Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań na temat Krety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

_Piter_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań na temat Krety
Witam!!
A więc zaczne. Mam 16lat mój staż to 7 miesięcy. Chciałem dowiedzieć sie kilka rzeczy zwiazanych z kreatyną. Niedługo mam zamiar zacząć swój pierwszy cykl. W sumie kreatyne już wybrałem będzie to kretka Multipowera. Słyszałem o niej wiele dobrego jednak duzo ludiz nażeka na jej cene ale co tam. Odrazu zaznaczam że nie pisze w moim poście czy moge ją brac w tym wieku ( bo na każdej stronei pisze co innego ) więc prosze o nie pisanie postów typu: jesteś za młody, za krótki staż. A więc przejde już do konkretów. Chodzi mi o to że to mój pierwszy cykl więc nie jestem bardzo kumaty w tym temacie. Moje pytania brzmią: Jak przyjmuje sie kreatyne (chodzi o ta w proszku) czy polega to na tym że nabieram na łyżeczkę odpowiednią dawkę a następnie wsypuje to do wody, soku? Czytałem także że podczas cyklu powinno sie pić dużo wody. czy może być to zwykła kranówka, (w moim regionie jak najbardziej nadaje sie ona do picia) czy jednak ma to być woda taka ze sklepu? Także chciałbym sie dowiedzieć jak jest z pierwszymi dniami gdzie powinno sie zażywac 20g kreatyny na dobę. Czy wtedy przyjmuje ją 4 razy dziennie po5g czy dwa razy po 10g? A także co powinienem jeść podczas cyklu. Niestety nie mam kasy na jakąś udziwnioną diete więc napiszcie co powinienem jeść w większych ilościach a czego unikać. Czytałem że mleka więc czy mam zrezygnować z porannej owsianki? Ostatnie pytanie to takie kiedy mam brac kretke. Wiem że rano na pusty żołądek 30min przed posiłkiem. A druga dawkę kiedy? czy przed obiadem na pusty żołądek czy po treningu? I jeszcze jedno pytanko czy plan treningowy ma sie zmienić?
Za wszelkie odpowiedzi, rady i wskazówki będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

W sumie kreatyne już wybrałem będzie to kretka Multipowera

dobra kreatyna ale droga

Jak przyjmuje sie kreatyne (chodzi o ta w proszku)

jak kazde inne mono. w dzien:
treningowy 5g na czczo i 5g po treningu
nietreningowy 5g na czczo
5g to lyzeczka od herbaty

czy polega to na tym że nabieram na łyżeczkę odpowiednią dawkę a następnie wsypuje to do wody, soku?

mozna tak zrobic ale musisz wtedy od razu wypic kazde sekundy to przemiana w kreatynie ;)

Czytałem także że podczas cyklu powinno sie pić dużo wody. czy może być to zwykła kranówka

woda jak woda

Także chciałbym sie dowiedzieć jak jest z pierwszymi dniami gdzie powinno sie zażywac 20g kreatyny na dobę

nie stosujemy juz faz nasycenia. to znaczy stosuje sie ale nie w twoim przypadku

A także co powinienem jeść podczas cyklu

zbilansowana diete musisz miec :)

napiszcie co powinienem jeść w większych ilościach a czego unikać. Czytałem że mleka

tluszcze z mleka utrudniaja wchlanianie dlatego bierze sie kreatyna na czczo by jak najszbyciej sie wchlonela przed sniadaniem a dopiero po 30 min sniadanie

A druga dawkę kiedy?

odpowiedzialem juz na poczatku po treningu

I jeszcze jedno pytanko czy plan treningowy ma sie zmienić?

nie widzialem go, wiec niewiem czy nie zawiera bledow. ale jakas regeneracja przed cyklem mile widziana
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


_Piter_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Wielkie dzięki :)
Czyli moge poprsotu nałożyć na łyzeczkę ,,zjeść" a nastepnie popić?
Co do tego że droga to nie aż tak. Akurat jest u mnie w promocji za 69zł. :)
  • 0

ZiD
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

Wielkie dzięki :)
Czyli moge poprsotu nałożyć na łyzeczkę ,,zjeść" a nastepnie popić?


ta :hyhy:
  • 0
!![you]!!

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

więc napiszcie co powinienem jeść w większych ilościach a czego unikać. Czytałem że mleka więc czy mam zrezygnować z porannej owsianki?


