Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrowia na noc ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

bartek17
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Piłka nożna, siłownia, Real Madryt,kobiety :)

Napisano Ponad rok temu

Ostrowia na noc ?
Witam. Wiele czytalem w internecie na temat ostrowii na noc....nigdzie nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi. Niektorzy mowia ze ostrowia sie kompletnie nie nadaje na noc, inni mowia ze biora bez problemu... Wiem ze jest to bialko szybkowchlanialne, ale czy nie mozna np polaczyc wpc + ser twarogowy przed snem ?
  • 0
:)

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?

polaczyc wpc + ser twarogowy przed snem

mozna jak najbardziej, jeszcze do tego troche tluszczu i masz idealny posilek przed snem :)
Dobre polaczenie- serwatka (30g)+kaizena (200g twarogu w kostce /wiejskiego)+tluszcz (20-30g) nienasycony
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?

polaczyc wpc + ser twarogowy przed snem

mozna jak najbardziej, jeszcze do tego troche tluszczu i masz idealny posilek przed snem :)
Dobre polaczenie- serwatka (30g)+kaizena (200g twarogu w kostce /wiejskiego)+tluszcz (20-30g) nienasycony

no idealny w chuj, ja osobiscie po takim posilku przed samym snem nie zasnalbym :rotfl:
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
Jesz pol godziny przed snem i jaki problem z zasnieciem?
A taka iloscia bialka i tluszczu powinna byc wystarczajaca na 8h bez zarcia.
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
ja tak robie i śpie jak niemowlę, a wcześniej przy samym twarogu męczyła mnie bezsenność..

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
kazdy zrobi jak uwaza, ja stestowalem twarog na sobie i nie moglem po nim spac, a jak bym dodal 20-30g tluszczu to bym to trawil z 1,5h
takze osobiscie wybieram odzywke bialkowa:)
  • 0

nazwanynie
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
ja tez tak robie albo twarog z mlekiem 3,2 albo bialeczko (uklon dla ostrowi) tez z 3,2 mlekiem, czasem czekolada jeszcze i goracy seks
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
obecnie obalono starą teorie zeby do bialka szybko wchanialnego dawac oliwe z oliwek. nie czytalem tego arta dokladnie bo mnie nie interesowal tylko na wyrywki ale pisalo w skrocie ze
bez sensu jest dodawanie paliwa energetycznego a tłuszcz jakby nie patrzec jest kaloryczny, i jest to zameczanie organizmu na noc tak jakbys zjadl ciezszy posilek bo organizm ma wypoczywac jak spisz a nie trawic
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
Joks,
gdzies czytalem wypowiedz jakiegos goscia startujacego i mowil ze do kazdej porcji bialka dodaje tluszcze i wydaje sie to sensowne- jemy polowe mniej tluszczu niz bialka (np. 30g bialka i 15 tluszczu; ze wzgledu na polowe wieksza ilosc kcal)- kalorie z tluszczu ida na trawienie bialka wiec co w tym zlego?
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
GuZu, - ty mówisz o ogólnej suplementacji białka, zaś Joks, o suplementacji przed snem ;) taka mała, a zarazem duża róznica hyhy :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
nie jest to zbyt sensowe :) jak wiesz aby z tluszczu powstala energia (kcl) to musi brakowac wpierw podstawowych substratow energetycznych jak glikogen, ww, bialko i na koncu tluszcz. wiec spelniajac ta zaleznoc jak przy aerobach po 30-45 min dopiero z tluszczu dajesz energie. to raz a dwa ze pojecie tluszczu jest zle zrozumiane. nie opoznia on "wchlaniania bialka" lecz opoznia trawienie wszystkiego. i dlatego po treningu unikamy przeciez tluszczy co jest bardzo logiczne bo chcemy aby ten posilek sie jak najszybciej wchlonal a nie opoznic jego trawienie, tak wiec przyjmujac bialko przed snem z tluszczem nie opozniamy wchlaniania bialka, tylko trawienie go, przez co dluzej zalega i obciaza organizm. tyle z pamieci :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
dobra jak juz Joks powiedzial, ze na noc jest lepsze bialko uniwersalne nawet od normalnego papu jakim jest twarog to juz sie chyba nikt nie bedzie klocil? :D
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
ja od zawsze na noc pije 50g białka uniwersalnego z mlekiem sojowym a zagryzam chudym twarogiem ale jem serek wiejski ;) i jakoś nigdy nie miałem przekonania do dodawania tłuszczu bo raz że nie spowolni wchłaniania białka to nie zostanie zużyty (spalony ) i sie odłoży tylko

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
dokladnie o tym pisalem co powiedzial po ludzku maks, :D

dobra jak juz Joks powiedzial, ze na noc jest lepsze bialko uniwersalne nawet od normalnego papu jakim jest twarog

tego nie powiedzialem ;), tego aspektu nie rozpatrywalem hehe tylko o dodawaniu tluszczu samoistnie do bialka jak np oliwy z oliwek, bo ze pokarm zawiera tluszcz to jest oczywiste, nawet bialko uniwersalne je zawiera :) chyba ze wypasione bialko izolat itd.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrowia na noc ?
ale nie porownuj 1-2g z odzywki do 20-30g oliwy :P
w nocy zoladek ma odpoczywac, a nie trawic, ale niektorym to chyba nie robi roznicy, nie wazne co wrzuca na talerz :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024