Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Witam ponownie..
Od ponad 3 miesiecy juz niepale , od tego momentu stosuje dietę oraz ćwicze 3 razy w tyg. ( trening przy użyciu sztangi i sztangielek z tego forum) , odwiedzam 1raz w tyg. basen ( pomijajac juz to że 2-3 razy w tygodniu pracuje fizycznie(czesto dosyc ciezko)
I dopiero teraz zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest przytyć choćby pare kilo... od kąd pożegnałem się z nałogiem moja waga w ciągu już 2 miesięcy wzrosła z 65 do 70 kg , bo obecnie średnio tyle waże. Zostało mi jeszcze carbo które codzien popijam , około 0,5l dziennie.

Od 3 tyg. jak waga szła w góre, tak obecnie zatrzymałem sie na 70kg i nic wyżej choc nieraz zjadam niezłe posiłki , staram sie trzymać diety.. i ogolnie powinienem nadal tyc , pomyslalem że mozna by było użyc kreatyny , chocby przez jakis czas aby wspomóc rozrost miesni oraz zebrac wiecej wody do nich.. jak sadzicie czy jest to dobry moment , czy wogule kreatyna jest na tym etapie dobrym pomysłem.. zalezy mi aby poprostu zwiększyc intensywnosc całego mojego wysiłku jaki wkładam w prace nad sobą a tj. własnie dieta + cwiczenia, aby widziec szybszy efekt... ?
wiek 23
pozdr.
  • 0
SliderUKps

RaditZ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Bodybulding

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Kreatyna minimum po 6 miesiącach sensownych treningów :rotfl:
  • 0
Nudzi Ci sie?? Wejdz na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wiele ciekawych artów. Polecam.
[you] pozdro:D

Revan96
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MOSiR Bochnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
kreatyna tak, ale to zależy jaki9 masz staż. jeżeli poniżej 5-6 michów to zdecydowanie nie!! siła ci pójdzie, ale masa nie szczególnie. jeżeli jesteś początkujący, to wydaje mi sie że najlepszym wyjściem będzie gainer [np, vitalmax gainer 1] ale ekspertem nie jestem :] . twój problem z przytyciem może być również związany z nadmierną aktywnością. treningi, basen i do tego praca fizyczna.
tyle mi na myśl przychodzi :D
  • 0
Silence... I'll kill You!!!

Aminki, gainerek i jazdaa! ;]

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
zwieksz ilosc cukrow w diecie szczegolnie w dni gdy pracujesz.. moze wlasnie przez to nie przybierasz...

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Koń, dostajesz ostrzeżenie za spam i kretyńskie porady.
  • 0

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

czestosc ich spozywania by przytyl jest wg ciebie kretynskie?

odstepy miedzy posilkami 2-3 h a nie zeby co chwile cos wd.u.pial :rotfl:
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
a ja polsatu nie ogladam a tez wiem ze daje ci ostrzeżenie :rotfl: za debilizm
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Sliderukps, Zwieksz kalorycznosc w diecie, dorzuc gainera, bialko..
wzbogac ta dietek, o witaminki..

Wlasnie duza ilosc wysilku fizycznego w pracy, jest problemu w zdobywaniu masy..
Zwiekszenie kalorycznosci, powinno pomoc..
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Koń, z całym szacunkiem, ale ten twój pomysł z kanapkami po kieszeniach....kiedys widziałem Twoje zdjecia w Twoim "słynnym" dzienniku (teraz je chyba usunąłes) to chyba ten niecny plan z kanapkami ci chyba nie służy... jak sie cos ludziom poleca, to raczej sprawdzone patenty :)

Wlasnie duza ilosc wysilku fizycznego w pracy, jest problemu w zdobywaniu masy..


