Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

bene
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
Witam.

Mam pare pytan odnosnie prawidlowej suplementacji do konkretnego treningu.

Mysle ze latwiej bedzie odpowiedziec na moje pytania jak podam podstawowe dane:
Wiek - 25 lat
Wzrost - 180cm
Waga - 88kg (ok 18% fat wg wagi o ile prawidlowo mierzy)
Budowa - normalna nie otyla
Sporty - silownia (staż kiedys ok pol roku, teraz od 3mc), pilka nozna (cale zycie). Jak mam czas robie takze HIIT lub Aeroby na rowerku stacjonarnym (kiedy nie moge w pilke zagrac).

W pilke gram srednio 2 razy w tygodniu (max 3), na silowni trenuje wg zasad HST. Moim celem jest poprawa masy miesniowej, przy jednoczesnym zredukowaniu tkanki tluszczowej. Obecnie jestem w 5 tygodniu HST i planuje po nim zrobic nastepny cykl HST.

Nie stosuje specjalnej diety z braku czasu i mozliwosci.

Suplementy jakie aktualnie biore to: BCAA (olimp), HMB (olimp), L-Glutamina (olimp), Amino Whey System (trec), Thermo Speed Extreme (olimp).

Moje pytania to:

1. Czy do takiego treningu (HST + pilka nozna) i do moich zalozen (budowa miesni + redukcja tluszczu) warto jest brac te (wymienione wyzej) suplementy?

2. Czy do tych suplementow powinienem jakies dolozyc?

3. Zastanawiam sie nad odżywką bialkową (bez weglowodanow ew. minimalna ilosc) i mam pytanie czy nie bede od tego tył i lapal tluszczu?

4. Jaka powinienem najlepiej odzywke bialkowa kupic?

5. Czy moge ta odzywke (pkt4) laczyc z suplementami jakie biore i czy jakos specjalnie to dawkowac?

6. Czy suplementy tez brac w dni nietreningowe czy tylko w treningowe, a jezeli tak to jak?

7. W treningu HST jest czas roztrenowania SD, ktory trwa 2 tygodnie - jak powinna wygladac suplementacja podczas tego SD??

8. Niestety zdarzaja mi sie kontuzje stawow skokowych, czy jest sposob na szybsza regeneneracje czy wzmocnienie ich poprzez suplementacje czy trening?

9. No i ostanie pytanie, jak wyglada sprawa picia alkoholu (piwa) - wplyw na trening, suplementacje, wyniki. Nie chodzi mi o upijanie sie, tylko czy czasem mozna piwo (ile) wypic?


Dziekuje za odpowiedzi i Pozdrawiam.
  • 0

Archon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
Nie da się robić masy łacznie z redukcja.
  • 0

WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
wszystko sie da

wiec pokolei

suplementy ktore łykasz troche zle dobrales

1. bcaa i thermo speed sie przyda, ale hmb glutamine i aminokwasy z treca sa srednio potrzebne.

2. nastepnym razem kup zamiast tego bialko i carbo. skoro miales kase na glutamine, aminy i hmb to napewno bedzie mial tez kase na stak kreatynowy( a takowy sie przy przy budowaniu masy przy jednoczesnej redukcji). wiec polecam xpanda (nowa formula). cena okolo 140zł wiec mysle ze nie taka wysoka.

3. bialko jak najbardziej wskazane, tluszczu nie nałapiesz. mozesz rowniez kupic weglowodany, bardzo przydatne szczegolnie po treningu. od nich tez nie nałapiesz tluszczu jesli bedziesz stosowal tylko po treningu zarowno na silowni jak i pilkarskim.

4. bialko mozesz kupic np "Ultimate Protein - Trec'a" lub "system protein 80 - olimp'a"
lub "Whey supreme protein - Ultimate Nutrition" jest wiele bialek ktore mozna wymienic. ja podalem przykladowe. jesli wybiezesz ktores z nich to zle nie zrobisz.

5. mozesz łaczyc. stosowac wedle brakow w diecie. dawkowac mozesz roznie. wazne sa jednak porcje po treningu i na noc. rano tez mozna cos łyknąc ale nie koniecznie

6. suplementy bierzesz codziennie.

7. tak samo jak w okresie treningu. mozesz zrezygnowac z aminokwasow w tym czasie

8. ciezko z tym bedzie.
9. jedno czy dwa piwka co kilka dni mozesz sobie łyknąc :)


ogolnie to bcaa bierz przed treningiem i rano na pusty zoladek. innych aminokwasow nie warto kupowac, glutaminy tez i hmb. zamiast tego zainwestuj w bialko i odrzywke weglowodanowa (polecam carbbx biogenixa - przyda sie po treningu). do tego mozesz kupic stak kreatynowy (xpand ) i bedzie dobrze :)
  • 0
Anglia

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
Co do glutaminy to na mnie ładnie działa i nie skreślał bym tego suplementu.
A odnośnie roztrenowania to najlepiej przez te 2 tygodnie w ogóle nie jeść supli i odpuścić sobie diete.

HST jest dość monotonnym treningiem, więc lepiej poszaleć w czasie SD, nabrać chęci do życia i samopoczucie się na pewno poprawi jak zjesz pizze czy cos w tym stylu.

Co do kontuzji stawów to pewnie przez duże ciężary jakie są przy 5kach i negatywach, mozesz jesc glukozamine ale nie wiem czy to cos da :)
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

bene
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
A czy powinienem kupowac inne bialko na noc i inne na po treningu??
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia suplementacja do HST - prosba o porady!!!
jezeli masz pieniadze to byloby wskazane na noc jesc bialeczko z kazeiny ktore dlugo sie wchalnia i przez to ochrania Twoje miesnie,natomiast z rana po przebudzeniu czy po treningu razem z carbo juz bialeczko ktore sie szybko wchlania. jednak zamiast bialka na noc mozesz rownie dobrze jesc np twarog
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024