Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Kata-ok. tylko po co????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
215 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

Co to ma wspólnego z tematem? Ruch po okręgu?


Pomyśl. To twój problem, nie mój. Co miałem do powiedzenia - powiedziałem. Ze swojej strony temat w tych okolicznościach wyczerpałem. Pszukaj jeszcze w internecie artykułów, które byłe przez kogoś opiniowane i potem poczytaj co to znaczy siła, moc, energia itd.
Właściwie to tyle. Bez urazy.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Kilka moich luznych przemyslen jako kilkuletniego praktyka karate ;)

Po pierwsze, na mojej drodze w sztukach walki, jestem na etapie powrotu do karate. Po paro miesiecznych przygodach z innymi, nie tradycyjnymi stylami cwicze dalej karate (rownolegle z bjj). Oczywiscie mialo to miejsce juz pare lat temu. Dalo mi to szersze spojrzenie na moje karate i oczywiscie zaimportowanie kilku rozwiazan i sposobow treningu.

Co do samego kata.... to robie je czasami, gdy mam na to ochote. Z prostego wzgledu... podoba mi sie taka forma ruchu- czasami. Ich wartosc bojowa uznaje jako niska.
No i niby wszystko powinno byc jasne, kata=aerobic. Ale... caly czas wydaje mi sie, ze ja czegos nie lapie, ze cos w tych kata moze byc. I moja przewaga jest to, ze mialem okazje spotkac osobiscie ludzi, ktorzy w duzej mierze cwicza kata, a sa naprawde "przekonujacy" w walce. I nie mowie tu o jakis samozwzancach z Pizdochlewic, ktorzy klada ludzia jakies bajki do lba. Mowie tu o autorytetach goju ryu: shihan Fujiwara, Shihan Muramatsu, shihan Lipinski, shihan Coleman.

Wiec tak naprawde... jeszcze nie mam wyrobionego zdania. I mysle sobie, ze jesli by to bylo tak proste jak pisze Combat na swojej stronie, to nikt tego kata juz by dawno nie cwiczyl.
Wiec jak mowie... wiem, ze nic nie wiem. Na razie nie cwicze :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
A wychowanków na zawody posyłasz :) Sami się nauczyli co? :D
  • 0

budo_andrzej15
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
walczący "prawdziwie" combacie piszesz,że kata to wymogi egzaminacyjne. COż trzeba coś umieć aby zdac egzamin. Walki może nauczyć np. trener lekkiejatletyki bo o wiele lepiej przygotuje zawodnika niż super trener od kumite. Trener z lekkiejatletyki choć i równie dobrze inny rozwinie szybkość, siłę i wytrzymałość lepij niż jego kolega z karate bo i lepiej się na tym zna. A technikę do walki sportowej wyczyta z książek bo do sportu jest ona prosta i prymitywna. Natomiast już kata żaden obcy trener nie nauczy bo do tego potrzebna jest wieloletnia praktyka i duża wiedza. Czy to przypadek że w Chinach i na Okinawie podstawę treningu stanowiły i stanowią kata? Przecież Chińczycy i Okinawańczycy bronili własnego życia niejednokrotnie w walce zabijając. Oni wiedzą co to ekstremalna samoobrona i osiągnęli ją tylko za pomocą treningu kata. Czy widziałeś kata z Okinawy? Kata to nie tylko znany u nas w kraju sterotyp samego wykonania układu. Kata z Okinawy to kitekata, bunkai kata itp. Widziałeś jak walczą okinawańczycy ? Pozwiedzaj trochę świat zobacz tradycyjne okinawa dojo a zmienisz zdanie. Widziałeś kumite kontaktowe okinawańczyków z uderzeniami gołą pięścią na twarz i z niskimi kopnięciami ? A kto wygrałby walkę czy 75 letni okinawańczyk czy 75 letni bokser tajski ? Zapisz się lepij do dobrego instruktora tradycyjnego kungfu lub karate to moiże i y powielu latach praktyki kata będziesz dobry ale nie w teoretycznym gadaniu.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

