Skocz do zawartości


Zdjęcie

kofeina vs kreatyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

shadoweater
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kofeina vs kreatyna
poprawcie mnie jezeli się myle, podczas cyklu kreatynowego picie napojów z wysoką zawartością kofeiny jest niewskazane prawda ? (np. tiger, redbull itp.)
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
To znalazłem na necie: "kofeina - mozna sporzywac podczas cyklu kreatynowego, nalezy jednak pamietac o zachowaniu odpowiednich odstepów czasowych (3-4h od kreatyny).
Ja jednak zrezygnowałem z kofeiny wogóle gdy brałem krete, przestałem pic kawe (choc zawsze piłem kawe od wielu lat i to conajmniej 2 na dzień). Zawsze przed pracą piłem również Red Bull, z tego też zrezygnowałem a zastąpiłem go Powerade.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
teoretycznie kawa lub napój energetyczny może wpłynąć na pobór kreatyny przez komórki mięśniowe ponadto kofeina wykazuje jeszcze kilka istotnych funkcji ergogenicznych które mogłyby pomóc. Ale jednak praktycznie podawanie kreatyny z kofeiną nie zmienia stężenia wewnątrz mięśniowej kreatyny, więc wynika z tego że ani nie pomaga ani nie przeszkadza w uzyskaniu wyższego stężenia kreatyny w mięśniach dlatego w niektorych stackach spotykamy teraz kofeine dla dodatkowego pobudzenia przed treningiem (to jeden z tych kilku istotnych funkcji o ktorych wspomnialem) bo we wchlanianiu ona nie przeszkadza. a wiec kawosze mozecie pic kawe w niczym wam to nie zepsuje cyklu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
Syntetyczna kofeina jak najbardziej może pomóc zarówno w pobudzeniu motywacji do treningu jak i w samym treningu. Ważne żeby była to kofa chemiczna a nie naturalna z kawy. W naturalnej kawie znajduje się bardzo dużo innych substancji które znoszą wydolnościowe działanie kofeiny a jedyne co zostaje to podniesione ciśnienie. To podniesione ciśnienie zwiększy temperature ciała a co za tym idzie spowoduje troszkę odwodnienia (najwięcej w postaci oddawania moczu). Dlatego zwykłej kawy bym nie polecał przy stosowaniu kreatyny za to syntetyczną kofeinę jak najbardziej. Tyle teorii a w praktyce stosuje kilka tabsów ala red bull z 400 mg tauryny i 64 mg kofy syntetycznej. Oprócz tego 2 kawy zwykłe parzone dziennie. Normalnie wcinam mono kredki i ekstra pompa i siła. Pozdrawiam.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

shadoweater
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
czyli z waszych wypowiedzi wnioskuje ze moge popijać Tigera itp. podczas lub bezpośrednio przed treningiem ? mam po tym ładny power az mnie nosi ;)
  • 0

TheAnSwEr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
z tego co napisał Joks wynika, że mozesz, ale na mięsnie to i tak nie ma zadnego wpływu ;)
  • 0
You're the best arround ^^

shadoweater
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
zgadza się ale za to można ćwiczyć dłużej i ciężej bez odczuwania zmęczenia a to ważne
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna

Tyle teorii a w praktyce stosuje kilka tabsów ala red bull z 400 mg tauryny i 64 mg kofy syntetycznej.

Red bull jest najbardziej oszukanym energetykiem- naprawde ma duzo mniej tauryny i kofeiny :P Ja bym bral tigera- u mnie 1 litr ok 4-5 zł, wiec duzo taniej niz redbull
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
mozna pić kawe na kretce 1 badania na 10 mialo podważyć osłabieniedziałania kreatyny podczas picia kawy czy col, a kilkadziesiąt badań nie widziało istotnej różnicy jak ja sam
tez nie zauważyłem , nawet niebede pisal o stackach wkroch jest kofeina ale na rynku jedna z pierwszych kreatyn hi-tec zawierała kofeinę i działala na mnie jak należy.
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

mrok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z komputera
  • Zainteresowania:pukanie panienek ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
kofeina wyplokuje magnez a z braku magnezu mozna dostawac skurczy i innych schorzen ;/
  • 0

MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
tak tylko ilości takiej kofeiny sa znikome w suplach, jak by miala wylacznie negatywne dzialanie to by nie dodawali jej do stackow
  • 0

mrok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z komputera
  • Zainteresowania:pukanie panienek ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: kofeina vs kreatyna
chodzilo mi o picie kawy a nie o suple
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024