos umie w partyerze :) )




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy


dedi gdzie cwiczysz kravke?


Wyglada na Szczecin.
DeDi moze u Krzyska Sawickiego?


Zgadłeś! Szczecin, Krzysiek Sawicki. A może wiesz też kto u nas prowadzi sekcję "na codzień".
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Jak by powiedzial moj syn , dlugie wlosy to -5 punktow "fighting power ".
Sam nosze szczecine na lbie od prawie urodzenia ,i choc kilka lat temu ze wzgledu na prace bylem zmuszony dodac ze 2 mm zeby przykryc blizny , ciagle nikt mnie nie chwyci za kudly.
Bramkujac w jednym z wiekszych barow dla "bikerow" , mialem praktyczne codzienny kontakt z dlugowlosymi 150 kg chlopcami , i jak juz napisalem , dlugie wlosy to minus 5 punktow.
Oczywicie , jak pisze Streetfighter , mozna sobie zapuscic kok na glowie i przyjmowac udezenia pala na glowe , do warkocza przywiazac granat odlamkowy a bokobrody zaopatrzyc w sznur zyletek ,.....no ale po co wtedy uczyc sie Krav Maga.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Juz po ptokach, dlugie wlosy poszly sie... ;) , teraz bede mogl normalnie rozgladac sie na treningach zamiast wyciagac wlosy z oczu ;)
  • 0

budo_duzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
ja tez obcialem dlugie wlosy
czlowiek sie tak nie poci na treningach i wogole wygodniej jest
pozdrawiam Duzy
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Brawo łysole!!!
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy

Ja mam dlugie piora przestraszony , ale juz niedlugo nie bede mial ;) Podczas treningu same wypadaja. Zawsze sie gdzies zaplataja. Ale w walce na ulicy nie przeszkadzaja tak bardzo. Zawsze jak ktos chwyci za klaki mozna mu kciuki w oczy wsadzic ;) A poza tym jak koles nie ma pojecia o walce w parterze to zadna sztuka go zalatwic. A jak cos umie, to nie bedzie chwytal za wlosy ;)

Pozdrawiam
clans

Ta bóźka na obrazku wyglada mi znajomo i przypomina dawe czasy...
czy te koleś w corpse paint to ktoś z Immortal?
Piotrek
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlugie wlosy
Tak, to jest Erik. Kiedys w gary kilka razy u nich uderzyl. Wybralem jego bo bez makijazu wygladamy podobnie ;) A tak poza tym , to kapela jest zajebista :D

Clans
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024