Skocz do zawartości


Zdjęcie

Węgle+dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Węgle+dieta
Mam pytanie, zna ktoś jakiś dobry przepis na "ciastka" czy coś w tym rodzaju. Takie aby były z ryżem? Bo pracuję i nie mam za bardzo jak zjeść (jestem kierowcą) a takie ryżowe ciastko wyjąłbym z pojemnika i zjadł ze schabem podczas jazdy. Ale nie mogę znaleźć jakiegoś przepisu fajnego. Na ciastka z płatkami są, i być może zamiast płatków dam ryż i zobaczę jak to będzie. Też myślałem aby zrobić takie "kotlety" czyli umoczyć w jajku i usmażyć. Będzie ok?
  • 0

kosior92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta
kup wafle ryzowe 10 wafli w opak. koszt ok. 2zl 10 wafli ma 80 g ww do tego jakas odzywka bialkowa lub kurak , indyk
  • 0
Pozdrawiam Kosior92

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta
Jak dla mnie ciastka i schab jakoś dziwnie się komponują, nie lepiej kupić jakieś dobre bułki i wcisnąć do środka schab lub kurę, pomidora itp.? jeśli mięso jest dobrze przyrządzone to taka kanapka naprawdę potrafi być dobra. Jest jeszcze drugie rozwiązanie samochód z automatyczną skrzynią biegów i od razu łatwiej się je:D
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

kup wafle ryzowe 10 wafli w opak. koszt ok. 2zl 10 wafli ma 80 g ww do tego jakas odzywka bialkowa lub kurak , indyk


Właśnie myślałem nad takimi waflami. Ale czy takie wafle można porównać z ryżem? Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. WEafle to jakiś przerobiony ryż,a ryż to ryż :D

Jak dla mnie ciastka i schab jakoś dziwnie się komponują, nie lepiej kupić jakieś dobre bułki i wcisnąć do środka schab lub kurę, pomidora itp.? jeśli mięso jest dobrze przyrządzone to taka kanapka naprawdę potrafi być dobra. Jest jeszcze drugie rozwiązanie samochód z automatyczną skrzynią biegów i od razu łatwiej się je:D


No automatycznej nie mam i wątpie aby była :D

No ciastka i schab niby nie za bardzo do siebie pasują, ale czego to człowiek nie zrobi. Ogólnie to myślałem, co by zwyczajnie obtoczyć ugotowany ryż w jajku i usmażyć. Chyba jutro spróbuję jak to smakuje.

A co do bułek, to ja chce w pracy zjeść jakieś ww a nie tylko gainerem. A bułki to chyba mało ww mają.
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta
Czas na diete:

Posiłek 1 (5:00)
- 100g Płatków owsianych
- 300ml Mleka 2%

Posiłek 2 (8:30-9:00)
-100g tuńczyka z puszki/lub innej rybki
-2 jajka
-mieszanka warzywna (bodajże Hortexu)
Cały posiłek to omlet!

Posiłek 3 (11:00)
-100g płatków owsianych
-1 banan
-2 jajka
Również omlet.

Posiłek 4 (13:30-14:00)
-100g ryżu białego/100g makaronu
-100g piersi z kurczaka/100g wołowiny
-miesznka z hortexu

Posiłek 5-przed treningowy (17:00)
-100g ryżu
-100g piersi z kurczaka/100g wołowiny

Trening na 18:30
Zaraz po treningu porcja Musclea Juice 100g.

Posiłek 6-po treningowy (20:00)
-100g ryżu/100g makaronu
-100g piersi z kurczaka/100g wołowiny
-1 banan/1 jabłko

Posiłek 7-przed snem
-100g seru twarogowego

BTW (zaokrąglałem, nie brałem pod uwagę warzyw i owoców):
184g/55g/480g

Wygląda ok?
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

A co do bułek, to ja chce w pracy zjeść jakieś ww a nie tylko gainerem. A bułki to chyba mało ww mają.

Bułki mają sporo węglowodanów (ok.40-50%) bo to produkty zbożowe. Co więcej są to lepsze węglowodany niż w przypadku gainerów bo to skrobia a nie maltodekstryny. Oczywiście są różne bułki z różnego przemiału w związku z czym mają też różny IG.

