Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciekawostki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

ciekawostki
Poczytajcie sobie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie bierzcie pod uwagę długiej strony bo większość to komentarze, cała treść mieście się na 4 str A4 gdzieś.
Dla mnie jest to dobra ciekawostka pod względem fizyki, astronomii i matematyki a nie tajemniczych wróżeń :P
I czytajcie do końca bo nie zrozumiecie :P
  • 0

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
"- Trzeba będzie przejść na dietę owocowo-warzywną. Jest nie tylko zdrowa, ale chroni organizm przed mniej więcej 30 000 chorób. Jako że pomoc lekarska, np. chirurgiczna, tuż po katastrofie będzie praktycznie niemożliwa, każdy musi zrozumieć, jak ważny dla niego jest dobry stan zdrowia. To może mu zapewnić tylko dieta owocowo-warzywna.
- Medytacja i głodówki będą podstawowym środkiem zwalczania chorób zakaźnych i wszystkich innych. Wraz z tymi zasadami, o jakich mówiliśmy powyżej, stanowić będą one podstawę nowego sposobu życia."
:wstyd: jak dla mnie to pestycydy z roslin wcale mnie nie uratują, tym bardziej ze to ma byc w środku zimy, więc co najwyzej będe karpia świątecznego wcinać.
ogółem, sam temat roku 2012 jest bardzo ciekawy, chodzi o to że nie wziął się on znikąd, ale idioci piszą rzeczy typu "`Projekt Cheopsa' - pewna Wrocławianka potwierdziła eksperymentem na duza skalę, ze ma kontakt i bardzo dokładne informacje od innej cywilizacji - teraz szykuje się do odnalezienia Faraona Cheopsa oraz otwarcia Piramidy cheopsa co spowoduje połączenie elektromagnetyczne Ziemi z innymi planetami- jest to misja ratowania Ziemi."
i wśród tych wszystkich głupot ciężko jest znaleźć coś normalnego . Będziesz sie zagłębiać w temat aż zlansujesz sobie mózg pierdołami od new age po teorie spiskowe.. gdzie nieraz naprawde ciekawy temat zostaje przygnieciony tysiacem smieci :kwasny:
z takich ciekawostek, oglądałem kiedyś film w którympokazywano, że wiara katolicka istnieje już od kilkunastu tysiecy lat, rodziła się w przeróżnych kulturach, a wszystkie brały jej wiedze od oglądania gwiazd i słonca (boże narodzenie w momencie kiedy dzien zaczyna sie wydłuzac, 3 dni zmartwychwstania bo podobno przez 3 dni zachodzi słonce o tej samej porze, zawsze matką boga była kobieta na literę M, bo jakieś gwiazdy układały sie wtedy na kształt tej litery, itd itd.. za mało posiadam wiedzy z geografii żeby się w to zagłębiać.)

- "Nienaturalna żywność, zabójcza dla naszego zdrowia i wymagająca ogromnych ilości energii do jej produkcji, będzie musiała być zakazana prawnie. Do takich produktów zaliczyłbym cukierki, czekoladę, chipsy, biały cukier i wiele innych."
tu widze brak pojęcia o wytwarzaniu żywności.

"To kieruje naszą uwagę ku Słońcu - tam możemy zobaczyć, jak potężne mogą być odwrócenia magnetyczne! Siły magnetyczne są prawdziwym powodem milionów wybuchów jądrowych na Słońcu, jest ono bowiem gwiazdą magnetyczną: ma biegun północny, biegun południowy i równik."
słońce zmienia swój magnetyzm co 11 lat, a powodem wybuchów jest wpływ na emisję gazów i wysoka temperatura, nie grozi to na ziemii....
cały pogląd o zmianie polarnosci biegunów wziął się z racji, że z badano polarność hmm niepamietam niestety czego, przy biegunach, w momencie kiedy ziemia kręciła sie w jedną stronę, zostawiała za sobą ślad dodatni, a w drugą ujemny. na tym przykładzie założone że ziemia musi zmieniac kierunki obrotu co x lat. Nie pomyslano zbyt dobrze o następstwach, bo te uwagi że wszyscy wyginą są śmieszne, w takim razie jak przezyły te miliony różnych istnień ? wyliczenia jakkolwiek prawdziwie by nie brzmiały są niestety błędne, chyba że uznano w nich błąd bodajże 6 lat , jaki walnął jeden z (i tu znów brakuje mi źródła) ustalając kalendarz setki lat temu.
Jeśli przyjdzie kataklizm, opowiem młodym o tym jak zabijaliśmy sie za kase, za kase która szła na pierdoły, pierdoły które szybko sie nudziły.. o pracy za pieniadze które ledwo pozwalały przezyć, o funduszu zdrowia , i o tym że ludzie nie tylko mieli co jeść, ale budowali na tym masę.
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki

słońce zmienia swój magnetyzm co 11 lat, a powodem wybuchów jest wpływ na emisję gazów i wysoka temperatura, nie grozi to na ziemii....


nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że słońce swoimi wybuchami (które są to coraz silniejsze) może odwrócić bieguny na ziemi co niby powtrza się co x lat.

