Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

matiaspl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Boks
Co sądzicie o tej dziedzinie sportu?! Zamierzam pójść na trening i zobaczyć czy się nadaję :dance6: W sumie to przydalaby sie jakas technika w czasie ataku kilku kolesi jesli ucieczka nie bylaby możliwa 1vs1 bez problemu :0
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Mi tam zbytnio boks nie odpowiada.Wolałbym kick boxing ,muay thai czy też karate kyokushin.Ale jak masz nie trenować nic to trenuje boks.
Pozdrawiam.
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Boks jest ok i napewno jest bardzo skuteczny. Jeżeli zaś chodzi o walke z kilkoma przeciwnikami to chyba za dużo fimów się naoglądałeś :dance6: W przypadku przewagi liczebnej najbardziej przydają się umiejętności sprinterskie :nabita:
Jeżeli zależy Ci na walorach samoobronnych to karate raczej odradzam :dance:
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Całe kata w Karate to jest system obronny. :dance6:
  • 0

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

Boks jest ok i napewno jest bardzo skuteczny. Jeżeli zaś chodzi o walke z kilkoma przeciwnikami to chyba za dużo fimów się naoglądałeś :dance6: W przypadku przewagi liczebnej najbardziej przydają się umiejętności sprinterskie :nabita:
Jeżeli zależy Ci na walorach samoobronnych to karate raczej odradzam :D


Kris89, ile masz lat za sobą treningu :dance: Chodzi mi o sztuke/dyscypline walki :D
Dlaczego są organizowane np walki zawodnikow Karate Kyokushinkai Vs K1 :D
Wskocz sobie na youtube i wpisz Kyokushinkai ( to jest Karate ) a pożniej opisz co widzialeś.

Male wprowadzenie : Andy Hug Kyokushinkai Karate

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

Całe kata w Karate to jest system obronny. :nabita:


Hehe byłem pewny Kamyl że się odezwiesz(z tego co kojarze trenujesz karate). Więc tak opisze Ci jak ja to wiedze i dlaczego napisałem tak, a nie inaczej.
Po 1- Hipotetyczna sytuacja: idziesz do klubu i zakładasz Jensy(do większości klubo dla dresiarzy nie ma wjazdu) chyba nie musze pisać żę wysokie kopnięcie w takich spodniach jest conajmniej utrudnione :dance6: a tym samym jesteś pozbawiony swojego nawiększego atutu.
Po 2 jeżeli nie wiesz z kim przychodzi Ci walczyć zaczynanie od głębokie kopnięcie jest conajmniej nie rozważne- przechwyt, obalenie i jeżeli koleś jest od Ciebie masywniejszy lub zna podstawy parteru to jesteś w czarnej dupie.
Po 3- w karate nie ma uderzeń rękami na głowe,a te w w/w walce napewno są skuteczne.
Po 4- jeżeli chodzi o sam trening karate to na treningu nie ma kontaktu lub jest go nie wiele,a wedłóg mnie nie nauczysz się walczyć nie walcząc to tak jak byś sie chciał nauczyć pływać nie wchodząć do wody.

Tak na koniec taka mała rada odemnie: jeżeli nie musisz walczyć nie rób tego, każda walka nierozegrana jest walką wygraną. Lepiej odejść z urażoną dumą(bo ktoś na przykład Cię obraził) niż z obitym ryjem. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz, a jeśli nawet wygrasz to co to za wygrana jeżeli wyglądasz niewiele lepiej niż ten przegrany. pozdro

Edit:
MAC406 mój staż nie jest zbyt imponujący- trenuje od około 3 lat. Andy Hug jeste mi dobrze znany i z tego co mi wiadomo oprócz karate świetnie znał techniki ręczne których w karate brakuje. Tak w roli wyjaśnienia ja wcale nie lekceważe karate i szanuje tradycje uważam tylko, że karate nie zawsze się sprawdza,a swoje racje przedłożyłem powyżej. pozdro
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Kris spoko rozumiem Cie :dance6:.Teraz ja Ci odpisze :dance:

1.No wiadomo-karate sporo wysokich kopnięć, ale też low kicki, kopnięcia na wątrobę itp Ale przykładowo na ulicy zazwyczaj nie kopiesz na głowę bo to dużego sensu nie ma :nabita:
2.Jeżeli jesteś dobrze technicznie wyćwiczony ręce powinny wysterczać do tego łokcie i kolana.Napewno nie jeden koleś ugnie się pod dobrze wykonanym low kickiem.
3.Ah i tu mały zonk.U mnie na treningu wykonujemy też uderzenia na głowę.Przecież w K1 też startują zawodnicy karate kyokushin.
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
No tak dobrze "na twoim treningu" ale normalnie togo brakuje i poprostu bardzo wiele zależy od trenera ja np. wolał bym trenować karate z dobrym trenerem niż załużmy muay thai z beznadziejnym :nabita: Niekiedy trening opiera się głownie na wałkowaniu kata :dance6: Doskonale znam potęge low kicka bo trenuje muay thai, a wcześniej trenowałem kick boxing i zdażyło mi się w ten sposób zakończyć walke "uliczną"(potężny low powyżej kolana gdzie ścięgna i wiązadła są naj mniej osłonięte przez mięśnie i typ znalazł się na kolanach i odechciało mu się bić) praktycznie nie uszkadzając przeciwnika, a tym samym nie narażając się na ewentualne konsekwencje prawne.
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

No tak dobrze "na twoim treningu" ale normalnie togo brakuje i poprostu bardzo wiele zależy od trenera ja np. wolał bym trenować karate z dobrym trenerem niż załużmy muay thai z beznadziejnym :dance6: Niekiedy trening opiera się głownie na wałkowaniu kata :nabita: Doskonale znam potęge low kicka bo trenuje muay thai, a wcześniej trenowałem kick boxing i zdażyło mi się w ten sposób zakończyć walke "uliczną"(potężny low powyżej kolana gdzie ścięgna i wiązadła są naj mniej osłonięte przez mięśnie i typ znalazł się na kolanach i odechciało mu się bić) praktycznie nie uszkadzając przeciwnika, a tym samym nie narażając się na ewentualne konsekwencje prawne.


tez trenuje karate i co do tego iz nie ma kontaktu to sie nie zgodze jest KIHON - walka z przeciwnikiem, czasami z treningu przychodze poobijany, blokowanie kopniec lub technik recznych jest bolesne, ale z czasem idzie sie przywyczaic, przyznam ze w karate mozna nauczyc sie wiele
jedni maja predyspozycje do KATA drudzy do KIHONA i nie zgodze sie z tym co kolega wczesniej napisal,
oprocz teo mam worek w domu i napiepszam w niego jak glupi, mialem go wypelnionego trocinami teraz jest piasek ;pp trenuje w rekawicach lecz pod koniec treningu zdejmuje je i napiepszam bez ( juz sie wycwiczyly :dance: ) oczywiscie nie zapominajmy o kopnieciach, cios noga - pchniecie w okolice kolana przeciwnika jesli nie lamie mu bezposrednio kosci na pewno nie pozwoli mu na dalsza walke
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


matiaspl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

tez trenuje karate i co do tego iz nie ma kontaktu to sie nie zgodze jest KIHON - walka z przeciwnikiem, czasami z treningu przychodze poobijany, blokowanie kopniec lub technik recznych jest bolesne, ale z czasem idzie sie przywyczaic, przyznam ze w karate mozna nauczyc sie wiele
jedni maja predyspozycje do KATA drudzy do KIHONA i nie zgodze sie z tym co kolega wczesniej napisal,
oprocz teo mam worek w domu i napiepszam w niego jak glupi, mialem go wypelnionego trocinami teraz jest piasek ;pp trenuje w rekawicach lecz pod koniec treningu zdejmuje je i napiepszam bez ( juz sie wycwiczyly :nabita: ) oczywiscie nie zapominajmy o kopnieciach, cios noga - pchniecie w okolice kolana przeciwnika jesli nie lamie mu bezposrednio kosci na pewno nie pozwoli mu na dalsza walke


no bo mam do wyboru boks ktory jest u mnie w miescie lub zadupcac do katowic 2 autobusami i muai thai albo karate... Ale zawsze fascynował mnie boks :dance6: Chciałbym sie sprawdzic w tej dziedzinie tylko niewiem czy nie jestem za niski :/