A wychowanków na zawody posyłasz :) Sami się nauczyli co? :D

Hehehehe, to jest akurat spadek po poprzednich instruktorach. Ale uwaga celna :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Uwaga może być trochę filozofowania ale spróbuję wyjaśnić o co mi chodzi. Moim zdaniem niezrozumienie kata nie wynika z głupoty czy ignorancji, lecz z nierozumienia wschodniej mentalności. Dla nas umysł i cialo stanowią niejako dwie odrębne "instytucje" do których podchodzimy osobno. Natomiast w mentalności ludzi wschodu nie ma takiego rozgraniczenia. Ciało i umysł stanowią jedność - np ciało daje sygnały do mózgu, mózg podejmuje decyzję, która wykonuje ciało i nie da się tego rozdzielić. Tak samo jest z kata. Nie ma kata bez praktyki z drugą osobą. Jeżeli ktoś ćwiczy kata wyłącznie jako ćwiczenie formalne, na zawody albo bo mu się podoba, to nie jest kata, to jest tylko jego część. Kata i interpretacja stanowią nierozerwalną całość. Tak naprawdę to interpretacja kata (bunkai) jest najtrudniejszą częścią kata i nauki karate zarazem. Jeśli ćwiczysz tylko interpretację kata np w postaci kihon-kumite, lub jeśli wyłącznie układ formalny to ćwiczysz tylko część kata. tak samo jeśli ćwiczysz kihon-, ippon- i jiyu-kumite pod zawody, ćwiczysz tylko część kata. Kata powstawały z pojedyńczych sekwencji walki łączonych w spójny układ, a później ucząc się kata, w bunkai tą samą formę rozbieramy na części, ćwiczymy z partnerem i zaczynamy rozumieć sens kata, to co próbował zachować jego autor.
Można dodać że są różnego rodzaju interpretacje kata (engi bunkai, omote bunkai, bunkai-kumite, kumi-kata, tegumi renzoku geiko) oraz ćwiczenia wywodzące się z kata (kokyu-waza, kakie-waza, kitae kata- kote i ashi, ćwiczenia z przyrządami) , które pomagają w jego nauce, a zarazem wpływają na motorykę.
Dlaczego pisząc o kihon-kumite i pozostałych piszę że to jest część kata? Proponuję zapoznać się z Tenno Kata Yoshitaki Funakoshi. A dlaczego już się go nie ćwiczy? Naprawdę nie mam pojęcia kiedy i dlaczego ono zniknęło z dojo. Było to kiedyś jedno z podstawowych kihon kata ćwiczonych w Shotokanie. i naprawdę nieważne co było pierwsze czy szkolne kumite, czy kata (oczywiście kumite), ale właśnie na bazie Tenno kata widać wyraźnie jak powstawały kata... Co prawda Egami pisze w swojej książce że nie powinno być ćwiczone w obecnej postacii powinno zostać uaktualnione, i na pewno ma rację... ale nikt nie napisał że nie powinno się go ćwiczyć w ogólności.
Jeśli chodzi o Muay Thai. Również posiada swoje formy...
Jeśli chodzi wymogi egzaminacyjne i zawody, co komu po kata którego nie rozumie... ćwiczyć tylko bo ładnie wygląda... bezsens...

Ale podejrzewam, że dużo więcej na temat kata może się wypowiedzieć Louis. Albo ktoś dużo bardziej zaawansowany niż ja w karate okinawskim...
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Giro opisz prosze jak wygladalo tenno kata Yoshitaki Funakoshiego????, tenno kata jest wciaz cwiczone na treningach, chyba ze tylko nazwa jest wspolna....
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Z pozycji hachiji-dachi wypady do zenkutsu dachi, po każdej akcji powrót, techniki: najpierw oi-zuki chudan jodan, zmiana strony, później obrony gedan barai gyaku-zuki, uchi-uke gyaku-zuki, age-uke gyaku-zuki, kiai, zmiana strony, na końcu kokutsu dachi shuto uke, osae uke gyaku nukite.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Giro dokladnie takie cos mam na treningu....jest to nawet w wymaganiach na 6 kyu bodajze.......no i czasami mamy dokladane techniki, czyli np uchi uke, kizami tsuki, gyaku tsuki, albo zamiast gyaku tsuki wszedzie mai geri...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

A kto wygrałby walkę czy 75 letni okinawańczyk czy 75 letni bokser tajski ?.