[ Dodano: 2010-10-18, 08:21 ]

dioci piszą rzeczy typu "`Projekt Cheopsa' - pewna Wrocławianka potwierdziła eksperymentem na duza skalę, ze ma kontakt i bardzo dokładne informacje od innej cywilizacji - teraz szykuje się do odnalezienia Faraona Cheopsa oraz otwarcia Piramidy cheopsa co spowoduje połączenie elektromagnetyczne Ziemi z innymi planetami- jest to misja ratowania Ziemi."


też to czytałem i troszkę beka jest :P
Rozglasniali to aby biedni studenci archeologi zdobyli kasę na to i mogli sobie szperać w skałach.
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Połowa informacji wyssana z palca jest, nie ma podanych źródeł.. ludzie piszą książki żeby kasę trzepać a nie powiadomić ludzi o wielkiej zagładzie..
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

Engineer90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
bajka
  • 0

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Dokładnie, lecz muszę was poinformować że zjawisko przebiegunowania Ziemi ma miejsce, każdy geolog Ci to powie, uczyłem się o tym na Podstawach nauk o Ziemi. Jak myślisz skąd były epoki lodowcowe? Więc przebiegunowanie to nie jest żadna bajka a realny temat. Tylko wątpię, żeby ktoś obliczył dokładną datę tego. "Nie znamy dnia ani godziny" :P
A przebiegunowanie jakie ma za sobą konsekwencje? W miejscach styku płyt tektonicznych zrobią się ogromne wypiętrzenia, woda zaleje kontynenty. A dlaczego to tak? Bo względem kosmosu mamy nadaną prędkość czy stojąc czy leżąc 1666 km/h. Zatrzymanie przy takiej prędkości i odwrócenie kierunku obracania się Ziemi wg własnej osi da efekt jakbyś jechał z tą prędkością samochodem i uderzyłw mur mając nie zapięte pasy... Polatamy troszkę :P Oczywiście nie mówię, ze to stanie się w 2012 roku bo nie wiadomo kiedy to się stanie.

Tak samo ktoś może powiedzieć, że końca świata nigdy nie będzie... A właśnie, że będzie bo maksymalnie za 5 mld lat kiedy naszemu słońcu skończy się paliwo (wodór) i wtedy przekształci się w "wielkiego olbrzyma"(nazwa astronomiczna powiększonego słońca) i potem wygaśnie jak każda gwiazda która kiedys wygasa (tak, słońce jest gwiazdą).
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki

Dokładnie, lecz muszę was poinformować że zjawisko przebiegunowania Ziemi ma miejsce, każdy geolog Ci to powie, uczyłem się o tym na Podstawach nauk o Ziemi. Jak myślisz skąd były epoki lodowcowe? Więc przebiegunowanie to nie jest żadna bajka a realny temat. Tylko wątpię, żeby ktoś obliczył dokładną datę tego. "Nie znamy dnia ani godziny"


powiem wiecej - z "obecnym" przebiegunowaniem jestesmy spoznieni ;)

Polatamy troszkę


nie wydaje mi sie - ten proces nie trwa chwile, a dlugie lata, czy tam nawet setki lat, co w geologii jest wlasnie chwila. gatunek homo sapiens przezyl nie jedno przebiegunowanie, wiec przezyjemy i to. Czesc nas zginie, ale nie wszyscy :P

Na 2012 przepowiadaja nie koniec swiata(mowa o majach) a nowy poczatek, nowa ere czy jak ktos chce sobie to interpretowac. Mylna interpretacja to wlasnie koniec swiata.

;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Ewentualnie 3 wojna światowa. Eistein powiedział "Nie wiem na czym będzie polegała 3 wojna światowa ale 4-ta będzie na maczugi..."

A bieguny nie zmieniają się w długie lata czy setki lat a do kilku godzin... Bieguny są magnetyczne, działają szybko, jak w magnesie.
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Tyson, nie strasz :D

Ale oczywiście masz rację, nikt mnie nie uczył o tym ale kiedyś czytałem pare książek. I tak faktycznie jest.