Powinna tez pomóc regeneracja. Pisze to juz po raz moze setny, ale powtórze bo warto. Kiedys za poradą Dobrego Joksa ( :) ) kupiłem lecytyny i ZMA. Te dwa suplementy wspomagaja twoja regeneracje, powoduja ze lepiej spisz i lepiej sie regenerujesz w czasie snu, a regeneracja przy pracy fizycznej to podstawa. Jesli nie pracuejsz fizycznie, to neiszkodzi, ZMA i lecytyne mozesz smialo brac.
Pozatym zadbaj tez o to zeby jak najwiecej spac - w miare mozliwosci, zamiast siedzic po nocy połóż sie wczesniej. Sen i regeneracja to kluczowe sprawy w budowaniu masy a bardzo czesto zaniedbywane.
Jesli np. wyznajesz teorie: "im wiecej bede cwiczyl tym szybciej urosne" to sie mylisz, trzeba cwiczyc z głową i miec czas na odpoczynek.
Kreta - jesli juz masz 6-cio miesieczny staz sensownego treningu to czemu nie, mozesz brac.

Co do reszty jak BLUE_ARMY, napisał.

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Tak wiec dorzucic w diecie wiecej kalorii , zakupic gainera , stosowac codziennie witaminy typu centrum oraz lecytyna i ZMA ?

W weekendy jak i w tygodniu popijam czesto browar - z tego co wiem alkohol wysusza , ale czy jego nie pożądane działanie ;) bardzo przeszkadza w tyciu ?
  • 0
SliderUKps

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
UUUUhuhuhu i chyba mamy przyczyne, hehehe, a własnie załozyłem temat pod tytułem "alkohol". No oczywiscie ze alkohol zle wplywa na masówke a co ty myslałes. Fakt ze piwo na innych działa tak ze im rosnie brzuszek ale generalnie alkohol masie nie sprzyja (a szczegolnie miesniowej !! ). Byłem młodszy tez sie bawiłem i piłem, teraz mam inne cele a ty musisz wybrac. Przeczytaj moj post "alkohol" tez w dziale suplementy i wyciagnij wnioski.
Raz na jakis czas, raz na dwa tygodnie - 2, góra 3 piwka mozesz sobie wypic. Ale jak ty nie dosc ze w weekendy i to jeszcze na tygodniu popijasz browar.....niedobzie

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
hehe no tak , 2 piwa w tygodniu po pracy to normalne :) w weekendy sobota to juz pare wiecej... ale jak rzuciłem palenie to i to bez problemu ogranicze..ok, pozostaje tylko hazard który nie jest szkodliwy przy tyciu raczej :D

A tak serio, jak pije napoje typu pepsi , orenżada itp. gazowane hu***stwa to takze przeszkadza znacznie?
W ogole czego najbardziej unikac w jedzeniu i picu ??
  • 0
SliderUKps

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???

W ogole czego najbardziej unikac w jedzeniu i picu ??


Białko:

Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości

Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)

Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek

Węglowodany:

Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, Carbo, chleb razowy

Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego


Tłuszcze:

Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz

Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego

Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych

A tak serio, jak pije napoje typu pepsi , orenżada itp. gazowane hu***stwa to takze przeszkadza znacznie?

takie zeczy mozesz pic tylko przed treningiem i w trakcie nie mozesz pic nic gazowanego :P
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
Poprostu odżywiaj sie zdrowo, nie tylko pod kątem masówki. Oranżade, pepsi, herbate, kawe zastąp sokiem naturalnym - lepsze to niz woda z farbką. Chyba ze przed treningiem na pobudzenie jakis redbull czy cos. Pepsi i CocaCola np. zawiera kwas ortofosforowy który to kwas jest jednym z najbardziej agresywnych kwasów i jest stosowany do trawienia zgładów (próbek metalowych) w celach badawczych a ty używasz tego gówna do trawienia samego siebie :D
W jedzeniu unikaj poprostu tłuszczy - dieta wysokobiałkowa, odpowiednio kaloryczna ale niskotłuszczowa. Unikaj smażonych rzeczy; jesli jeszcz mieso drobiowe lub czerwone cenne w białko upiecz je, ugotuj, ale nie smaż.
Po jakies przykładowe dietki zerknij do działu "odżywianie".

