Skocz do zawartości


Zdjęcie

oszukac licznik :P


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

oszukac licznik :P
no wiec zwracam sie z pytaniem do kombinatorow i kretaczy hehe ;) jest taka mozliwosc zeby spowolnic licznik elektryczny,zeby pokazywal mniejsze zuzycie a co za tym idzie wyjebac elektrownie i mniej im placic hehe, zwiazane jest to z magnesem ktory gdzies tam sie montuje czy cos tam i on powoduje to spowolnienie licznika. Czy ktos wie dokladnie jak to zrobic ??? ma juz tak zrobione i podzieli sie opinia czy warto ??? no i czy to nie pierdoli licznika,bo takie sluchy mnie doszly ze mechanizm licznika sie uszkadza wtedy i caly jest do wymiany ???
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
z magnesem to slyszalem ze do liczkow na wode jakies tam magnesy wlasnie przyczepiaja i wtedy idzie cos tam zaoszczedzic
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
hmmm na wode mowisz, mnie bardziej zalezy na tym na prad bo na wode juz znalazlem sposob ( i nie jest to przestanie sie myc ) hehehe ;d
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
wiem ze na allegro napewno sa jakies urzadzenia ktore obnizaja zuzycie pradu bo wdzialem wielokrotnie wiec tam sie porozgladaj
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
ooo zawsze to jakas wskazowka, a pamietasz moze w jakim dziale,bo kurwa ciezko mi wymyslec co wpisac w wyszukiwarke :D
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

poszukaj wiecej moze sa jakies inne ja wpisalem "prąd"

teraz po przeczytaniu aukji to widze ze to by trzeba bylo chyba w kazde gniazdko wjebac nie wiem czy dobrze to zrozumialem....
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
no wlasnie jakos niejasne tam jest,ale tez mi sie wydaje ze na kazde gniazdko :/ ale dzieki za pomoc,lap soga ehhe :D czekam na dalsze opinie zwlaszcza z tym slynnym magnesem :]
  • 0

B[u]B[u]
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 602 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeziny
  • Zainteresowania:SpoRt|Parkour|Pakernia

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
to pochwal sie jaki masz sposób na wode
jak nie chcesz na ogólnym to napisz na pw :)
  • 0
...

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
ja wlasnie tez slyszalem o tym magnesie ale to o wode chodzilo
  • 0

matys-90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
Magnes spowalnia mechanizm licznika ale uszkadza go z czasem. Po prostu kręci się wolniej przez oddziaływanie magnesu. Jak licznik sie zjebie to będziesz go musiał wymienic a to może zrobić tylko osoba z elektrowni do tego upoważniona. Monter od razu kapnie skąd uszkodzenie i dostaniesz kare :wstyd:
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
ja potrafiłem zrobić tak, że licznik wogóle nie chodził a prąd w chałupie był, ale to tylko w tych starych licznikach z tym kółkiem co się kręciło, teraz mam elektryczny i nawet tam nie grzebie. W tych starych to się robiło tak, że odkręcało się tą pokrywe co była na niej plomba (tylko tak żeby tej plomby nie zerwać) i tam były takie dwie śrubki połączone blaszką, i luzowało się jedną z tych (o ile dobrze pamiętam to tą po lewej stronie) i ta blaszka spadała z tej jednej śrubko a na drugiej się trzymała i to wszystko, licznik nie chodził a prąd był. Tylko że to było trochę ryzykowne bo jeżeli pogotowie energetyczne podjeżdżało to oni mogli to jakoś przyczaić i wtedy lipa.... Jak masz stary licznik to mogę Ci to dokładniej wszystko opisać
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

Daner0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny śląsk
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
Żeby plomby nie zerwać to wystarczy nagrzać np suszarką i przełożyć. Taki trik:)
  • 0

Adaskoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
Na prąd nie mam sposobu ale na wodę znam taki że plekse montuje sprzodu licznika i ściskam mocno śrubami od tyłu rury, z przodu nacisk na licznik wywołuje zatrzymanie go...
I raczej nie ma możliwości na awarię licznika przynajmniej mi to się nie przytrafiło ... umnie się to sprawdza świetnie ale sporo zależy od rodzaju licznika ...

:padam:
  • 0
TYLE SZANS, ILE ODWAGI !!!
Nie masz pleców?? NIE OSZCZĘDZAJ ŁOKCI!!!...