173 cm 71 żywej wagi

aha zeby nie robic drugiego tematu :
chcialbym zacząć trening How to Build Muscle in 16 Weeks Or Less:
czy sie oplaca wogóle robic ?? daje jakies efekty ?! robil juz ktos ?
wiem ze byl chyba juz temat ale nie chcialem odgarniac go z "przeszłości"
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
To zapisz się na boks, a jeżeli Ci nie bedzie odpowiadał(z powodu braku nóg) to zawsze możesz zapisać się na coś innego :dance6: Techniki bokserskie są takie same jak w thai boxing czy kick'u więc bedzie jak znalazł. Co do tego treningu to nie znam tego programu więc Ci nie powiem czy jest dobry czy nie :nabita:
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Każda sztuka walki jest przydatna.Boks też jest dobry możesz jednym uderzeneim powalic kogoś na kolana uczysz sie trzymac gardy.Karate rzeczywiscie to nie jest typowa walka,ale w niej najlepeij wywiczysz szybkośc i kondycje.Ja bym na twoim miejscu wybrał boks niektorzy go lekceważą dlatego że nie uzywa sie w nim nóg,ale jeśli ktoś naprawde umie dobrze boksowac nie ma sie czego bac.Na ulicy jak sie bije to i tak prawie same łapy chodza a nogi rzadko.Nigdy nie widziałem na zadnej ustawce ani soluwie zeby ktos dostal z buta w ryj,Ci którzy trenują unikają walki poza ringiem poniewaz jest to niebezpieczne jak ktos juz napisał lepiej odejśc jako przegrany niz z pobijanym ryjem.
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

Nigdy nie widziałem na zadnej ustawce ani soluwie zeby ktos dostal z buta w ryj,Ci którzy trenują unikają walki poza ringiem poniewaz jest to niebezpieczne jak ktos juz napisał lepiej odejśc jako przegrany niz z pobijanym ryjem.


Weź pod uwagę poziom techniczny takich o to walk.Zero prawidłowej pozycji,poruszanie się,wszystko robione na siłę bez przemyślenia nie mówię już o poprawnie trzymanej gardzie.
A gdy chodzisz na sztuki walki to jest wpajane obrazu bo to podstawa więc to nie ma o czym rozmawiać nawet :dance6:

Przy tworzeniu Kyokushin, Masutatsu Oyama czerpał informacje z różnych sztuk walki także np. z muay thai.

Co do ulicznego kopania na głowę.Ostatnio poruszyłem taką kwestię z moim sempai-em
Powiedział że sens kopania na głowę jest tylko wtedy gdy już ćwiczysz jakiś czas napewno nie pół roku.
A tak poza tym kto będzie wiedział że ty zaczniesz mu machać nogą na głowę?Co do tego ulicznego grapplingu to jaki normlany koleś złapię twoją nogę w zwykłej pozycji jak nawet dobrze gardy nie umie trzymać a poza tym takie kopniecie nawet jest trudno zablokować a co tu dopiero mówić o chwycie :nabita:
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
w Polskim Związku Karate obecnie jest ustalone iż prawidłową techniką kopnięć są kopnięcia na wysokosc tułowie, nie powinno się kopać na poziom głowy, bynajmniej jeśli ktoś się interesuje karate powinien o czymś takim wiedzieć

w Kata każde kopniecie powinno odbywać się na poziom poniżej głowy choć jeśli ktoś chce może kopać wyżej
przykładem może być mistrz świata Luca Valdesi, w zależności od zawodów i grona sędziowskiego wykonuje kopnięcia na różny poziom,

w innych kategoriach sztuk walki może być inaczej, opisałem tylko przykład Karate
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
Ale o jakie karate ci chodzi? :dance6:
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

Na ulicy jak sie bije to i tak prawie same łapy chodza a nogi rzadko.


Otórz to masz 100% rajcji. Ja świetnie znam różne techniki nożne i miałem juz nie jedną sytuacje na ulicy i jak do tej pory 1 raz urzyłem nóg(nie licze sytuacji gdzie musiaiłem spierdalać, a wtedy bez wątpienia urzywałem nóg :dance6: ) ale akurat ten typ dobrze trzymał garde i nie zgorsza uderzał :nabita:
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

concrete39
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks
NAJWAZNIESZE JEST CWICZYC TAKIE DYSCYPLINY KTÓRE ŁATWO I SKUTECZNIE WYKORZYSTAĆ W REALU .
PODSTAWA TO DYSCYPLINY OLIMPIJSKE , BOKS ,ZAPASY , JUDO . OCZYWISCIE TRZEBA W TO WŁOZYC MAXIMUM PRACY . :msn-wink: INNE DYSCYPLINY NP. AIKKIDO ,KRAV MAGA SĄ SUPER ALE NA FILMACH . :D SZKODA PRĄDU :santa:
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks

NAJWAZNIESZE JEST CWICZYC TAKIE DYSCYPLINY KTÓRE ŁATWO I SKUTECZNIE WYKORZYSTAĆ W REALU .


To są już style combat albo do samoobrony, to już nie sporty walki :msn-wink:

Użytkownik KAM edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024