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
tez nie polecam coli itd gazowanych cudow:
http://www.forum-kul...showtopic=43298
reszte o odzywianiu chlopaki juz Ci napisali
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
No wlasnie co do mięsa.. dlaczego nie powinno się smażyc ?? ( najlepiej smakuje smażone :))

Odnosnie witamin.. wczoraj kupilem centrum 60tab. - chyba takie witaminy beda najlepsze ?
  • 0
SliderUKps

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???

No wlasnie co do mięsa.. dlaczego nie powinno się smażyc ??


Krótko: bo to nie zdrowe :)
Rozwięźlej:
- Bo jak smazysz mieso to smazysz je na tłuszczu, tłuszcz wnika w to mieso, dolewaz go wiecej w miare wchłaniania sie tłuszczu do miesa - zeby go nie przypalic - efekt -> pochalaniasz ogromna ilosc tluszczu ktory do niczego ci nie jest potrzebny wrecz przeciwnie !
- ta apetycznie rumaina skórka czy tez panierka jest bardzo ciezko strawna, to meczarnia dla żołądka i wątroby
- smażony gorący tłuszcz w pewnym stopniu (oczywoscie nie calkowicie) "zabija" czesc cennych składników odrzywczych zawartych w mięsie
- tluszcz - szczegolnie olej, osiaga bardzo wysokie temperatury to powoduje ze zanużone w nim mięso w pewien sposób zmienia swoje własciwosci szczegolnie zewnetrzna powierzchnia - skórka. W wyniku szeregu reakcji chemicznych dochodzi do powstania w zewnetrzej warstwie aldehydu i akroleiny - substancje toksyczne o działaniu rakotwórczym.

Styknie ? ;)

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???

No wlasnie co do mięsa.. dlaczego nie powinno się smażyc ??


Krótko: bo to nie zdrowe :)
Rozwięźlej:
- Bo jak smazysz mieso to smazysz je na tłuszczu, tłuszcz wnika w to mieso, dolewaz go wiecej w miare wchłaniania sie tłuszczu do miesa - zeby go nie przypalic - efekt -> pochalaniasz ogromna ilosc tluszczu ktory do niczego ci nie jest potrzebny wrecz przeciwnie !
- ta apetycznie rumaina skórka czy tez panierka jest bardzo ciezko strawna, to meczarnia dla żołądka i wątroby
- smażony gorący tłuszcz w pewnym stopniu (oczywoscie nie calkowicie) "zabija" czesc cennych składników odrzywczych zawartych w mięsie
- tluszcz - szczegolnie olej, osiaga bardzo wysokie temperatury to powoduje ze zanużone w nim mięso w pewien sposób zmienia swoje własciwosci szczegolnie zewnetrzna powierzchnia - skórka. W wyniku szeregu reakcji chemicznych dochodzi do powstania w zewnetrzej warstwie aldehydu i akroleiny - substancje toksyczne o działaniu rakotwórczym.

Styknie ? ;)


Ja myśle że możesz zamienić to na jakiąś artykuł bo dużo osób zadaje pytania o smażenie potraw.
Bardzo się przydało.
thx.
  • 0

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
W porządku... a teraz pytanie z innej beczki
Co mozna rozumiec przez szybki posiłek? , gdy jestem w pracy niemam czasu na gotowanie,wiec co 3godz. zjadam 2-3 bułki grahamki przewaznie z jakas rybą , nie zawsze z tunczykiem , czasem z wędliną.. czy to wystarcza? w jakich ilosciach powinno sie jesc aby zaspokoic organizm kcal..
  • 0
SliderUKps

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost masy powolutku ale do przodu.. kolej na kreatyne ???
jak cos niue mozesz zjesc to mozesz kupic Gainera i nim zastępowac posilkek,
chodź wiadomo i tak lepsze jest zwykle jedzenie,

Bułki grahamki dobrze ze jesz bo dobre, chleb razowy tez mozesz jesc w Odżywianiu jest lista co dobrze jesc a co nie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024