Wszyscy podają datę 2012 jako koniec świata. Zgadza się bo w 2012 roku Polska reprezentacja zdobędzie złoty medal ME :rotfl: Istna apokalipsa.
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
ale to nie może być bo ja do 2012 nie zostanę mistrzem świata w Karate.
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki

bo ja do 2012 nie zostanę mistrzem świata w Karate.


a ja w bjj :(


Wszyscy podają datę 2012 bo jest to data medialno-marketingowa. Najbardziej śmieszna teoria była z tą piramidą Cheopsa gdzie studenciaki archeologii zbierali na szczytny cel ratowania świata :P

z tym, że polatamy sobie to może była lekka przesada lecz na pewno byśmy odczuli to w formie trzęsień ziemi - zetknięcie się płyt i kilometrowe fale morskie :P Ci co by przeżyli w górach i tak mieliby lipę bo nadeszła by nowa epoka lodowcowa, a weź znajdź pokarm, wyśpij się gdzieś w ciepłej jaskini, zdobądź wodę pitną... - elektrownie atomowe by zostały tak uszkodzone, że wszystko na Ziemi by zostało skażone. Nie chciałbym latać z dzidą za skażonym bizonem :rotfl: :rotfl:
  • 0

Dr.Joint
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Byłem na 3 treningach BJJ i Tyson pokonał bym Cię jak Pudzian Najmana:D
  • 0

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
oto co znalazłem na onet.pl dzisiaj na głównej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wstyd: :wstyd:
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki

Byłem na 3 treningach BJJ i Tyson pokonał bym Cię jak Pudzian Najmana:D


Jedynie co to byś mi mógł ręcznik podawać :D
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Zastosowałby technikę "Szkarłatno-złocisty recznik śmiertelnej zagłady" połączoną z "podwójnym wyskokiem z sześciokrotnym ćwierćprzysiadem" i leżysz :orany:
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Ale tak na prawde mówiąc to ja was wszystkich bym rozwalił jednym ciosem ponieważ znam technike palca zagłady (nauczył mnie mistrz sifu)
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
A mam zawołać wujka Mijagi? :[
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
O kurde nie lepiej nie.

Przepraszam
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

Zdzisiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Nie czytałem tego, ale zapewne są tam informacje o roku 2012 zarówno te naukowe o jakiś przebiegunowaniach jak i jakieś przepowiednie Majów i inny dzikusów i dla mnie to jest pierdolenie o Chopinie. Niepotrzebnie ludzi straszą tylko. Mam 20 lat, a przeżyłem już chyba 2 albo 3 końce świata, ostatni miał być w 2000 roku :rotfl:
Oglądałem filmiki o tym całym 2012 i ci naukowcy gadają, że co ileś tam tysięcy lat następuje przebiegunowanie ziemi 7,5 tys. czy 9,5 tys. już nie pamiętam dokładnie. OK może i tak jest, ale jak oni niby mają wyliczyć do kurwy nędzy dokładny rok kiedy nastąpi znowu ten proces, niby po glebie czy po położeniu jakiś gwiazd? Bez jaj.
Tak samo jakieś przepowiednie Majów niby odnoszą się do tego roku 2012, a chuj wie o co im chodziło z tym ich kalendarzem, że go zakończyli w 2012.

A jak już ktoś chętnie sięga do tych przepowiedni to np. ten najsłynniejszy wizjoner Nostradamus miał wizję, że III wojna światowa wybuchnie gdzieś koło 2020 roku, a zalążkiem tego będzie klęska wojsk NATO w Afganistanie, które zostaną rozbite bronią atomową właśnie jakoś w 2011 czy 2012 roku. Ma być też ogromny zamach terrorystyczny w USA z użyciem broni atomowej. Ja podchodzę do tego sceptycznie, ale jeśli zacznie się to wypełniać to zaczynam budować bunkier w lesie :hyhy:
I jeśli chodzi ogólnie o przepowiednie to prędzej uwierzyłbym w te Nostradamusa bo jakby nie patrzeć sporo się spełniło tego co on napisał kilka wieków wcześniej niż jakiś dzikusów popierdalających z liściami na dupie. A jak widać to sobie przeczy bo skoro ma być koniec świata w 2012 wg. tego kalendarza Majów to jak ma niby wybuchnąć III wojna światowa kilka lat później?

Zresztą w Biblii napisane jest: "Nie znasz dnia ani godziny" a tu jakieś pajace od Cheopsa i Majów wylatują z dokładną datą chyba to ma być 26.12.2012 :dobani:


Jak ktoś chce mogę podać linka do całego zbioru przepowiedni Nostradamusa dotyczących najbliższych lat, tzn. zamachów terrorystycznych, wojny na tle wyznaniowym, kataklizmu i innych takich rzeczy, ale traktować należy to z przymrużeniem oka, raczej jako ciekawe opowiadanie niż coś co się wypełni. A jeśli to jednak zacznie się wypełniać to mamy przejebane :]
  • 0

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawostki
Zdzisiu, nie czytałeś i nie wiesz o co chodzi i mówisz, że przebiegównowanie Ziemi to brednie a tak się składa, że to zjawisko nie jest obce dla Ziemi. A przy okazji pod koniec postu zaczynasz wierzyć nie nauce tylko jakiemuś gościowi co coś widział... Dziwne jest Twoje podejście i rozumowanie.


Jedynie co z Twoim twierdzeniem zgadzam się to do Biblii: "Nie znasz dnia ani godziny..."
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024