Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staw skokowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

STEM!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Staw skokowy
Jakiś rok temu dosyć mocno zwichnąłem sobie staw skokowy. Trenuje sporty walki , i zawsze po treningu staw skokowy prawej nogi (tek która kiedyś była zwichnięta) puchnie i strasznie boli. Wystarczy ,że się przebiegne a staw skokowy puchnie... Jak mogę temu zaradzić? :mur:
  • 0
What's inside of me, you'll never know

aurelia1418048771
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Glasgow
  • Zainteresowania:język francuski oraz mój facet pit81

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
u lekarza byłeś wogóle?
  • 0
Nie ma co koledzy, jedziemy na sztangach ku lepszemu światu :D

STEM!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
Tak byłem... Nic mądrego nie usłyszałem. Kazał mi tylko kupić stabilizator stawu skokowego.
  • 0
What's inside of me, you'll never know

absolvent
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
no i dobrze powiedzial bo w sumie nic wiecej zrobic nie mozesz... jedynie dac sobie spokoj z treningami co raczej nie wchodzi w gre pewnie... choc patrzac w przyszlosc za jakies 10 lat jak teraz nie odpuscisz bedziesz mial takie bole w stawie skokowym ze chodzenie bedzie sprawialo Ci bol... i tez wazna rzecz: miales skrecony czy zwichniety staw skokowy bo to tez jest roznica... w wyniku skrecenia staw skokowy wraca do sprawnosci w okolo 3 tyg (do pelnej sprawnosci okolo 6-7tyg) a po zwichnieciu moze to trwac miesiace... pytam bo czesto ludzie myla te pojecia ze zwichnieciem mamy do czynienia wtedy, gdy kosc skokowa czyli powierzchnia stawowa stawu skokowego gornego ulegnie przemieszczeniu wzgledem kosci piszczelowej i strzalki... moze tez byc zwichniecie stawu skokowego dolnego kiedy kosc skokowa zmienia swoje polozenie wzgledem kosci stepu i kosci pietowej tudziez kosci stepu zminiaja swoje polozenie wzgledem kosci stepu ;p... w wyniku odniesienia takiej kontuzji aparat wiezadlowy ulega tak silnemu rozciagnieciu ze rzadko wraca do dawnej sprawnosci ( w wyniku zerwania wiezadel jest oczywiscie konieczna operacja). bol i puchniecie jest wynikiem nadwyrezania stawu - torebka stawowa mogla sie zrosnac w nieodpowiedni sposob jezeli zbyt szybko wrociles do treningow, a wiezadla swoja droga... juz nie utrzymuja kostki w takim polozeniu jak powinna byc i to tez powoduje bol... wiec pomysl czy po odniesieniu kontuzji dales sobie odpowiedni czas za "zagojenie sie" kontuzji? miales rehabilitacje, zabiegi? jezeli tak i nadal boli to albo daj sobie spokoj na jakis czas-luzniejsze treningi albo najlepiej treningi w wodzie ktore najlepiej usprawniaja stawy, truchtaj ale bardzo delikatnie. lekarzom nie daj sie wsadzic gips. jezeli to nie przyniesie wytchnienia to serio zastanow sie nad tym czy warto za kilka lat plakac z bolu wchodzac po schodach.
pozdro
  • 0

STEM!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
Rehabilitacji nie było. Treningów kiedy miałem zwichnięty staw skokowy też nie było przez dłuższy czas...
Możliwe ,że ja też pomyliłem pojęcia i to mogło być skręcenie.(ale nie sądzę powrót do sparwnośći był dłuższy niz kilka tygodni) Przy ruchach góra dół uszkodzony staw ma mniejszy zakres ruchów.
  • 0
What's inside of me, you'll never know

absolvent
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
inaczej skrecenie jes wtedy gdy w momencie skrecenia stopa skreca sie do nienaturalnego pozomu i wraca do stanu spoczynkowego (bolesnosc wynika z naciagniecia lub zerwania wiezadel lub torebki stawowej) a zwichniecie charakteryzuje przesuniecie sie kosci stopy i zsotanie w danej pozycji (wymaga nastawienia) wiec sam okresl co to bylo... ja mialem kilkakrotnie skrecony staw skokowy i raz wracalem do gry po 1,5 tyg a raz gdy poszla rowniez torebka stawowa to wracalem do sprawnosci 3 tyg z tym ze zaczynalem po 3 tyg od truchtania ( trenuje pilke nozna) roznie bywa. polecam (zwlaszcza Tobie gdzie nie powinienes miec twardego sciagacza na kostce pod czas treningu) kupienie za bodajze 25 zl takiej skarpety z obcietymi palcami (material lycra) dosc grube(samo to juz troche stabilizuje ) i w zestawie dostajesz taki pasek rozciagliwy z materialu ktorym owija sie kostke... nie wiem jak to nazwac ale na serio pomaga. jezeli masz zmniejszony zakres ruchow to idz zrobic RTG ja np. mam pozostalosc po kontuzji taka ze strasznie glosno "strzela" mi kostka nawet podczas chodzenia :P no i przy obciagnieciu stopy obok kostki bocznej (ku przodowi) wyrasta mi 3 kostka ;p i jest to pozostalosc po peknieciu torebki ;) idz do lekarza niech Cie przeswietli moze USG i zabiegi wez. kup ten sciagacz i troche odciaz ta noge-pozwol jej wrocic do sil ;)
  • 0

STEM!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
Ja trenuje san shou i kung fu , najlepsze jest to ,że podczas walk nie dorobiłem się żadnych poważnych kontuzji , ale za to jak grałem w nogę na w-f w szkole rozwaliłem sobie staw skokowy , potem też jak GRAŁEM W NOGĘ(czasami mamy na treningu taką rozgrzewkę , ale rzadko dosyć) wybiłem dużego palca u tej samej stopy. HEH sport to zdrowie :D. Możesz wrzucić fotkę takiej skarpety , żebym wiedział czego szukać. Ten sztywny stabilizator strasznie przeszkadza podczas kopnięć itp. A raz w tyg. na san shou muszę ćwiczyć bez obuwia żeby przyzwyczaić nogę do walk na boso więc i tak taki stabilizator odpada , natomiast skarpeta może być ...
  • 0
What's inside of me, you'll never know

absolvent
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
chociazby cos takiego :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale to i tak nie ten ktory mam na mysli... w sklepie z takimi stabilizatorami zapytaj o sciagacz na kostke skladajacy sie ze skarpety i paska elastycznego takiego jak ten :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale w sumie sam ten pasek moze starczy bo ta skarpeta tylko troche pomaga
  • 0

Dr.Joint
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
Stabilizator polecam, najlepiej kupić w sklepach takich, co to , sprzedają z wózkami inwalidzkimi itp. ;) Może bierz też coś na stawy ? np. Animal Flex ?
  • 0

STEM!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw skokowy
OK stabilizator kupiony , firmy allright taki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kostka już nie puchnie , ale strasznie mnie noga boli po i w trakcie wysiłku.
  • 0
What's inside of me, you'll never know



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024