Skocz do zawartości


Zdjęcie

testosterony jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

testosterony jaki wybrać?
ostatnio słyszę coraz wiecej opinie że omandren, susta, enan, prop działają prawie identycznie.
Wiem że omka i susta maja 4 estery,a enan jeden, chodzi mi oretencje wody.
Niektórzy nie zauważyli też róznic wskutkach ubocznych jest tu mowa raczej o wyjadaczach.
Powrzechnie panuje druga opinia zaczerpnięta z netu że prop mma najmniej skutków ubocznych daję najczystrzy mięśień prawda czy mit?
enan jest bezpieczniejszy od omki ma mniej skutków ubocznych prawda czy mit.

Dlaczego mnie to interesuje chce zrobić cykl.
1omandren front 500mg
enan 2-8 200mg e5d
Metanabol 1-4 20mg
Tamoxsyfen od początku tylko ćwierć tabletki 5mg na tyle mi styknie.
cynk zincas forte i zma.
dieta białko, gainer glutamina witaminy omega3.
14 dni po enanie clom 24 tabsy pierwszy dzień 200mg 20dni po 50mg
W razie czego dokupie hcg ..
kreatyna glutamian na spadki
Za poprawki dzieks.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
zacytuje art simensa:

Za jakość masy mięśniowej jest odpowiedzialna dieta, a nie rodzaj używanego sterydu. Ograniczenie spożycia węglowodanów prostych bardzo w tym pomaga. Co do retencji wody - panuje pogląd, że np. propionat "nawadnia" mniej niż powiedzmy enantat. Ale dlaczego działają różne preparaty zawierające testosteron tak odmiennie? Właściwie to jest tak, że każdy ester ciągnie tyle samo wody, ponieważ to nie ester jest odpowiedzialny za jej retencje, tylko poziom substancji czynnej - ester wyznacza tylko czas połowicznego rozpadu. Ester sam w sobie składa się w większości z atomów węgla i wodoru - im dłuższy łańcuch, tym wolniej zachodzi uwalnianie do krwiobiegu - "rozpuszczalność wodna estra". W miejscu injekcji testosteron powoli przechodzi do krwiobiegu. We krwi rozkładają enzymy (esterasy) resztki estru otaczające molekułę testosteronu, tak że dochodzi on do jego aktywnej, pożądanej przez nas formy. Uwolniony testosteron jest jedyna substancja czynną wszystkich preparatów! Od tego momentu zachowują się wszystkie warianty testosteronu tak samo, obojętnie czy -propionat, -enantat, -c i pionat, -pfenylpropionat, -isocaproat, -hexanoat itd. Działanie uwolnionego testosteronu jest zawsze te same. To oznacza, że krótkie estry powodują taką sama retencje wody, tylko, że skoro nie kumulują, osiągają mniejsze stężenie i dlatego retencja ta nie jest aż tak widoczna. Wniosek jest taki, że przy odpowiednio niskim dawkowaniu np. enantatu można budować masę o "jakości propionatu", oszczędzając sobie codzienne injekcje i ułatwiając zejście (dłuższe estry niejako same się taperingują ).

i chyba wszystko jasne o tym jak rozne tescie dzialaja :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
no tak kwestia dawek, dlatego są osoby co na omandrenie się rzeżbią.
niewiem jeszce bo słyszałem że nolve lepiej brać od 2-3 tygodnia nie od początku,
bo mi sie wydaje że nie musi być dawka 10mg 5mg styknie wrazie objawów gino uderzyć dawke uderzeniową 60-80 mg nolvy.
W każdym razie dzieks za odpowiedz.
  • 0

Zonkers
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
Ja tam bym użył nolvy dopiero do obloku, a jakby coś się działo to wcześniej(co jest mało prawdopodobne)
  • 0

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
a ja nie, zrobiłbym tak jak Ampuł. Przy zestawie oma/enan+meta retencja bedzie bardzo duża i warto dorzucić te 5mg nolvy dziennie. oczywiscie musisz kontrolowac sytuacje-moze sie okazac ze te 5mg bedzie za mało.
odpowiedzi na wszystkie pytania chyba sa w fragmencie artykułu od joksa. Proste-dłuższy okres półtrwania=wieksza retencja ze wzgledu na to ze sie kumuluje.
ja bym nie robil tego frontu z omy bo to nie ma sensu
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
złoty dzięks tak zrobię z tym że zacznę od omandrenu bez frontu,w dawce standartowej 250mg potem przejdę na enan, srodki mam jakie mam najwyżej perzedłużę cykl do 10 tygodni.
Zonkers nolva i cynk dla mnie są potrzebne u mnie retencja występowałanawet na dece i enanie w standartowych dawkach ale wtedy nie brałem nolvy i cynku , cynku z powodu że słabia działanie nandrolonu.
I jeszcze jedno żeby nie zaśmiecać Joks i Złotyy powinni sie orientować nolve dać od początku czy od 2-3 tygodnia?
jeszcze raz dzięks za odpowiezdzi.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
Ampuł, mi w ogule powtarzano zawsze ze nolva dziala na zasadzie blokowania receptora estrogenowego wiec dziala tylko na ginekomastie, ale nadal zostaje problem retencji wody bo do tego sie nie nadaje i tu z pomoca przychodzi nam np:armidex. ale co osoba to inne zdanie...madson inny mod z dopingu tez potwierdzal kiedys jak rozmawialismy ze nolva na retencje wody nie jest tylko taki utarty schemat ludzie powtarzaja
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?
Armi jednak drogi wydatek,cynk też przestarzałe info, no cóż zobaczę.
najwyze zmniejsze dawki i ogranicze wegle na rzecz białka.
dzięks za odpowiedzi.
  • 0

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: testosterony jaki wybrać?

tu z pomoca przychodzi nam np:armidex

to są za małe dawki, zeby wydawać kase na armidex/femara. poza tym te środki mają skutki uboczne i po prostu się nie opłaca ich stosować w takim cyklu.
ja bym te 5mg nolvy ciągnął od 2-3 tygodnia AŻ DO KOŃCA ODBLOKOWANIA. Do tego cynk- może i słabo zapobiega retencji, ale w połączeniu z nolvą dadzą radę, a poza tym cynk zapobiega powstawaniu "tradzika sterydowego".
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024