Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań laika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

McCarthy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań laika
Witam. Mam mały problem. Mam 17 lat, 180-181 cm wzrostu i ok 72 kg wagi (czyli patyk ze mnie). Ćwiczę już trochę na siłowni i można powiedzieć że się troszkę wyrobiłem. Moim celem ostatnio jest zrobienie masy. i tu pojawia się problem. Moja matka nie chce słyszeć nic o żadnych suplementach i tym podobnych... pomyślałem sobie o diecie, ale jako że nie jestem ze zbyt bogatego domu nie mogę takowej diety zrobić... nawet po rozmowie ze starszą diety nie udało się wywalczyć... dlatego jestem skazany na to co w lodówce jest. Tak więc moje pytanie jest następujące. Czy jedząc bardzo dużo i bardzo różnorodne rzeczy nabiorę masy? Wiem że będzie to głównie sam tłuszcz, ale czy coś suchej masy może także skoczyć? Dość często kupowane są banany, ryby, płatki kukurydziane, 2-3 razy w tyg jem jajecznice. Tak więc trochę tego białka i węgla także nabiorę. Pytanie tylko czy warto jest się w to bawić? Czy może mimo wszystko zrezygnować i zająć się czymś innym....?

2 pytanie. Jeśli np. nabiorę masy, ale będzie to głównie tłuszcz, to czy on może zalegać tylko i wyłącznie w brzuchu robiąc go coraz większym czy jednak wszystko rozchodzi się po całym organizmie ? I czy jeśli bym przytył (tłuszcz....) to czy można z niego robić jakąś masę ?

No generalnie mam jeszcze jedną prośbę. Nie wiem czy może znacie, albo polecacie dietę gdzie będą na prawdę jakieś podstawowe ogólnodostępne produkty, które będę w stanie zdobyć i rozpocząć jakąś dietę.... twaróg chudy i olej lniany ewentualnie mogę kupować :P owoc jak banan czy jabłko także jest do załatwienia. Także proszę pomóżcie mi bo na prawdę bardzo mi zależy na dalszym trenowaniu i przybieraniu na masie.

PS.

staż : 6 miesięcy
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika
Masa powinna iść tyle że sporo wolniej ale musisz jeść jakieś konkretne rzeczy a nie bułkę z masłem :P.Pamiętaj o zmianach treningu :P
Co do produktów to było sporo tematów.

http://www.fabrykasi...MASE-t1309.html
  • 0

McCarthy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika

Masa powinna iść tyle że sporo wolniej ale musisz jeść jakieś konkretne rzeczy a nie bułkę z masłem :P.Pamiętaj o zmianach treningu :P
Co do produktów to było sporo tematów.

http://www.fabrykasi...MASE-t1309.html


Prosiłbym o odpowiedź także na pozostałą część pytań :)

A wracając. Kupiłem drobny zapas twarogu (półtłusty) i oleju lnianego. Tak więc ostatni posiłek mamy załatwiony. Rano jak pisałem jajecznica bądź jajka na twardo na przemian z płatkami kukurydzianymi (tutaj pytanie czy można z cukrem!) Na 2 śniadanie chleb ( będę kupował razowy, ok 4 skibek z szynką drobiową). Na obiad jestem niestety skazany to co będzie zrobione. Podwieczorek to jakaś surówka (ogólnodostępna i tania więc mogę sobie pozwolić). Na kolację także chlebek razowy z wędliną, warzywkiem itp. No i przed snem ten twaróg i łyżka oleju lnianego. Co myślicie. (pamiętajcie, że bardzo ograniczają mnie koszta).
  • 0

McCarthy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika
up.

Rozpisana dieta na którą mogę sobie pozwolić.

- 7.00 - śniadanie - 3 jajka na twardo + 2 kromki chleba razowego / płatki kukurydziane z mlekiem
-10.00 - 2 śniadanie - 4 kromki chleba razowego z szynką z kurcząt (drobiowa)
- 13.00 - obiad pierś z kurczaka + surówka + chlebek razowy (2 kromki) / kurczak z rożna -||- -||- // ryba (panga) -||- -||- (chleb na przemian z ryżem jeśli będzie akurat w domu, a będę się starał żeby był)
- 16.00 / 16.30 - podwieczorek - w/w surówka + jakiś owoc (prawdopodobnie banan)
- 19.00 - chleb z makrelą lub jakąś inną wędlinką + gorzka herbata
-21.00/22.00 - twaróg wiejski półtłusty 125g + łyżka oleju lnianego

