Skocz do zawartości


Zdjęcie

Faza Nasycenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Faza Nasycenia
Siemka!
Chce zrobic dluzszy cykl na kreatynie z faza nasycenia.Mam 500g krety vitalmaxa prosze o rozpiske (ile razy dnia jaka i o ktorej godz.)
Pozdro
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
Ale po co faza nasycenia ? Pozatym jesli dłuższy cykl to tym bardziej po co faza nasycenia ? Zrobisz dluzszy cykl jesli nie bedziesz robil fazy nasycenia, bo zaoszczedzisz kretke i na dluzej ci starczy. Dlugie cykle polegaja na tym ze sie wlasnie mniej dawkuje krete niz zwykle a nie wiecej jak przy fazie nasycenia.

Standardowo bierze sie dziennie max 10 gram kredki - wynika to z tego ze organizm moze dziennie maksymalnie przyjac, przetrawic, zaabsorbowac 10 gram kredki i nie wiecej. Nadmiar zostanie usunięty z orgaznimu przy czym jeszcze sie niezle napracuja biedne nerki. Producenci niektorych kreatyn zalecają w fazie nasycenia nawet nieraz 20 albo i wiecej gram krety na dzien. To w przypadku 20 gram - okolo 10 gram przyjmujesz, pozostale 10 g wylewasz z moczem do kanalizacji. Marnotrawstwo.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

Pozatym jesli dłuższy cykl to tym bardziej po co faza nasycenia

bo przy dlugich cyklach tak sie robi :D, z tego co pamietam przez 5 dni nasycenie 0,3g/kg pozniej przez caly cykl podtrzymanie 0.03g/kg
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
e tam, marnotrawstwo. Dla producentow to dobre jest bo klient kupuje wiecej kretki niz ja potrzebuje. Pozatym szkoda nerek

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
e tam stare utarte brednie :rotfl: typu kawa,dextro,carbo,bialko itd. w porcji do kreatyny. to ze jak wezmiesz np dece i czekasz 3 tyg do odbloku bo tyle siedzi w organizmie mimo ze nerki ciagle pracuja nie oznacza przeciez ze wezmiesz wiecej krety i tego samego dnia ja wyszczasz...troszke logiki bo to troszke trwa (chociazby wysycenie po cyklu kreatyny, siedzi ona dlugo...) :rotfl: z tad nasycenie do dlugich cykli tylko 5 dni,nie jak dawniej myslano nawet i 14 dni!bo to juz marnotrastwo, ale nie 5 dni. a pozniej podtrzymanie do uzupelniania brakow zapasow. i wiecej krety to chyba straci twoim sposobem bo co innego brac dlugoterminowo przez kilkanascie tygodni jako potrzymanie przy jego wadze 2g dziennie a twoim sposobem to 5-10g... istnieje rowniez druga metoda dlugoterminowego stosowania kreatyny nie uwzgledniajaca juz masy ciala. wyglada ona tak: stała suplementacja przy jednej dawce 3-5g na dzień przez okres 30-20 dni. Po tym okresie redukcja dawki do 2-3g na dzien. oczywiscie pojecie "dluzszy cykl" przyjmuje powiedzmy od 10 tyg w gore...bo do mniejszej ilosci tygodni 6-8 tyg to standard 5-10g dziennie bez zadnych rewolucji w dawkowaniu bo przez taki krotki czas nerki jeszcze beda obrabiac te 10g...ale jakbys stosowal ponad 10 tyg te 5-10g zaproponowane przez kolege to kto wie moze i na dialize bys sie zalapal :) z tad przy dlugich cyklach dawki sa o wiele mniejsze...tylko na start wiecej na kopniecie i teraz rozumiesz idee wiekszego ladowania na poczatku przy dlugich cyklach :hyhy: ? a pozniej zmniejszenie dawki ponizej 5g...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

ale jakbys stosowal ponad 10 tyg te 5-10g zaproponowane przez kolege to kto wie moze i na dialize bys sie zalapal



Kain, napisał: " Dlugie cykle polegaja na tym ze sie wlasnie mniej dawkuje krete niz zwykle"

