Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze supli.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w doborze supli.....
Witam..

Z racji tego iż zaczynam kolejny cykl treningowy...i chce do tego podejsc rozumnie....mam do Was pytanko o suplementacje w trakcie trenowania....wszystko byloby spoko tylko ja pracuej na 2 zmiany czasem 3....i stąd pytanie dot.supli bo nie jestem w stanie przygotowywać sobie 5-6 posilków w ciągu dnia....nie realne poprostu przy pracy na 2 zmiany...dlatego mam pytanie czym zastapic posilki....jakie suplementy polecacie i w jakiej kolejnosci ( na dzien) je polecacie brac... chodzi mi o to ze np. pracujac na 1 trenuje po poludniu zazwyczaj ok 17 jak mam natomiast 2 zm.cwicze najczesciej w nocy po pracy ok 23-24... jak to madrze robic i jakie suple i w jakich porach brac zeby wysilek nie szedl na marne...

Dzięki za pomoc w tej sprawie... dodatkowo przypomne ze waze 71kg przy wzroscie 173cm...trenuje juz jakis czas ale teraz zaczynam po "zimowej" przerwie...pozdrawiam.. :padam:
  • 0

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
Domyślam się że robisz masę. No więc tak z tymi posiłkami to nie koniecznie wiąże się to z tym żebyś siedział w kuchni trzy godzinki. Ja np kupuje tuńczyka w pomidorach ( puszka ) no i przygotowanie mi nic nie zajmuje bo wystarczy że pójdę do sklepu. Wystarczy trochę elastyczności i wszystko da się dopracować. Co do supli możesz kupić sobie jakiegoś gainiera np mass xxl ( sam obecnie na nim jadę, jest ok )
  • 0
Life is too short to be small

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
co do wiekszkosci zgadzam sie z mrc, ale czemu odrazu gainer, jesli ma 173 wzrostu i wazy 71 kg to nie jest patyczakiem, gainery sa dla dzieci co wygladaja jak z oswiecimia. Za duzo w nich wegli za malo bialka. Szczegolnie mass xxl - niezbyt dobry gainer - mozna powiedziec z nizszej połki. Jeszcze erni, ma 30 lat wiec z iloscia cukru niech lepiej uważa (a w mass xxl jest duzo cukrów prostych). Starac sie jesc poprostu, jak sie chce to sie da choc by jak to napisal mrc, puszka tunczyka i z głowy. Ale jesli juz to zamiast gainera kup sobie bulka (mniej wegli a wiecej bialka w stosunu do gainera). I pij go wtedy jak serio nie mozesz zjesc posilku i jakies góra 30 minut po treningu.

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

co do wiekszkosci zgadzam sie z mrc, ale czemu odrazu gainer, jesli ma 173 wzrostu i wazy 71 kg to nie jest patyczakiem, gainery sa dla dzieci co wygladaja jak z oswiecimia. Za duzo w nich wegli za malo bialka. Szczegolnie mass xxl - niezbyt dobry gainer - mozna powiedziec z nizszej połki. Jeszcze erni, ma 30 lat wiec z iloscia cukru niech lepiej uważa (a w mass xxl jest duzo cukrów prostych). Starac sie jesc poprostu, jak sie chce to sie da choc by jak to napisal mrc, puszka tunczyka i z głowy. Ale jesli juz to zamiast gainera kup sobie bulka (mniej wegli a wiecej bialka w stosunu do gainera). I pij go wtedy jak serio nie mozesz zjesc posilku i jakies góra 30 minut po treningu.


Dzięki za porady.....co do tunczyka w puszce to polecacie jakiego konkretnej firmy czy wsio jedno byle w puszce.....odnosnie supli z duza iloscia bialka a mala wegli polecasz cos ? dobrego w smaku i cenowo przystepnego....?
  • 0

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

Domyślam się że robisz masę. No więc tak z tymi posiłkami to nie koniecznie wiąże się to z tym żebyś siedział w kuchni trzy godzinki. Ja np kupuje tuńczyka w pomidorach ( puszka ) no i przygotowanie mi nic nie zajmuje bo wystarczy że pójdę do sklepu. Wystarczy trochę elastyczności i wszystko da się dopracować. Co do supli możesz kupić sobie jakiegoś gainiera np mass xxl ( sam obecnie na nim jadę, jest ok )