"Pij mlesio, bedziesz wielki" :) Chodzi o to że przy kreatynie należy ograniczyc spożycie tłuszczy, gdyż źle wpływają na wchłanianie krety, a mleko go zawiera nie mało. Ale zawsze możesz pic mleko z jak najmniejsza zawartością tłuszczu, najchudsze jakie znajdziesz. U mnie zwykłe mleko zawiera jakos ponad 3 g tłuszczu na 100 ml, połtłuste - niecałe 2 g na 100 ml, a to co ja pije - zupełnie chude - zawiera 0,1 g tłuszczu na 100 ml --- wiec widzisz ze różnica ogromna. Żeby było ciekawiej białka zawierają te mleka tyle samo. Myśle wiec że takie mlesio mozesz sobie śmiało pic :)

_Piter_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
OK dzięki.
Ide dziś kupic kreatyne i zacznyam cykl od jutra. O efektach będę informował:)
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Nie chodzi o sam tluszcz, tylko o najgorszy ze znanych kulturystyce wegli - laktoza, dorosli jej nie trawia i wszystko odklada sie w zapasy tluszczowe, wiec odpusc sobie mleko, a jak nie mozesz top tylko i wylacznie sojowe.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
hmm... Ineed$ nie to żebym kwestionował Twoje zdanie, to na zasadzie konwersjacji, bo może sie myle. Ale jesli mówimy o samym spożyciu kreatyny, to przy kreatynie nie wskazane są tłuszcze, a laktoza jak napisałes (i co jest oczywiscie prawdą) to cukier. Owszem to prawda że dorośli mają problem z trawieniem tego cukru, i w przyszłości może on się odkładac w postaci np. brzusia, ale w chwili spozycia jesli by pił mleko niskotłuszowe to nie spozywa dużo tłuszczu i o to chyba chodzi.
Ponad to myśle że ważne jest poprostu by nie przeginac z ilościa mleka, jeśli będzie je pił raz dziennie, tylko do owsianki a do tego to niskotłuszczowe to chyba nic sie nie dzieje złego.
Pozatym on ma dopiero 16 lat więc myśle że jeszcze smiało ze dwa latka powinien pic mlesio.
A wogóle dane naukowe mówią że "W Polsce 37% populacji nie jest w stanie trawić laktozy", może on jest w szczęśliwej 63 %-ej grupie :) .
Dobrze jak by sie wypowiedział na ten temat specjalista z dziedziny biochemii - Joks :) , sam chetni sie dowiem wiecej na ten temat bo lubie mleko.

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Kain, rozchodzi sie o to zeby nie pic mleka wraz z porcja krety lub 30 min przed/po jej spozyciu. W diecie mozna miec mleko, byle nie przed snem i ogolnie nie w za duzych ilosciach.. szczegolnie ze jak napisales on ma 16 lat (jak ja :hyhy: )
INEED$ ale zauwaz tez roznice cen miedzy krowim a sojowym...Jeszcze jak ktos chce zalozmy 2 porcje dziennie pic.
Po za tym on nie chce startowac w zawodach tylko zrobic mase, a przy tym pozostac zwyklym nastolatkiem, wiec jak lubi kakao czy platki z mlekiem to dlaczego ma sobie ich odmawiac.

więc prosze o nie pisanie postów typu: jesteś za młody, za krótki staż.


Ludzie w naszym wieku koksuja, wiec dlaczego nie masz brac krety :P
Po za tym staz ok jesli chodzi o krete :hyhy:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

Po za tym on nie chce startowac w zawodach tylko zrobic mase, a przy tym pozostac zwyklym nastolatkiem, wiec jak lubi kakao czy platki z mlekiem to dlaczego ma sobie ich odmawiac


Święte słowa, naprawde mądre stwierdzenie, muszę Cię pochwalic GuZu :D . Jedno z lepszych na tym forum (to nie jest żaden sarkazm). Faktycznie wiekszośc ludzi tu zachowuje sie tak jak by cwiczyli bo chcą w jakimś konkursie wystąpic: to nie, tamto nie. Ludzie nie dajmy się zwariowac, róbmy to dla przyjemności (mam na myśli uprawianie kulturystyki szeroko pojętej). Jeśli kulturystyka to nie zawód (bo dla niektórych to zawód) tylko hobby to nie ma co przesadzac.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

Dobrze jak by sie wypowiedział na ten temat specjalista z dziedziny biochemii - Joks

chciales to prosze hehe :rotfl: ogulnie po mojemu napisze wam ze to co przyjmiecie po kreatynie znaczenia niema. wazne jest poprostu by przyjac porcje na czczo i dac odpowiedno dlugi czas aby kreatyna sie wchlonela poniewaz jeżeli coś zjemy czy wypijemy co zawiera inne skladniki odzywcze niz ww to w momencie, gdy cała kreatyna nie trafiła jeszcze do mięśni, pokarm zablokuje wydzielanie insuliny (np. tluszcz z pokarmu ma takie wlasciwosci) i kreatyna zostanie wyłapana z krwi przez nerki ;( dalej kreatyna jest aminokwasem, więc obecność aminokwasów z pożywienia takze spowalni jej wchłanianie. a wiec reasumujac jedyne wlasciwosci czyli nie aminokwas nie tluszcz spelnia woda, soki. i dlatego tym popijamy kreatyne a gdy ta sie wchlonie mozecie jesc co chcecie bo juz kreta bedzie w miesniach i nic nie utrudni jej transportu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
:padam:

_Piter_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

[Ludzie w naszym wieku koksuja, wiec dlaczego nie masz brac krety :P
Po za tym staz ok jesli chodzi o krete :hyhy:



Tez racja. Ale w przykeljonym na temat kreatyny pisze że od 17lat więc napisałem że niechce czytać takich wypowiedzi. :D :D :D


Mam jeszcze pytanko czy gdy biore kreatyne to moge zapić ją wodą rozrobiona z glukoza cyz jednak wskazany jest sok? Jeżeli wskazany jest sok to jaki moze być oprócz soku winogronowego? I czy moge zapić kretke jednym łykiem czy zapijać ją dłużej?
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

gdy biore kreatyne to moge zapić ją wodą rozrobiona z glukoza


Wydaje mi się że jak tak, o to własnie chodzi by zażywac krete w towarzystwie węglowodanów np. glukozy.

