Skocz do zawartości


Rzeźba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Rzeźba
Na początku wakacji planuję zrobić rzeźbę, niby ważę jeszcze niedużo, ale przydałoby sie spalić trochę tłuszczyku. I teraz pytanie... ile dni w tyg najlepiej? Ile serii? Ile areobów? Co zrobić, żeby zminimalizowac spadki mięśni? Ile węgli?


Za tydzień kończę cykl na krecie, co po skończonym cyklu zrobić najlepiej, żeby zminimalizowac spadki? Regeneracja? Bez różnicy? Może odrazy rzeźbę zacząć?

Dzięki za pomoc.

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
jezeli zaczniesz walic rzezbe to schudniesz jak skurwysyn jak chcesz zgubic tluszczyk to se wal lepiej bieganie 1-2 razy w tyg bieganie na rowerze jezdzij itp
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
zeby robic rzezbe trzeba miec z czego. treningi standard 3-4 razy w tygodniu, aeorby tyle samo np po treningu. ilosc serii w zaleznosci od stazu. po cyklu zadbac o diete
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
Eee... znaczy co? Masa + areoby? :szok:

Sebek780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, muzyka oraz gry

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
Robienie rzeźby nie jest takie proste jak masy ;p

Poza tym zajrzałem w Twój profil: za mało masz w obwodach, by robić rzeźbę. Ja mam w bicu około 40 cm i uważam, że jeszcze jest za wcześnie ;)
Zakładam, że Ty nie chcesz sporej sylwetki, zależy Ci tylko na rzeźbie, ale mimo wszystko uważam, że powinieneś sobie zrobić co najmniej biceps 36-37, klatka 105-110.
  • 0

GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
Właściwie, to chcę się pozbyć tłuszczu z brzucha i przy okazji trochę gdzie indziej... Wydawało mi się, że lepiej spalić teraz póki dużo nie ma, zwłaszcza, że nie chcę być duży za wszelkę cenę i bycie "wielkim tłuszczem" mi nie odpowiada. Teraz , gdy robiłem masę, to biegałem 3x w tygodniu w różnych sportach, w sumie z 3,5-4,5 godziny, a jednak się zatłuszczałem...może po prostu zmiejszę liczbę węglowodanów w diecie. Dotychczas jadłem w DNT 5,36g/kg i DT 6,04g/kg, może to zmniejszyć? Do ilu?

Sebek780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, muzyka oraz gry

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
No to nie rzeźbę rób, tylko redukcję.
Wpisz "redukcja" w wyszukiwarce.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
Plum, przy odpowiednim masowaniu twoj wyglad i tak sie poprawi wizualnie wiec sie nie martw...bo zrzucic fat z brzucha nie jest latwo i trzeba miec chociaz pewne gabaryty do tego dlatego ze nie chudniesz z tej partii jakiej ty chcesz tylko redukujac sie chudniesz z calego ciala, przewaznie na poczatku leci cala gora a dol dopiero na dole :rotfl: a wiec cos czuje ze jakbys zapodal sobie diete redukcyjna, wiecej bialka ze az ciepluto sie bedzie ci robilo od niego, to bys wygladal jak z obozu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Koniu151
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martwy ciąg: 220kg, przysiad: 160x5 ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
jedz tyle co jesz, zwiększ ilość aerobów, 10 min po każdym treningu wystarczy.

btw czym różni się rzeźba od redukcji bo ja nie wiem ? :(:(
  • 0

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
na redu zrzucasz tylko fat, a na redukcji ciwczysz na redy + aeroby - tak mi sie wydaje.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
redukcja - trening majacy na celu zrzucenie kilku kg, nie dbajac o miesnie. byle by schudnac do pewnej wagi. czyli drastycznie ucinamy kcl, duzo aerobow na czczo, po treningu w czasie od 30 min minimum do 45-1h aby jak najwiecej spalic, duzo bialka by przyspieszyc metabolizm oraz podniesc temperature ciala a co z tym idzie ulatwienie schodzenia z wagi
rzezba - trening majacy na celu uwidocznienie i polepszenie zarysu miesni, ich wyodrebnienie poseparowanie, uzylenie, uwidocznienie wlokien itd. z jak najmniejsza strata masy. czyli mozna powiedziec wyrzezbienie,polepszenie zarysow zdobytej masy. przyklad kulturysci gdzie bez strat masy mozna golym okiem rozpoznac wszystkie miesnie. minimalnie odjecie kcl aby byc ponad prog redukcji (nie chudnac) a przy okazji znow nie miec zbyt wielu kcl aby za duzo nie tyc, tu przyjmuje sie zasade powoli ale do przodu. czyli np ww w ilosci 4g/kg a nie 6g/kg co moze juz u niektorych powodowac odkladanie sie fatu. aeroby tylko po treningu silowym jakies 20 min dla zarysowania miesni a nie ich spalenia.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Koniu151
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martwy ciąg: 220kg, przysiad: 160x5 ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
pytałem retorycznie ; )

