Skocz do zawartości


Zdjęcie

prosba o udzielenie paru porad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

john87
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

prosba o udzielenie paru porad
Jestem nowy na tym forum, wiec witam!!

Mam do was pare pytan a ten dzial wydal mi sie dla nich najodpowiedniejszy, ale
zanim do nich przejde chce krotko opisac swoja przygode z silownia itp. by przyblizyc moje predyspozycje genetyczne.

Ogolnie to pierwszy raz zetknalem sie z silka 3 lata temu, na poczatku ważyłem 48kg przy wzroscie 183cm( suchar do potegi). I tak 2 miesiacach
regularnych cwiczen osiagnlem wage 65 kg. Kiedys sie z tego cieszylem(wkoncu przytylem parenascie kilo) ale z dzisiejszej perspektywy czasu nie uznaje tego za sukces, gdyz nie stosowalem zadnej konkretnej diety i na dodatek zrobilem cykl na mono :/. Skutkiem tego byla ponad 4 miesieczna stagnacja oraz niechec do dalszych regularnych cwiczen. Na poczatku wydawalo mi sie, ze z natury jestem ekto, lecz po tym kreatynowym cyklu i braku sumiennych treningow zaczalem coraz bardziej wygladac jak endo. Pozniej oczywiscie probowalem cwiczyc na stosujac okreslone diety i regularnosc, ale zawsze to przerywalem, gdyz efekt byl ten sam tzn. tyle co przybylo w bicu to 2 razy wiecej w pasie.Redukowalem nawet ilosc wegli w diecie ale efekt byl w koncu taki, ze nic nie szlo. Niedawno postanowilem wrocic do pizgania zelaza, nie ukrywam, ze ciezko rozstac sie z czyms co sie lubi. Tym razem postawilem sobie jednak troszke inny cel oraz przede wszystkim wiecej czasu i cierpliwosci.

I tu panowie wlasnie kieruje do Was panowie kilka pytan:
1. Czy jest sposob by robic bardzo powoli mase miesniowa przy jednoczesnej redukcji tkanki tluszczowej?Lub po prostu spalanie tluszczu bez ubytku masy miesniowej?
2. Z racji tego, ze moj organizm jest wykazuje cechy endo jak i ekto( szczupla sylwetka ale latwo nabieram tluszczu), jak powinien wygladac udzial skladnikow odzywczych na kg masy ciala jesli chcialbym uzyskac beztluszczowa mase? Zawsze stosowalem od 3-5g wegli/kg, 1,5-2g bialka/kb i 1g tluszczu/kg oczywiscie staralem sie jesc produkty o mozliwie jak najnizszyszym indeksie glikemicznym.
3. Jakie suple powinieniem stosowac?? Przewaznie uzywalem HMB jako antykatabolika i SP80 jako uzupelnienie bialka.
4. Czy moge wykonywac trening na mase i dorzucac przed kazdym dniem trenigowym 15 minut aerobow by budowac powoli beztluszczowa mase?

Z gory THX za cierpliwosc i odpowiedzi :ok:
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: prosba o udzielenie paru porad
1. Takie coś jest możliwe, ale wtedy byś musiał postawić siłownię jako numer 1 w swoim życiu. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby najpierw zrzucić tłuszcz bez ubytku masy mięśniowej tak jak piszesz, a później robienie powoli masy dobrej jakości. Albo odwrotnie, najpierw duża masa, a później redukcja.

2. Wątpię abyś miał połączenie ekto i endo. Wydaje mi się że podobnie jak i ja jesteś mezo, a w dzieciństwie przez strasznie złe nawyki żywieniowe zarosłeś tłuszczem i do tej pory tak jest.

3. Określ się co będziesz robił to Ci dobiorę suple. JA na Twoim miejscu bym wybrał beztłuszczową masę, i na wiosnę redukcja.

4. Jeżeli chcesz robić beztłuszczową masę to wystarczy że po każdym treningu dołożysz brzuch i do tego 10-20 aerobów w zależności co to będzie.
  • 0

john87
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosba o udzielenie paru porad
Dzieki za odpowiedz. Ale napewno nie jestem mezo, gdyz cale zycie bylem bardzo chudy, wszystko dopiero zmienilo sie po silowni. Skoro idzie zima to nastawie sie najpierw na robienie beztluszczowj masy a na wiosne cos spale. Co do suplementacji to dodam, ze ostalo mi sie jedno duze pudlo nitro II i pucha CP. Czekam na porady :padam:
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: prosba o udzielenie paru porad
DT
nitro 15g 30 minut przed siłownią
CP z rana naczczo

DNT
Nitro 15g z rana naczczo
CP popołudniu.

przydało by się białko jeszcze
i ew. jakiś bulk po treningu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024