I czy moge zapić kretke jednym łykiem czy zapijać ją dłużej


Generalnie im wiecej wody (płynów) gdy bierzesz krete tym lepiej, ale jak jest z samym popijaniem....hmm... no napewno mozesz wiecej niż jeden łyk :) i to na bank

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
bez roznicy czy popijesz woda, glukoza, sokiem i tak sie wchlonie w takiej samej ilosci...odnosnie wody rozchodzi sie o filtracje nerek taki stary mit ze kreatyna zamienia sie w kreatynine a ta szkodzi na nerki, oraz woda to zycie, woda w miesniach to efekt anaboliczny dla miesni (budulcowy) takie stare schematy ze tak powiem...a prawda taka ze jakbys mial pic 5l dziennie to bys do kibla ciagle biegal hehe bardziej skup sie na diecie niz na ilosci wypitej wody lub z czym popijesz kreatyne i lepiej na tym wyjdziesz bo niema to zadnego zaczenia na przyrosty ze tak powiem takie pierdolki
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Kurde, Joks obala wszystkie mity, wszędzie pisze że powinno sie wypic 5 l wody na dzien przy cuklu krety (w sumie sam tyle napewno nie pilem bo bym chodził pełny jak balon).
I z tą kofeiną (w tamtym temacie) - wszędzie pisze że szkodzi a Ty piszesz ze "teroetycznie" mogła by pomóc. Pewnie masz racje, to Ty wkoncy jestes tu guru :) . Ale jestes tego pewien ?

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
jestem pewien bo widzialem badania, nawet mam gdzies na dysku. pozatym spojrz na sklad chociazby xpanda...jesli kofeina by cos zlego robila kreatynie to by nie bylo jej w skladzie a takto masz dodatkowe pobudzenie, spalenie fatu itd. a wiec samo zdrowie :hyhy: mitów jest wiele hehe az mialem ochote kiedys temat zalozyc o nich. kolejnym mitem jest dextro + kreatyna. nastepnym mitem jest ze bialka wolno wchlanialnego nie mozna brac po treningu a co ciekawe kombinacja takiego bialka z serwatka lepiej napedza anabolizm :D no i najwiekszy mit to po treningu odrazu powstrzymanie katabolizmu...niby w celu uzuplenienia glikogenu ww, ale prawda jest taka ze az tak duzo tego glikogenu nie tracimy a pierwsze 20 min katabolizmu jest jak najbardziej pozytywne dla nas z tad powiedzenie ze bez katabolizmu niema masy. dopiero po tych 20 min mozemy cos dzialac i to takie szybkie przypomnienie z mitow jakie mi do glowy przyszly. a jest ich cala masa bo medycyna idzie do przodu :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


_Piter_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Dziś (pierwszy dzień) brałem kreatyne rano na czczo, a nastepnie 40minut przed obiadem. tego dnia nie byłem na siłowni. Mój trener z siłki zalecił mi branie kreatyny w dni ćwiczące: rano na czczo pół godziny przed śniadaniem, pół godziny przed treningiem i zaraz po treningu. Tak więc wedłu jego zaleceń mam brac kreatyne 3 razy dziennie w dni w których ćwicze.
Mam pytanie: Wypiłem narazie dziś około 2,5litra wody. Czytałem że kreatyna zatrzymuje wode a mnie często gania do kibla żebym sie wysiurał :) Więc czy jest to normalne czy może popełniam jakis błąd?
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety

a prawda taka ze jakbys mial pic 5l dziennie to bys to kibla ciagle biagał


Joks jak widac jest również prorokiem :D. No to oczywiste że latasz, myślałes że kreatyna zatrzyma Ci 5 litrów wody w organizmie ? Pijesz wiecej, sikasz wiecej - wszystko w normie.

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na temat Krety
Joks, zakladaj program- "Pogromcy kulturystyczny mitów" :rotfl:

BTW jeszcze jest mit o szkodliwosci etanolu (alkohol ;P) na przyrosty (białko scinane w organizmie). Fakt faktem etanol scina bialko, ale aminokwasy pozostaja te same. Tak samo jak chociazby smażać jajecznice. A jedyny efekt uboczny spozywania alko to odwodnienie organizmu, jednak wypijajac wode przed naj.ebka i przed snem odwodnienie spada do poziomu bliskiemu zeru.
Wiec alkoholik-kulturysta moze byc duzy :hyhy:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024