Wiem, że prawdopodobnie dieta nie jest jakaś najlepsza, ale zależy mi na zdobyciu suchej masy, chociaż w jakimś tam stopniu... kiedy się jakoś usamodzielnię przejdę na prawdziwą dietę.Jak by jakieś poprawki to proszę pisać :P
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika

- 7.00 - śniadanie - 3 jajka na twardo + 2 kromki chleba razowego / płatki owsiane z mlekiem do tego garstka rodzynek
-10.00 - 2 śniadanie - 4 kromki chleba razowego z szynką z kurcząt (drobiowa)
- 13.00 - obiad pierś z kurczaka + surówka + chlebek razowy (2 kromki) / kurczak z rożna -||- -||- // ryba (panga) -||- -||- (chleb na przemian z ryżem jeśli będzie akurat w domu, a będę się starał żeby był)
- 16.00 / 16.30 - podwieczorek - w/w surówka + jakiś owoc (prawdopodobnie banan)+ tuńczyk
- 19.00 - chleb z makrelą lub jakąś inną wędlinką bądź tuńczyk
-21.00/22.00 - twaróg wiejski półtłusty 125g + łyżka oleju lnianego :P


To takie minimum.Co do oleju to staraj się pić łyżką po posiłkach ale nie na noc i nie w takich ilościach.
  • 0

McCarthy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika

To takie minimum.Co do oleju to staraj się pić łyżką po posiłkach ale nie na noc i nie w takich ilościach.


Ok. A tak właściwie co daje ten olej??? Kupiłem taki mały za 12 zł i nie wiem na ile on starczy.... -.-
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika
Olej najlepszy jest z oliwek albo pestek winogron.Olej to zdrowe tłuszcze oraz kalorie do uzupełnienia diety.
  • 0

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika

up.

Rozpisana dieta na którą mogę sobie pozwolić.

- 7.00 - śniadanie - 3 jajka na twardo + 2 kromki chleba razowego / płatki kukurydziane z mlekiem
-10.00 - 2 śniadanie - 4 kromki chleba razowego z szynką z kurcząt (drobiowa)
- 13.00 - obiad pierś z kurczaka + surówka + chlebek razowy (2 kromki) / kurczak z rożna -||- -||- // ryba (panga) -||- -||- (chleb na przemian z ryżem jeśli będzie akurat w domu, a będę się starał żeby był)
- 16.00 / 16.30 - podwieczorek - w/w surówka + jakiś owoc (prawdopodobnie banan)
- 19.00 - chleb z makrelą lub jakąś inną wędlinką + gorzka herbata
-21.00/22.00 - twaróg wiejski półtłusty 125g + łyżka oleju lnianego

Wiem, że prawdopodobnie dieta nie jest jakaś najlepsza, ale zależy mi na zdobyciu suchej masy, chociaż w jakimś tam stopniu... kiedy się jakoś usamodzielnię przejdę na prawdziwą dietę.Jak by jakieś poprawki to proszę pisać :P


Przeanalizowałem twoją dietę i wyszły takie rezultaty

Węglowodany : 282g (powinieneś mieć co najmniej 280g)
Białko : 141g (powinieneś mieć co najmniej 140g)
Tłuszcze : 187g (powinieneś mieć co najmniej 70g)
Kalorie : 3375 - z czego ponad 50% to tłuszcze! (powinieneś mieć co najmniej 4000kcal)

Dieta nieciekawa. Musisz dodać sobie jakieś wysokokaloryczne posiłki które mają dużo białka i węgli a mało tłuszczu.

Co do tych kalorii to ponad 50% to tłuszcze, lecz tłuszcze w większości zdrowe także nie jest źle :!:

Porady.

Zwiększ posiłki lub dodaj coś do swojego menu oczywiście ze wskazówkami wyżej.

Powodzenia!
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika

To takie minimum.Co do oleju to staraj się pić łyżką po posiłkach ale nie na noc i nie w takich ilościach.



NIE ZGADZAM SIE KAMYL Z TOBĄ :!:

BO łyżka oleju lnianego NA NOC SPOWOLNI ROZKŁAD BIAŁEK !! CZYLI DOBRZE :P



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań laika
UkaniU, ja też biorę oliwę na noc, ale powiem szczerze, że z przyzwyczajenia :P

Cóż najlepiej brać tą oliwę wg mnie posiłkiem przed kolacją (mała porcja) i na kolację (duża porcja).
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024