A co to ma do rzeczy? Starcia emerytów? :lol:

Skonfrontuj zawodników w wieku 18-30 lat, ba konfrontowano wiele razy i zobacz jak wynoszą z ringu karateków i całą resztę.

Walki może nauczyć np. trener lekkiejatletyki bo o wiele lepiej przygotuje zawodnika niż super trener od kumite. Trener z lekkiejatletyki choć i równie dobrze inny rozwinie szybkość, siłę i wytrzymałość lepij niż jego kolega z karate bo i lepiej się na tym zna. A technikę do walki sportowej wyczyta z książek bo do sportu jest ona prosta i prymitywna.


Dawno takich ciekawostek nie czytałem. Technika jest prosta? Prymitywna? Żadna technika nie jest prosta. Sam np. lewy prosty to cholernie skomplikowana rzecz. No ale pewnie Ty wiesz lepiej od zawodników przygotowujących się latami do walki np. w Boksie tajskim?

Zapisz się lepij do dobrego instruktora tradycyjnego kungfu lub karate to moiże i y powielu latach praktyki kata będziesz dobry ale nie w teoretycznym gadaniu.


Po co? To strata czasu. Thaiboxing sprawdza się w walce 10x lepiej od tych wszystkich styli.

Jeśli chodzi o Muay Thai. Również posiada swoje formy...


... których nikt nie ćwiczy (chyba, że waikru wliczasz do form).

mialem okazje spotkac osobiscie ludzi, ktorzy w duzej mierze cwicza kata, a sa naprawde "przekonujacy" w walce. I nie mowie tu o jakis samozwzancach z Pizdochlewic, ktorzy klada ludzia jakies bajki do lba. Mowie tu o autorytetach goju ryu: shihan Fujiwara, Shihan Muramatsu, shihan Lipinski, shihan Coleman.


A ilu zawodników K-1 czy MT tłucze kata? Żaden! Tak więc patrząc szerzej, te wyjątki potwierdzają regułę. Można powiedzieć, że niektórzy zawodnicy DODATKOWO są dobrzy w kata, natomiast w drugą stronę tak nie jest.

Dla mnie EOT. Jakoś nikt nie potrafił ustosunkować się do kilku, prostych zdań argumentów podanych wcześniej... Ech...
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

A ilu zawodników K-1 czy MT tłucze kata? Żaden! Tak więc patrząc szerzej, te wyjątki potwierdzają regułę. Można powiedzieć, że niektórzy zawodnicy DODATKOWO są dobrzy w kata, natomiast w drugą stronę tak nie jest.

Dla mnie EOT. Jakoś nikt nie potrafił ustosunkować się do kilku, prostych zdań argumentów podanych wcześniej... Ech...


Ja to odbieram w ten sposób, jeżeli ktoś lubi ćwiczy kata a czy w jego procesie nauczania to potrzebne inna bajka. Ja muszę sie przyznać, że lubię kata i nie wyobrazm sobie treningu VVD bez tej cześci. Inna bajka gdybym li tylko skupił sie na treningu ( oczywiście jako coach a nie zawodnik ,bo mnie emeryta to by tam zabili w 1 rundzie ) pod kątem walki typu K-1 czy Pride na pewno nie było by tam miejsca i czasu na kata.
pozdrawiam
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Chciałem również dodać swoją opinię na temat kata/układów/form. Otóż nikt tutaj nie napisał zasadniczej rzeczy - wszelkie kata/formy mają za zadanie zobrazować nam daną technikę. Nie trenujemy ich po to aby być lepszym w walce, mieć lepszy refleks czy siłę. To trenujemy przecież na sparringach, gdzie powinno się (w założeniu) wprowadzać nauczone techniki z kata "w życie". A kondycja jak najbardziej się poprawia podczas wykonywania tych układów (chyba że wykonuje je ktoś mega flegmatycznie i bez dynamiki).Podsumowując trenujemy kata (a przynajmniej ja) aby wzbogacić różnorodnośc technik - wszystko... :) reszta należy do sparringów :D
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
zgadzam się w 100 %
I jeszcze raz podkreslam ćwiczę kata bo lubię i im dalej w las z wiekiem to nie chce się sparingów a kata pozwala poznać inne obszary MA. Widze to zreszta po moich uczniach, którzy obecnie maja po 40 lat ( a cwicza u mnie po 25 lat ), ze z tych byłych fighterów robia się ludzie spokojni, i nic nie musza nikomu udawadniać i wtedt ćwiczymy kata z bronią i bez broni dla siebie :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

