Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowerek stacjonarny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

zbyszekgit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rowerek stacjonarny
Witam,

Niedługo będę miał na stanie rowerek stacjonarny. Ćwiczę na masę jakieś 6 miesięcy. I zauważyłem że troszkę tłuszczyku w dolnej części brzucha się odłożyło. Dlatego pomyślałem o rowerku stacjonarnym. Wyglądało by to tak:
Poniedziałek: masa
Wtorek:rowerek
Środa:masa
Czwartek:rowerek
Piątek:Masa

Tak więc były by to 2 treningi w tygodniu dlatego muszą być intensywne. I teraz tak nie chce tak bezmyślnie pedałować. Na forum nie znalazłem wskazówek na temat treningu na rowerku.

Na necie znalazłem takie wskazówki:
Pierwsza - właściwa, to jazda przez kilkanaście minut na dużym oporze i "z pulsem" 120-140. W takich warunkach następuje spalanie tkanki tłuszczowej.
Następnie należy przejść na mały opór i "ostudzić" mięśnie oraz uspokoić serce. Ta faza ćwiczeń powinna trwać 5 minut.

Czyli z tego wynika żeby zrobić sobie treneing tak:
20min, puls ok. 130 - duży opór
5 min spokojnej jazdy
I myślę 3 takie serie. Co Wy na to??? Trening trwałby wtedy 75min

Pojwaił się jeszcze jeden problem ja na rowrku będę miał tylko takie wartości:
* Prędkość i czas ćwiczeń,
* Przebyty dystans oraz spalone kalorie

Dlatego kontrola pulsu w moim przypadku odpada. Da się to jakoś może przez spalone kalorie kontrolować? Np ile kalorii trzeba spalić na treningu żeby był on efektywny? Pomóżcie bo już się pogubiłem.
  • 0

kosior92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rowerek stacjonarny
na masie aeroby robisz co 6-7 tygodni jak juz jest ciezko zarcie wpychać w siebie musisz sam wyczuć , wtedy troszke obcinasz objetość treningu na silce na 2 tygodnie i dodajesz aero 3 x w tygodniu PO TRENINGU po 15-20 minut ostrego intensywnego cardio zeby nakręcić metabolizm , po tych 2 tygodniach przestajesz robic aero i zwiekszasz do poprzedniej formy objetosc treningu na silce i w ten sposob mozna dalej budować mięsnie

krecenie aero caly czas nie ma sensu bo sie organizm przyzwyczaja i na redukcji zamiast robić tam wg jakis wytycznych to bedziesz musial krecic 2-3 razy wiecej a to nie ma sensu
  • 0
Pozdrawiam Kosior92

zbyszekgit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rowerek stacjonarny
kosior92 dzięki za podpowiedz. Czyli wg. Ciebie najlepiej robić tak:
Masa (trening zajmuje mi ok 80min) + 20min rowerek.
Teraz tak, wyczytałem że intensywny trening cardio charakteryzuje sie: 80 - 90% Tmax (u mnie to będzie ok 150). Ale Bardzo bym prosił kosior92 o podpowiedz jak powinien on przebiegać?? Mam przez te 20 min jechać tym samym tępem? Czy jakieś przerwy?zwolnienia?

I ponawiam pytanie co do tych kalorii i tętna?? Jak sobie z tym poradzić jeżeli nie mam wskazań tętna tylko spalone kalorie?? Jaka powinna być ih wartość na takim treningu??Musze sobie jakoś z tym poradzić bo nie mam kasy na kupowanie dodatkowego sprzętu. [/b]
  • 0

kosior92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rowerek stacjonarny
powiem krótko i treściwie , wsiadasz i zapierdalasz 20 minut bez przerwy i zwolnien żeby trening był naprawde intensywny . tempo ma byc bardzo wysokie ale takie zebys dał rade te 20 minut zrobic , w sumie zacznij sobie od 15 minut i tak jak piszesz 80-90% maxa

pamietaj ze jak wskakujesz na aero to obcinasz silke troche i aero robisz 3 x w tygodniu przez 2 tygodnie a pozniej przerwa na te 6-7 tyg w aerobach . metabolizm będzie już na kręcony po tych dwóch tygodniach odpowiednio
  • 0
Pozdrawiam Kosior92

zbyszekgit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rowerek stacjonarny
Dzięki kosior92 raz jeszcze za wskazówki.

Ale czy któryś z Panów jest w stanie odpowiedzieć na pozostałe pytania?

" Jak sobie z tym poradzić jeżeli nie mam wskazań tętna tylko spalone kalorie?? Jaka powinna być ich wartość na takim treningu?? "

Chodzi mi o krótką odp. Ile kalorii powinno się spalić na takim przyjmijmy 20 min treningu?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024