Co do diety to tak, można ją rozpatrywać w dwóch kategoriach. Pod względem masowym to da sie na niej zmasować, chociaż jest w niej za mało tłuszczu jak dla mnie albo go nie uwzględniłeś. Powinieneś troche dodać fatu, a zmniejszyć węgle.
Natomiast patrząc na dietę pod kątem prozdrowotnym i sposobu odżywiania to jest słaba bo: jest strasznie jednolita, są te same posiłki co powoduje że prawdopodobnie długo tak nie pociągniesz (monotonia)Ponadto za dużo jajek (4) i piersi (3) co generuje zbyt dużo cholesterolu, brakuje jogurtów czy kefirów. Warzyw też mogłoby być ciut więcej zwłaszcza świeżych. No i pozostaje jeszcze kwestia kaloryczności czy jedząc dziennie 3100-3500kcal mając siedzącą pracę nie będziesz się nadmierne zatłuszczał. Ale to już Ty sam czujesz:)
  • 0

kosior92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta
wafle ryzowe sa ok , to dobre ww

1 posilek do dupy

w srodku dnia wyrzuc te banany

przed snem daj 200g sera

rozpisalbym ci wszystko i policzyl ale nie mam kompa teraz a na ps3 zajeloby mi to ze 3 godziny

zapominasz o takich rzeczach jak dobre zrodla tluszczy i o warzywach!
  • 0
Pozdrawiam Kosior92

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

A co do bułek, to ja chce w pracy zjeść jakieś ww a nie tylko gainerem. A bułki to chyba mało ww mają.

Bułki mają sporo węglowodanów (ok.40-50%) bo to produkty zbożowe. Co więcej są to lepsze węglowodany niż w przypadku gainerów bo to skrobia a nie maltodekstryny. Oczywiście są różne bułki z różnego przemiału w związku z czym mają też różny IG.


A jakie polecasz te bułki?


Co do diety to tak, można ją rozpatrywać w dwóch kategoriach. Pod względem masowym to da sie na niej zmasować, chociaż jest w niej za mało tłuszczu jak dla mnie albo go nie uwzględniłeś. Powinieneś troche dodać fatu, a zmniejszyć węgle.
Natomiast patrząc na dietę pod kątem prozdrowotnym i sposobu odżywiania to jest słaba bo: jest strasznie jednolita, są te same posiłki co powoduje że prawdopodobnie długo tak nie pociągniesz (monotonia)Ponadto za dużo jajek (4) i piersi (3) co generuje zbyt dużo cholesterolu, brakuje jogurtów czy kefirów. Warzyw też mogłoby być ciut więcej zwłaszcza świeżych. No i pozostaje jeszcze kwestia kaloryczności czy jedząc dziennie 3100-3500kcal mając siedzącą pracę nie będziesz się nadmierne zatłuszczał. Ale to już Ty sam czujesz:)


Ok. Jakim składnikiem dodać tłuszczu?
Czyli co wyrzucić jeden posiłek z cyklu ryż/makaron+kurak/wołowina a zapodać coś innego, jakiś posiłek z tłuszczykiem :D ?

Ta dieta którą podałem, to jest tylko szkic, że się tak wyraże. To są posiłki, których nie mogę zrobić w pracy, a mogę w domu. Oczywiście podczas pracy, zatrzmam się gdzieś przy sklepie (ba często zatrzymuję się po wsiach i kupuję naturalne produkty od rolników) i kupuję warzywka, głównie masę owoców wszelkiejk maści. A o kefirach, serkach, jogurtach nie wspominam. Warzywa mam właśnie z Hortexu, takie na patelnię.

Więc skoro radzisz, aby wyrzucić trochę ww, a dorzucić tłuszczyku, tak pewnie do góra 100g?
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

A jakie polecasz te bułki?

najlepiej takie ciemniejsze z ziarnami, graham też są niezłe. klasyczne kajzerki będą gorsze bo są z bardziej przetworzonej mąki a więc mają wyższy IG.