Dzieki....za info..... :padam:
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
niestety co do marek polskich supli to nie siedze zbyt pewnie w temacie. moze chlopaki ci polecą jakiegos dobrego bulka w ostatecznosci jakiegos dobrego gainera

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
Jeżeli chodzi o rybkę to ja wpadam do sklepu i szukam tuńczyka w pomidorach, kupowałem różnych firm i z ciekawości patrzyłem to i tak wszystko jest pakowane w Tajlandii więc firma nie gra roli byle smakowało :P

Jeżeli brakuje Ci białka w diecie możesz kupić ostrowie WPC 80, sam ją dzisiaj kupiłem w przystępnej jest cenie no i całkiem spoko dużo osób ją kupuje.
  • 0
Life is too short to be small

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

niestety co do marek polskich supli to nie siedze zbyt pewnie w temacie. moze chlopaki ci polecą jakiegos dobrego bulka w ostatecznosci jakiegos dobrego gainera



Nie pisalem ze musza byc polskie suple.... ;) jak masz cos sprawdzonego to daj znac....wazne zeby dobre i smaczne bylo..... :hyhy: no i zeby masa szla po tym...
  • 0

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

niestety co do marek polskich supli to nie siedze zbyt pewnie w temacie. moze chlopaki ci polecą jakiegos dobrego bulka w ostatecznosci jakiegos dobrego gainera



Nie pisalem ze musza byc polskie suple.... ;) jak masz cos sprawdzonego to daj znac....wazne zeby dobre i smaczne bylo..... :hyhy: no i zeby masa szla po tym...


To wal massa xxl... Rozmieszany z mlekiem jest bardzo smaczny, miałem waniliowego i czekoladowego oba są ok. Masa idzie bo tam jest pełno węgli ;]
  • 0
Life is too short to be small

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

Nie pisalem ze musza byc polskie suple.... ;) jak masz cos sprawdzonego to daj znac....wazne zeby dobre i smaczne bylo.....


nie nie chodzi o to ze ja nie meiszkam w Polsce i wiec kupuje suple tutejsze, czasem tylko jak jestem na urlopie w kraju to przywoze sobie cos.

To wal massa xxl... Rozmieszany z mlekiem jest bardzo smaczny, miałem waniliowego i czekoladowego oba są ok. Masa idzie bo tam jest pełno węgli ;]


Jesli mu zalezy poprostu na masie nie koniecznie miesniowej to niech kupuje i je tonami az mu bokiem wyjdzie, zlota zasada tego forum: "robisz mase - kup gainera". Jesli cos zawiera np. 70 % wegli (i to jeszcze w wiekszosci prostych) i 30 % białka to od czegos takiego moze jedynie urosnac d.u.p.a a nie miesnie. Takie specyfiki (jak m.in. mass xxl ) sa dobre dla dzieci wygladajacych jak z oświecimia, tak zwanych patyczakow. erni, jesli tak wygladasz to bierz mass xxl i niech ci bedzie na zdrowie.

Ludzie no zapodajcie mu jakiegos bulka gdzie jest 50 % ww i 50 % bialka, jakiegos na tyle dobrego zeby wegle w nim zawarte nie byly zwykła sacharozą.

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
moze hard mass z treca?
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

moze hard mass z treca?


moze.... ja sie nie znaju :D

chlopaki sami powiedzcie czy nie mam racji, nie moze byc tak ze kazdy kto na tym forum pyta o mase - pada odpowiedz "bierz gainer". Rozumie jak ktos ma np. 185 wzrostu a wazy 68 kilu np. Ale

waze 71kg przy wzroscie 173cm

a w profilu ma nawet 73, ja mam 175 waze gdzies 80 i jestem naprawde ubity, mam spora łape ale tez mam troche fatu przy brzuchu :P ktory mam zamiar zrzucic na najblizszej redukcji. Jesli wiec on jest troche lzejszy ode mnie ale za to tez niższy to wyglada akurat jak powinien (jesli chodzi o ogólna budowe) albo jest leciutko ubity. Wiec po co mu jeszcze walic tone wegli z mass xxl'a ? Wiec pomyslalem ze wegle niech dostarcza z diety (ryz, owoce) a jak juz musi to z bulka - gdzie ww jest troche mniej.

