Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noto mamy problem!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Aha teraz kapuje na rozgrzaną patelnię jajka żadnej margaryny sie rozumie.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Jeśli chodzi o smażenie na patelni to przy rozgrzaniu margaryn masła powstaje tłuszcz trans który jest nie zdrowy. Ogólnie biąłko jaj się szybciej ścina niż taka margaryna/masło dochodzi do szczytu termogenezy więc ogólnie możesz smażyć ale ja odradzam {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Ps. Tu masz temat o rozstępach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Dzięki poczytam!
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Witam prze czytałem i trochę już wiem. A co do diety to czym mogę zastąpić łyżkę dżemu?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Dżemu w ogóle nie powinieneś jadać {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
Ale uparłeś się na niego {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
To co odstawić i nic nie wprowadzać?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Pisałem Ci już wcześniej żeby nie jadać tego dżemu ale mimo tego go wrzuciłeś {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Odstaw ten dżem i pasztet (wymieniłeś że go posiadasz, nie wiem czy jadasz)

Ogólnie w diecie masz mało tłuszczu, ryb, mięsa etc. pełnowartościowego białka więc czym go zastąpić to mógłbym Ci napisać ale pisałeś że nie masz kasy więć to w niczym Ci nie pomoże więc puki co jedz tak jak napisałeś i poczekamy aż uzbierasz troszkę drobniaków {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

Masz tu 10 wskazówek dr. John'a Berardiego
1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ok odstawię ten dżem a szkoda bo był bardzo dobry, a co do pasztetu to już 2 tygodnie nie jadam. Ale już spamu mamy nieźle. Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
I bardzo dobrze że odstawiłeś i nie jeż {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
Po treningu warto jakbyś jadł jakieś mięsko, rybkę np. tuńczyka
Zadbaj o to bo po treningowy to najważniejszy posiłek w diecie kulturysty {SMILIES_PATH}/icon_e_biggrin.gif
Ps. Spam mi nie przeszkadza {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Jeśli jest na temat {SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif
Tu masz malutki sarys o tłuszcach trans {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Fajnie dzięki, szkoda, że nie mam kasy to bym to lepiej przestrzegał. Kiedyś jak zdobędę trochę szmalu to muszę odejść od żarcia takiego typowo domowego. A tak w ogóle to ile gdzieś tygodniowo powinienem wydawać kasy na całą dietę kulturystyczną?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Heh no to zależy od typu diety, od Ciebie samego, od treningów
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ale tak na oko i tylko sama dieta nic po za tym.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Naprawdę trudno mi powiedzieć, sam nie kupuję większości składników do swej diety więc nie powiem Ci nic. Ale np. Pudzianowski mówił że miesięcznie wydaje 12 tys na dietę
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Niezły Pudzian, a ja raczej nie potrzebuje aż takiej diety. Szkoda, że nie wiem ile będę potrzebował kasy tygodniowo ale na pewno nie 12 tys. A dziś zjadłem chleb razowy i muszę powiedzieć, że nie jest taki zły.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Nasprawdętrudno mi cokolwiek powiedzieć {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif A ile miesięcznie zarabiasz że tak Cię to martwi? {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Na razie jestem bezrobotny i nic nie zarabiam, ale jak nie wiesz to cię nie męczę bo to niema sensu. Czytałem artykuł o wodzie ciekawy, ale tu pisze coś takiego:

Wypij pół litra płynów na dwie godziny przed treningiem.

Przecież jak tyle wypije naraz to zaraz to za przeproszeniem wyszczam. To ma jakiś sens. A jeśli chodzi w trakcie treningu to ja piję co drugą serie w ćwiczeniu kilka łyków to dobrze?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Jeszcze coś jestem początkującym, ale czytałem co nieco o suplemencie HMB czy radzisz, żebym to brał czy jeszcze za wcześnie. Wiesz jaką mam dietę jak ćwiczę czy muszę to dodać. A nazywa się on tak: ACTIVITA HMB XXL 230 tabl./1250mg dostane na to kasę, ale ty zadecyduj bo ja nic nie wiem czy dać se spokój i poczekać jeszcze z pół roku czy nie?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ale nie musiz tego od razu za 2 łykami wypić, po za tym to by było źle. Pij spokojnie. A jak wysikasz to nie znaczy że jest źle. Wysikujesz skutki przemiany materii
  • 0
Paweł W.

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Che Ci się pić to pijesz (nie mówię o pragnieniu). Nie ważne czy pijesz co 2 serie czy co 3. Pijesz kiedy Ci sięchce

A co do HMB nie polecam jej nikomu. Lepiej kup białko
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
A dlaczego nie polecasz podobno to zwiększa przyrost masy mięśniowej i to sporo.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024