Joks imo w kulturystyce redukcja to synonim rzeźby. Przynajmniej w tych kręgach w których ja się "obracam". Większość rozsądnych amatorów też redukuje tak by stracić jak najmniej mięsa ;).
  • 0

RaditZ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Bodybulding

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
Czyżby jakas dyskusja miedzy Joksem, a Koniem151 sie szykowała :rotfl:
  • 0

Koniu151
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martwy ciąg: 220kg, przysiad: 160x5 ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
czyli drastycznie ucinamy kcl, duzo aerobow na czczo, po treningu w czasie od 30 min minimum do 45-1h aby jak najwiecej spalic, duzo bialka by przyspieszyc metabolizm oraz podniesc temperature ciala a co z tym idzie ulatwienie schodzenia z wagi

minimalnie odjecie kcl aby byc ponad prog redukcji (nie chudnac) a przy okazji znow nie miec zbyt wielu kcl aby za duzo nie tyc, tu przyjmuje sie zasade powoli ale do przodu. czyli np ww w ilosci 4g/kg a nie 6g/kg co moze juz u niektorych powodowac odkladanie sie fatu. aeroby tylko po treningu silowym jakies 20 min dla zarysowania miesni a nie ich spalenia.


to ni pojawiło się po wyslaniu mojego posta przypadkiem? :P

dla mnie dalej to jest to samo tyle ze jedno "bez głowy", drugie "z głową".

btw 20 min po treningu to ja nawet na redukcji nie biegam, no ale jesli mowimy caly czas o kulturystach, to wiadomo na saa można więcej :).
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba

to ni pojawiło się po wyslaniu mojego posta przypadkiem?

nie, inaczej by byl komunikat ostatniej modyfikacji

dla mnie dalej to jest to samo tyle ze jedno "bez głowy", drugie "z głową"

nie do konca, postaram wyjasnic sie to bardzo obrazowo. redukują to sie spaślaki z tluszczu a rzezbi to sie miesnie a nie tluszcz. wiec w jednym tracimy wage w drugim utwardzamy, poprawiamy estetyke miesni dlatego na redukcji trening specjalny i dieta a na rzezbe wystarczy tylko zadbac o diete trening bez wiekszych zmian bo mniej kcl zrobi swoje w wygladzie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Koniu151
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martwy ciąg: 220kg, przysiad: 160x5 ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
REGULAMIN tu kolega robi redukcję ;]

btw spaślaki to sie najczęściej odchudzają xD

jak to zwał tak zwał. ;)

edit; jako ze nowy jestes to bez warna
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba

jak to zwał tak zwał

dokladnie dla mnie odchudzanie to wlasnie redukcja czyli gubienie zbednych kg :) a rzezba to poprawa widocznosci zarysow miesni zeby nie byc zmasowanym jak klocek bez zadnych zarysow
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Koniu151
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martwy ciąg: 220kg, przysiad: 160x5 ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
tyle, że dla Ciebie strata 1-2% bf jest robieniem rzeźby, a przykładowo dla kolegi wyżej redukcji. No ale jeżeli odejść by od "problemu nazewnictwa", mozna uznać, że to kwestia psychiki.

pzdr/
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba

dla Ciebie strata 1-2% bf jest robieniem rzeźby, a przykładowo dla kolegi wyżej redukcji

i tu jest setno sprawy :hyhy: bo pytales sie wyzej jaka jest roznica miedzy redukcja a rzeba i wyjasnilem to z zawodowego punktu widzenia :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba
W takim razie radzicie mi robić masę... więc żeby się bardziej nie otłuścić zmniejszę ww, do ilu radzicie? Dotychczas robiłem g/kg DNT 5,14 /DT 5,79, znaczy biorąc pod uwagę moją teraźniejszą wagę (na początku cyklu jakośDNT5,44 /DT6,1).

Na pewno powinienem rozdzielić (znaczy tak mi sie wydaje) dni treningowe, bo np. w poniedziałek mam tylko siłkę, a już w śr gram prawie dwie godziny dosyć dużo biegając, w pt ok. godziny. Może w DNT zejść do np. 4,5g? 4g? Dobra nie wiem, to wy tu mądrzy jesteście :cool:


Aha, czy po krecie trzeba robić jakąś regenerację? Czy normalnie można ćwiczyć dalej?



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024