... Żadna technika nie jest prosta. Sam np. lewy prosty to cholernie skomplikowana rzecz. No ale pewnie Ty wiesz lepiej od zawodników przygotowujących się latami do walki np. w Boksie tajskim? ...

W sumie to jest raptem kilka prostych reguł, które dają efektywną technikę. Nic skomplikowanego.

Dla mnie EOT. Jakoś nikt nie potrafił ustosunkować się do kilku, prostych argumentów podanych wcześniej... Ech...

Niech ci będzie. Ja się ustosunkowałem, ale okazałeś się mądrzejszy. Powodzenia
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

A ilu zawodników K-1 czy MT tłucze kata? Żaden! Tak więc patrząc szerzej, te wyjątki potwierdzają regułę. Można powiedzieć, że niektórzy zawodnicy DODATKOWO są dobrzy w kata, natomiast w drugą stronę tak nie jest.

Oczywiscie, ze przygotowujac sie na zawody K1, thai boksu czy mma, nikt nie bedzie tlukl kata. Ale istnieje tez inna sfera sztuk walki, nie koniecznie konfrontacja sportowa.

To na co chce zwrocic uwage, to sprawa przydatnosci kata w treningu. Gdyby bylo to takie proste, jak piszesz Combat, to zapewniam Cie, ze nikt by tego nie cwiczyl. I nie odbieraj mnie jako obronce kata... bo kurde sam nie cwicze ich za duzo, ale moze jest to inna forma treningu, rowniez dajaca efekty?
Mimo, ze mamy taki sam staz treningowy, rowniez otarlem sie o inne style, mam uprawnienia intruktorskie, bralem i biore udzial w zawodach... to nie jestem do konca pewien, jak to z tymi "katami" jest.

I na koniec. Ja mialem okazje, osobiscie poznac osoby, ktore wzbudzily moje watpliwosci co do nieprzydatnosci kata w walce. A Ty u ilu zawodnkow K1, Pride miales okazje pocwiczyc, "dotknac" ich technik?

I zeby nie bylo. Nie napisalem tu, ze ludzie cwiczacy kata sa lepsi od zawodnikow K1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mysle Combat, ze mozesz wpisac do swojego swiatopogladu nt. sztuk walki uwage, ze madre cwiczenie kata, moze przynosic efekty i pomagac w nabyciu umiejetnosci walki. Taka "inna droga".

Pozdrawiam
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Jaka ostra dyskusja się rozwinęła. Wrzuce też coś od siebie do pierwotnego zagadnienia.

Po co kata?? Ano dlatego, że stanowią one podstawe karate. Kształtują siłę, technikę, koncetrację, refleks, zręczność. Pomaga w rowoju ciała oraz DUCHA.

Jakoś niewiele osób mówiąc o relanej walce mówi o duchu walki. Przecież jest on niezbędne. Czasem nie pomogą mięśnie, lata treningów, jeżeli nie jesteśmy w stanie wydobyć swojej wewnętrzenej energii.

Może brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale cóż, takie są fakty.

Kata jest przecież niezbędną formą do nauki walki. Sam kihon i kumite to za mało. W początkach nauki karate może wydawać się że kata ci nic nie daje.

Dopiero po latach można się przekonać on skuteczność kata.

Przykład z życia. Parę tygodni temu miałem zawody. Jako że zawsze byłem lepszy z kata, także tym razem postanowiłem przygotować się pod kątem form. W kumite startowałem bo Sensei chciał :wink: . I co?? Po godzinach spędzonych na nauce Seipai i szlifowania Jion, bez większych problemów doszedłem do finału pokonując po drodze gościa z czarnym.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Do Combata i tak żadne argumenty nie trafią.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

Jaka ostra dyskusja się rozwinęła. Wrzuce też coś od siebie do pierwotnego zagadnienia.