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
Ok panowie a jak to dokladniej dawkowac o jakich porach dnia?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

ain, napisał: " Dlugie cykle polegaja na tym ze sie wlasnie mniej dawkuje krete niz zwykle"

Standardowo bierze sie dziennie max 10 gram kredki - wynika to z tego ze organizm moze dziennie maksymalnie przyjac, przetrawic, zaabsorbowac 10 gram kredki i nie wiecej

sprzecznosc ? :rotfl: bo raz piszesz zeby dlugoterminowo bral normalnie a pozniej ze sie jednak bierze mniej...
w t na czczo i po treningu, a w nt na czczo
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
:rotfl:

Kain napisał/a:
Standardowo bierze sie dziennie max 10...


Standardowo - innymi słowy: normalnie, tak jak zwykle, przecietnie itp itd. Kumasz ?
Piszac standardowo miałem na mysli branie kretki od 6 do 8 tygodni - czyli NIE dlugookresowo. Czyli w braniu normalnym, NIE długookresowym innymi słowy STANDARDOWYM kretke bierze sie 10 gram max dziennie, nie wiecej. Tak napisalem.

Napisalem rowniez ze przy braniu dlugookresowym bierze sie kretki mniej niz zwykle.

Kain, napisał: " Dlugie cykle polegaja na tym ze sie wlasnie mniej dawkuje krete niz zwykle"

Łatwo sie wiec domyslec ze nie pisał bym - jak to ładnie nazwales "sprzecznosci" - nie jestem kretynem.

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
ejjja panowie ale ja sie pytam jak to brac wiem ze normalnie to na czczo i po treningu ale w fazie nasycenia chyba kilka razy w ciagu dnia co nie?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

nie jestem kretynem

tego niewiem :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
:rotfl: :rotfl: :rotfl: panowie panowie odbiegacie od tematu :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale dobrze czasem poczytac posty takie

Kain napisał/a:
nie jestem kretynem

tego niewiem :rotfl:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

tego niewiem


Grunt ze ja wiem, to bylo stwierdzenie a nie pytanie.
Zanim zacząłem dbac o rozwój swoich mięsni zadbałem o rozwój mózgu :]
Najgorsi to tacy co mają dupne mięsnie a 0 mózgu, co ?
I tak np. skonczyłem studia wyższe dzienne z tytułem magistra inżyniera. A jak tam z Tobą Joks ? ...

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
Ze tak siebie zacytuje: "ejjja panowie ale ja sie pytam jak to brac wiem ze normalnie to na czczo i po treningu ale w fazie nasycenia chyba kilka razy w ciagu dnia co nie?"
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
u mnie tez bardzo dobrze :rotfl: narazie inz informatyki a za rok juz mgr :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

"ejjja panowie ale ja sie pytam jak to brac wiem ze normalnie to na czczo i po treningu ale w fazie nasycenia chyba kilka razy w ciagu dnia co nie?"


no raczej, zamiast walic dwie koniowe dawki krety lepiej to rozlozyc na mniejsze dawki, ja bym tak zrobil. Ale nigdy nie robilem fazy nasycenia, wiec nie jestem pewien

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia

Zanim zacząłem dbac o rozwój swoich mięsni zadbałem o rozwój mózgu :]



I brak jednego i drugiego
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
Miki nie musisz w kazdym temacie od razu pisac o sobie :rotfl: :rotfl:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
cicho, wymiatamy z mikim w ogame :D adminem go za to uczynie :rotfl: :rotfl: :rotfl:. swoja droga mozna utworzyc sojusz wszystkich z tego forum :hyhy: a wtedy joks na u52 bedzie rownie wielki jak i na zywo :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Faza Nasycenia
moj drugi cytat: "jak to brac wiem ze normalnie to na czczo i po treningu ale w fazie nasycenia chyba kilka razy w ciagu dnia co nie?"
Nie no wymiatacie ja tu zakladam temat z pytaniem a wy tu piszecie niewiadomo o czym :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale nawet dobrze bo jest co poczytac :P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024