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P

to pochwal sie jaki masz sposób na wode
jak nie chcesz na ogólnym to napisz na pw :)


hehe u mnie z woda to bez zadnych przekretkow,poprostu administracja co roku daje taki jakby przydzial na wode i czy zuzyjesz mniej czy wiecej i tak placisz tyle ile oni wyliczyli z jakiejschujowej sredniej. A przydzial jest w chuj wysoki,ze moglbym sie chyba 4 razy dziennie pluskac i kurwa nie wiem co jeszcze,wiec poprostu zakladam wodomierz i wtedy placi sie juz bezposrednio do wodociagow za tyle wody ile naprawde zuzyles i nie placi sie wtedy tez do czynszu za scieki. wiec w skali miesiaca potrafi to byc nawet 100zl mniej.

Magnes spowalnia mechanizm licznika ale uszkadza go z czasem.


czyli jednak odbrze slyszalem ze to pierdoli licznik :/

Jak masz stary licznik to mogę Ci to dokładniej wszystko opisać


tak mm stary licznik :] wiec chetnie bym sie dowiedzial doklandiej jak to zrobic jak mowisz. Tylko ze jedno jest dziwne z tego co zrozumialem,to licznik wogole nie bedzie chodzil,wiec treoche cyba dziwnie wyjdzie jak w elektrowni skumaja ze nic pradu sie nie zuzylo w danym miesiacu

a moze z tym magnesem zrobic tak ze trzymac go chocby przez pol miesiaca i potem go sciagac zeby uniknac uszkodzenia licznika,a zawsze to bedzie jakas oszczednosc. Tylko ten magnes gdzie sie przyczepai ?? obojetne byle by przy liczniku ?? i czy ma znaczenie wielkosc magnesu ?? ( troche glupie te pytania,ale kto pyta nie bladzi hehe )
  • 0

Teodor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
jak masz nowy licznik to nie da rady, bo osobno nalicza ile prądu płynie do ile wraca, magnesem działa na stare ale moze zepsuc licznikt j on dziala ok ale jak magnes sciagniesz to będzie sie kręcił 50 razy szybciej:D jedyny sposob pewny przy starym to ominiecie licznika, przy nowym nic nie da rady - a te z allegro to pic na wode, to dziala w niemczech a nie w polsce, dlaczego? bo tam inaczej placisz za prad.. tj za Q
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P

ale jak magnes sciagniesz to będzie sie kręcił 50 razy szybciej


:/ pewny jestes tego ??? bo jak tak to lipka :/

jedyny sposob pewny przy starym to ominiecie licznika


mozesz cos wiecej na ten temat powiedziec,bo ekspertem w elektryce nie jestem :D

i tak jak mowilem tak mam stary licznik :]
  • 0

Teodor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
Tak bo w środku jest hamulec ferrytowy wiroprądowy, który jest kontrą do momentu obrotowego licznika - jak przyłożysz magnes, on się rozmagnetyzuje po 12h, czyli jak ściągniesz neodymka to będzie kręcił się jak szalony :hyhy:

Jedyny pewny sposób na stary licznik to po prostu omijanie licznika czyli jakiś czas jedziesz na fazie ktora przechodzi przez licznik, a przez jakiś czas na fazie ktora przez ten licznik nie przechodzi - niektórzy kombinują i robia tak;
w licnzik wchodzi jedna faza i wychodzi (to ci nalicza) i druga faza omija licnzik i idzie dalej tez zasilać - ale wtedy zazwyczaj trzeba układzik robić - ale korzyść jest większa bo się kreci ale płacisz 50% tego co zużyłeś;]

niemniej odradzam zabawy z licznikami bo jak co palcisz za nowy licznik + kare pare tysiaków i za prawdopodbne zużycie prodąu (wchodzi komisja na chate patrzy co masz sumuje ile to ciągnie prądu - tj wszystko co masz na chęci i liczy tak jakbys z wszystkiego korzystał przez czas kradzieży, który tez jest z księżyca :rotfl:

jedyne co się opłaci to

woda
telewizja cyfrowa

na tym możesz się edukować
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
okej dzieki wielkie, chyba sobie z pradem odpuszcze :D a komisji i tak bym do domu nie wpuscil hehehe ;)
  • 0

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
Licznik z prądem da się zatrzymać nie tylko spowolnić, wiem bo mój sasiad prubował, ale nie radzę bo potem płaił sporą sumke :hyhy:
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oszukac licznik :P
pomysl juz upadl wiec wlasciwie temat do zamkniecia :]
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024