Po co kata?? Ano dlatego, że stanowią one podstawe karate. Kształtują siłę, technikę, koncetrację, refleks, zręczność. Pomaga w rowoju ciała oraz DUCHA.

Jakoś niewiele osób mówiąc o relanej walce mówi o duchu walki. Przecież jest on niezbędne. Czasem nie pomogą mięśnie, lata treningów, jeżeli nie jesteśmy w stanie wydobyć swojej wewnętrzenej energii.

Może brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale cóż, takie są fakty.

Kata jest przecież niezbędną formą do nauki walki. Sam kihon i kumite to za mało. W początkach nauki karate może wydawać się że kata ci nic nie daje.

Dopiero po latach można się przekonać on skuteczność kata.


Do Combata i tak żadne argumenty nie trafią.


Combat, jak Combat... ale dla mnie to brzmi, jak jakies majaczenie przez sen!
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????

Ale podejrzewam, że dużo więcej na temat kata może się wypowiedzieć Louis. Albo ktoś dużo bardziej zaawansowany niż ja w karate okinawskim...


Wywołany - się odzywam.
Przklejam z innego wątku który równolegle się rozwija na ten sam temat:

(...) nie to jest pytaniem stawianym przez Robota, ale kwestia sprawdzania się kata w przygotowaniu do walki - (...). Jest to temat cały czas gorący choć chyba wszystko już powiedziano. To co jest kłopotem to fakt, że pogadać można, a i tak nie sądzę, żeby chociaż jedna osoba podczas tych wszystkich internetowych dyskusji zmieniła zdanie.

Kata (te które znam i których interpretacje znam) nie służyły do przygotowania w walce sportowej i nie po to były wymyślone. Kata są jednym z narzędzi służącym nauczeniu ciała odpowiednich ruchów dla ściśle określonych technik. W dużej mierze technik dźwigni lub technik w których jest przechwyt itp. Technik typu uderzenie łokciem w glowę nie ma potrzeby ćwiczyć w kata - bo po co? Lepiej na worku.

Robiąc kata uczymy nasze ciało poruszania się i bezwarunkowych odruchów w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem. Ćwiczenie kata bez ćwiczenia w parach i przekładania tych odruchów na konkretne techniki nie ma sensu i jest baletem. Tym co jest największym błędem w ćwiczeniu i rozumieniu kata to to, że kata na ogół jest niezmienne, jest sztywnym układem. To jest zasadnicza różnica w kata które są ćwiczone w Ryu-te w stosunku do większości innych systemów bardziej lub mniej tradycyjnych "używających" kata. Kata ciągle się zmieniają - nie sam szkielet, ale jego elementy, dochodzą nowe ruchy, techniki przez co w zasadzie (tak jak kiedyś było) można ćwiczyć jedno kata, gdyż będzie się ono zmieniać i wyrabiać coraz to inne elementy. Oczywiście nie chodzi, aby samemu zrobić z kata co się chce, ale otrzymywać wiedzę którą samemu trzeba doszlifować niejako "pod siebie". Są również rzeczy kluczowe i niezmienne które wyznaczają dane techniki, bo są dokładnym jej przedstawieniem. Ale docelowo każdy "mistrz" miał własne kata. Stąd takie różnice w kata pozornie tego samego rodowodu.
Kata pokazywały układy ciała, które w dużej mierze były technikami kończącymi (ostatecznie :( ). Były timingiem dla wykonania tych właśnie technik, a nie prowadzenia ciągłej walki - kumite.

Takich technik się nie stosuje w walce sportowej więc nie ma sensu ich ćwiczyć pod walkę sportową. I co tu dużo gadać albo się to przyjmuje albo nie, a czy się to komuś podoba czy nie to już inna sprawa. (...)

Pozdrawiam
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Kata-ok. tylko po co????
Majaczenie?? Czysta filozofia :o . Czy dla Ciebie potrzeba posiadania ducha walki jest zbędna??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024