Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_shafran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
Witam,
trenuję capoeira trochę ponad rok, teraz zaczynam boks. Z wcześniejszych tematów wynika, że jest (albo przynajmniej było) tu kilka osób, które też tak trenowały. Interesuje mnie na co wg Was należy zwracać uwagę podczas treningów. Których nawyków należy unikać, co jest uciążliwe, nad czym trzeba bardziej popracować, czy coś się gryzie między capo a boksem (no oprócz podstawowej pozycji, to chyba widać gołym okiem ;) ) itp. Póki co zauważyłem, że na boksie mam strasznie niską pozycję w porównaniu z innymi ;)
Dzięki za pomoc
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
ja przenioslem sie na kickboxing i widze same plusy z nawykow z capo. w miare dobry timing, niezla praca nog, balans. na poczatku faktycznie postawa byla ciezka do zaakceptowania, ale to kwestia gora dwoch treningow. rece mialem slabe jak jasna cholera, ale na szczescie podstawy boksu sa w miare proste ;)
Inaczej pewnie byloby w sportach chwytanych. Wstawanie z role, negativa :D moglyby psuc generalny widok.
  • 0

budo_shafran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
Aha, nie wiem czy odpowiednio jasno się wyraziłem - zamierzam trenować jednocześnie capoeira i boks. Capo to priorytet, boks mam po prostu w ramach WFu na studiach 1-2 razy w tygodniu. Więc nie chciałbym przestawiać się na jakieś nawyki z boksu w ten sposób, żeby stały się jedynymi słusznymi i zupełnie wyparły te z capoeira. Chodzi mi o to, jak godzić te dwie SW, żeby nie kaleczyć żadnej z nich.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?

Inaczej pewnie byloby w sportach chwytanych. Wstawanie z role, negativa :D moglyby psuc generalny widok.

swego czasu dosyc regularnie robilem jako dodatek zapasy+bjj i musze powiedziec, ze wcale capusia nie przeszkadza. to co mowisz timing i koordynacja bardzo mi sie przydawala. generalnie dla mnie capo+zapasy/judo/bjj to super polaczenie
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?

Aha, nie wiem czy odpowiednio jasno się wyraziłem - zamierzam trenować jednocześnie capoeira i boks.


wyjdzie Ci to tylko na dobre. moim zdaniem nie ma nawykow z boksu, ktore zle wplynelyby na rozwoj w capoeira. wrecz przeciwnie, nauczysz sie "obslugiwac" rece, co jest duzym atutem w roda. niestety, dla wielu capoeiristas rece sluza tylko do balansu w ginga.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?

wyjdzie Ci to tylko na dobre. moim zdaniem nie ma nawykow z boksu, ktore zle wplynelyby na rozwoj w capoeira.


przynajmniej dopóki nie przydupczysz komuś sierpowym w roda :lol: a tak serio to świetna sprawa, naprawdę można wzbogacić swoją grę.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
polecam równolegle skupić się na capo nad pracą rąk w balansie i ograniczeniu do minimum konieczności użycia rąk rzeczywiście ;) staraj się rozdawać płaskie, zamiast pięści.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
Ćwiczyłem przez kilka lat boks zamin zacząłem ćwiczyc capoeira i polecam każdemu, kto ćwiczy capo. Jednak boks to boks a capoeira to capoeira miejsce jednego jest w ringu a drugiego w roda. Osobiście uważałbym z mieszaniem jednego z drugim na zajęciach. Ulica to inna sprawa ;)
  • 0

budo_koles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira + boks - na co zwracać uwagę?
Na pewmo na zle ci to nie wyjdzie ja cwicze tak jak ty czyli rok.Najlepiej jakbys potrafil polaczyc prace nog i rak nawet w takiej walce na ulicy masz praktyke w roda ale trodno jest tak polaczyc boks (czyli rece) i capo (czyli nogi) zeby to nie bylo takie haotyczne a jednoczesnie niezbyt skuteczne :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024