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

moze hard mass z treca?


moze.... ja sie nie znaju :D

chlopaki sami powiedzcie czy nie mam racji, nie moze byc tak ze kazdy kto na tym forum pyta o mase - pada odpowiedz "bierz gainer". Rozumie jak ktos ma np. 185 wzrostu a wazy 68 kilu np. Ale

waze 71kg przy wzroscie 173cm

a w profilu ma nawet 73, ja mam 175 waze gdzies 80 i jestem naprawde ubity, mam spora łape ale tez mam troche fatu przy brzuchu :P ktory mam zamiar zrzucic na najblizszej redukcji. Jesli wiec on jest troche lzejszy ode mnie ale za to tez niższy to wyglada akurat jak powinien (jesli chodzi o ogólna budowe) albo jest leciutko ubity. Wiec po co mu jeszcze walic tone wegli z mass xxl'a ? Wiec pomyslalem ze wegle niech dostarcza z diety (ryz, owoce) a jak juz musi to z bulka - gdzie ww jest troche mniej.



Co do budowy to jestem taki....... ;) normalny.... troszke moze chcialbym nogi rozbit na trengu bo ta czesc ciala zawsze u mnie slabo reaguje na trening i suple gora rosnie zawsze szybciej i lepiej....fakt nie potrzebuje wegli za duzo.....potrzebne wiecej bialka.... ale dzieki za porady....wpadne moze koncem tyd.do sklepu na miescie i wymecze kolesia o jakies odzywki zbilansowane na wieksza zawartosc bialka a tylko sladowe ilosci wegli.... bo fakt po weglach ze slaba przemiana "brzuszek i dupa rosnie szybko"...pozdrawiam i dzieki.. :D
  • 0

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

moze hard mass z treca?


Brałeś go może? możesz zaopiniować?...
  • 0

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

Wiec po co mu jeszcze walic tone wegli z mass xxl'a ? Wiec pomyslalem ze wegle niech dostarcza z diety (ryz, owoce) a jak juz musi to z bulka - gdzie ww jest troche mniej.



Słuchaj a moze cos takiego .... !Trec - Night Protein Blend - 2500g tu stosunek bialka do wegli jest bardzo dobry albo faktycznie produkt typu 50% wegli do 50% bialka..... co bedzie lepsze bo wiadomo ze pewna ilosc wegla tez jest potrzebna przy budowaniu masy....
I jeszcze jedno jak wyglada bialko z ostrovi .....warte zainteresowania bo nie powiem cena atrakcyjna.....tylko czy idzie w parze z jakoscia?
  • 0
Mass XXL+Prolongatum+ZMA+BCAA+Glutamina....cykl rozpoczęty....

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

warte zainteresowania bo nie powiem cena atrakcyjna


nie warte

tylko czy idzie w parze z jakoscia?


nie idzie, to jest sam koncentrat do tego niskiej jakosci po ktorym sie raczej dobrze pierdzi a nie rosnie, moja rade: skoro zaczynasz przygode z suplami zainwestuj w dobre bialko. Kup sobie tego bulka + dobre bialko i styka

produkt typu 50% wegli do 50% bialka


czyli tak zwany bulk, pytaj kolesia w sklepie o odzywki typu bulk. Lub poprostu kup dobre bialko i kup carbo (czyli weglowodany) i bedziesz sam ustalal proporcje takie jakie ci trzeba. Tylko jak bys nie ustalał - pamietaj - na noc zawsze samo bialko bez wegli. Z dorbych bialek polecam BIOGENIX PROLONGATUM.

Ludzie czemu nikt nie prubuje nic mu pomóc tylko ja, wy sie lepiej znacie na polskich odzywkach

erni1418048777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....

Ludzie czemu nikt nie prubuje nic mu pomóc tylko ja, wy sie lepiej znacie na polskich odzywkach


Widocznie na Ciebie padło..... :padam: ale dzięki....
  • 0
Mass XXL+Prolongatum+ZMA+BCAA+Glutamina....cykl rozpoczęty....

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze supli.....
No co do Białka Ostrowi, jak wiadomo to polska firma no to bez shakera się ciężko rozpuszcza a smak jest drętwy... No nie pije się tego dla przyjemności tylko dla skutku to nie sok pomarańczowy... Mam ostrowie no i mogę ją polecić za tą cene. No chyba że ktoś szuka czegoś lepszego no to odpowiednio trzeba zapłacić...

A jeżeli chcesz coś lepszego to może TREC NITROPROGEN? Tyle że to białko, no a węgle to możesz pobierać tak jak pisano wcześniej.
  • 0
Life is too short to be small



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024