Ok. Jakim składnikiem dodać tłuszczu?

najlepiej olejem rzepakowym. możesz go dodawać do smażenia mięsa, czy też nawet dodać do ryżu. 1 łyżka stołowa ma w zależności od typu 10-15g oleju. Ale musisz też zadać sobie pytanie czy obliczając BTW tej diety wziąłeś pod uwagę tłuszcz do smażenia mięsa? bo może sie później okazać ze wcale go nie brakuje. No chyba że wszystko gotujesz w wodzie albo na parze:)

Czyli co wyrzucić jeden posiłek z cyklu ryż/makaron+kurak/wołowina a zapodać coś innego, jakiś posiłek z tłuszczykiem

najlepiej daj coś innego żeby nie było takiej monotonii np. rybę albo jakiś nabiał. a tłuszczyk i tak się znajdzie tylko musisz przeanalizować ile dodajesz go podczas smażenia

tak pewnie do góra 100g?

no byłoby max. najlepiej w Twoim przypadku dążyć do 80-90g
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

najlepiej olejem rzepakowym. możesz go dodawać do smażenia mięsa, czy też nawet dodać do ryżu. 1 łyżka stołowa ma w zależności od typu 10-15g oleju. Ale musisz też zadać sobie pytanie czy obliczając BTW tej diety wziąłeś pod uwagę tłuszcz do smażenia mięsa? bo może sie później okazać ze wcale go nie brakuje. No chyba że wszystko gotujesz w wodzie albo na parze:)


Oczywiście oleju do smażenia nie wliczałem do BTW, wydawało mi się to logiczne. Najczęściej smaże i to właśnie na rzepakowym. Więc być może będzie ok. Jeszcze jutro na spokojnie dokładnie wylicze BTW.

najlepiej daj coś innego żeby nie było takiej monotonii np. rybę albo jakiś nabiał. a tłuszczyk i tak się znajdzie tylko musisz przeanalizować ile dodajesz go podczas smażenia


No jakąs rybkę będę codziennie jadł. Albo tuńczyk, albo makręlę którą bardzo lubię, ale też będę kupował jakieś filety z róznych ryb, żeby je sobie szamać.

Posiłek 4 chyba właśnie wyeliminuje i będę jadł coś zakupionego w sklepie. Czyli jogurty, warzywa czy też owoce itp.
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

Oczywiście oleju do smażenia nie wliczałem do BTW

No właśnie to też powinno się wliczać;)

Więc być może będzie ok

bardzo możliwe że już go starczy

Czyli jogurty, warzywa czy też owoce

i słusznie
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta
WIZARD, jeszcze apropo diety. Musze coś dołożyć do 1 posiłku, głównie muszę dołożyć białko. Co najlepiej dać na rano?

I jeszcze jak wyeliminuje posiłek 4 o 14, to co najlepiej wstawić. Jogrurt/kefir z czym?
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

WIZARD, jeszcze apropo diety. Musze coś dołożyć do 1 posiłku, głównie muszę dołożyć białko. Co najlepiej dać na rano?

możesz dać np. jakiś serek homogenizowany albo np. kabanosy drobiowe:)

Jogrurt/kefir z czym?

tutaj mogą przydać się wspomniane wcześniej wafle ryżowe czy bułka. Banan też byłby ok, ale już wcześniej chyba jest, ewentualnie możesz dać kilka śliwek:)
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

WIZARD, jeszcze apropo diety. Musze coś dołożyć do 1 posiłku, głównie muszę dołożyć białko. Co najlepiej dać na rano?

możesz dać np. jakiś serek homogenizowany albo np. kabanosy drobiowe:)


O widzisz i jedno i drugie smakuje ekstra :D A serek wiejski? To jest dopiero mega.

Jogrurt/kefir z czym?

tutaj mogą przydać się wspomniane wcześniej wafle ryżowe czy bułka. Banan też byłby ok, ale już wcześniej chyba jest, ewentualnie możesz dać kilka śliwek:)


No właśnie myślałem, aby dać bułki ze dwie jogurt/kefir (co lepsze?) i owoców troszkę.
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Węgle+dieta

A serek wiejski?

no serek wiejski też w zasadzie może być

ogurt/kefir (co lepsze?)

jogurt naturalny czy kefir to jakiejś większej różnicy nie będzie, najlepiej jeść je przemiennie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024