Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból pleców :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Ból pleców :/
Dzis na treningu gdy robilem przysiady, strasznie zaczely mnie kur.wic plecy w dolnym odcinku, po lewej stronie, zrobilem tylko 1 serie, 2 przerwalem, bo balem sie o kregoslup. Zalozylem pas i dupa, nic nie dalo, mam te bole od jakiegos miesiaca, boli mnie kregoslup przy wioslowaniach, martwych ciagach i przysiadach, czyli tam gdzie jest najbardziej obciazony :/, ale wczesniej dawalo sie jakos wytrzymac, a dzis sie ztripowalem az :D. Technike mysle ze mam dobra tzn. jak robie przysiady czy wioslowania to plecy w dolnym odcinku mam wygiete w luk (brzuch do przodu wypinam), dodam, ze jest to taki ostry, rwacy bol... Co robic?:D Isc do lekarza? Czy posmarowac czyms?
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
idz do lekarza i zaprzestan treningow. Nabawiles sie kontuzji kolego;]
  • 0
Moja malutka:)

Nemesis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
ja tez to mialem i temu zaprzestalem cwiczyc martwe i wislowanie sztanga,
chodzi tu szczegolnie o wioslowanie, bo caly nacisk idzie na ledzwie (musi isc badziej na pupe) i jesli czesto to robisz mimo bolu to predzej czu puzniej zaczepy kregow beda uciskac na nerwy i przy kazdym schylaniu sie beda Cie bolec plecy, wiec radzilbym wyrzucic to cwiczonko i robic wislowania sztangielka w oparciu kolanem i dlonia o lawke
odstaw tez martwy, jak juz wszystko bedzie cacy to sproboj robic martwy z pasem, jak nie bedzie bolec to dobrze, ale jestem prawie pewien ze to od wioslowania,
ja mialem ten sam problem, ale juz zmadrzalem, bo nie warto robic tego na szkode kregoslupa :)
pozdro
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
Po pierwsze - wzmocnic prostowniki :rotfl:

Dzis na treningu gdy robilem przysiady, strasznie zaczely mnie kur.wic plecy w dolnym odcinku, po lewej stronie,

po drugie przysiady ze sztanga na karku bardziej obciazaja plecy bo jestes pochylony lekko do przodu. zmien na przysiady ze sztanga na barkach lub ze sztangielkami po bokach

boli mnie kregoslup przy wioslowaniach

widocznie starasz sie az za technicznie cwiczyc, w atlasach jest pokazana tylko 1 odmiana wioslowania w pochyle gdzie cialo tworzy kat 90 stopni. no ale jest rowniez wioslowanie w pół pochyle i tak cwicza wszyscy kulturysci bo lekki ciezar tam maja, mozna rowniez robic wioslowanie na stojaco
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
A ja mam takie pytanie, czym sie roznia przysiady ze sztanga na karku, od przysiadow ze sztanga na barkach?:D Chyba, ze chodzilo Ci o przysiady ze sztanga trzymana z przodu na klatce :D. A moze robic przysiady na maszynie? Hack-maszyna czy cos? Odciaza to kregoslup? I jeszcze jedno: czy istnieje taka mozliwosc, ze mi dysk wyskoczyl?


no ale jest rowniez wioslowanie w pół pochyle i tak cwicza wszyscy kulturysci bo lekki ciezar tam maja, mozna rowniez robic wioslowanie na stojaco


Ok, to bede robil wioslowania w delikatnym pochyle, a lekki ciezar, to chodzi Ci o to, ze malo na sztange zakladaja, czy ze slabiej obciazaja kregoslup?:D
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/

A ja mam takie pytanie, czym sie roznia przysiady ze sztanga na karku, od przysiadow ze sztanga na barkach

Chyba, ze chodzilo Ci o przysiady ze sztanga trzymana z przodu na klatce

LOL :rotfl: sztange z przodu trzymamy na barkach nie klacie...i cialo jest wtedy w pozycji prostej i nie obciazasz tak plecow jak gdy sztange trzymasz na karku gdzie schodzac w dol pochylasz sie do przodu i obciazasz prostwoniki

chodzi Ci o to, ze malo na sztange zakladaja, czy ze slabiej obciazaja kregoslup?:D

na rozgrzewke jak filmiki ogladam to zakladaja 100 kg :hyhy: poprostu gdy jestes w lekkim pochwyle mniej obciazasz plecy jak w przypadku gdy sie pochylasz maksymalnie by tworzyc kat 90 stopni z podlozem. pol pochyl to cos jak 45 stopni
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
Sztange z przodu trzymamy na przedniej czesci miesni naramiennych i gornej czesci klatki piersiowej (tak jest napisane w atlasie kulturystyka.pl), wiec Joks nie wciskaj mi tu kitu :rotfl: A przysiady ze sztanga na "karku", fachowo nazywa sie: przysiady ze sztanga trzymana na barkach (tak wszedzie jest napisane :D), niepotrzebnie ludzi w blad mozesz wprowadzic... :D
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
ale patrzac praktycznie przysiadow nie robisz ze sztanga na barkach, tylko na czworobocznych/plecach, wiec nie wiem w czym problem
z sztanga trzymana z przodu na barkach, przysiadziesz z duzo mniejszym ciezarem
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
Juz chyba wiem, co mi moze dolegac, jednak dysk prawdopodobnie sie delikatnie wysunal i powoduje ucisk na nerw, stad ten nagly, ostry, kujacy bol, dlatego lezenie na twardym z nogami zgietymi w kolanach mi pomaga, na szczescie mam w domu Ibuprofen, wzialem 1 tabletke i bol praktycznie zniknal, takze nie jest chyba tak zle...
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/

Sztange z przodu trzymamy na przedniej czesci miesni naramiennych

a co to sa miesnie naramienne ? jak nie barki :rotfl:

i gornej czesci klatki piersiowej

jesli masz duza klate to polozysz ja troszke na niej...jednak nie widzialem nikogo kto kladac sztange na wysokosci barkow opiera ja w jakims stopniu na klacie :rotfl: chyba ze obojczyki nazywasz klatka

A przysiady ze sztanga na "karku", fachowo nazywa sie: przysiady ze sztanga trzymana na barkach

ja podaje potoczne nazwy uzywane na silowniach

sztanga na karku to za glowa, sztanga z przodu to na barkach tak trudno to pojac ? tak bylo od zawsze i kazdy to rozumial
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/

a co to sa miesnie naramienne ? jak nie barki


Wiadomo :D

glupota do potegi wporwdzasz ludzi w blad

sztanga na karku to za glowa, sztanga z przodu to na barkach tak trudno to pojac ? nie mieszaj ludzia w glowach ze sztanga na barkach to sztanga na karku


No tak, tylko ze cwiczenie: przysiady ze sztanga na czworobocznych, nazywa sie przysiady ze sztanga trzymana na barkach, wtedy nie chodzi komus o przysiady ze sztanga z przodu, bo tam moze sztanga jest na barkach, ale inaczej sie mowi :D, bo wszedzie w rozpiskach jest tak napisane
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców :/
juz edytowalem swoja wypowiedz, ze ja uzywam potocznych nazw. bo po tych z atlasu to mozna mylnie pojac przysiad ze sztanga na barakch (czy jest z przodu czy z tylu)...dlatego pisze na karku tak jak sie potocznie nazywa bo kazdy wie wtedy o co sie rozchodzi :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024