Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Morriel
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiato
  • Zainteresowania:finanse

Napisano Ponad rok temu

Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Witam!

Zaczolem od niedwana - poczatek pazdziernika trenowac boks + przeprowadzac trening na mase na silowni. Trenuje nastepujaco:

Moja budowa ciala lekko rozwinieta tzn jakas tam kletka jest trochje miesni na udach i rozwiniete plecy wszytsko slabo. Masa 78kg z czego 13% tluszczu. Cholesterol cisnienie krwi itp w normie, jestem zdrow jak ryba.

poniedzialek: biceps, barki - rano lub kolo poludnia
boks: 18 - 19
wtorek: wolne
boks 18-19

sroda
rano: silka - plecy
boks 18-19

czwartek
rano: klatka triceps

wieczor wolne

piatek: nogi, biceps

boks 18-19

Sobota: popoludniu: triceps przedramiona

wieczor rozciaganie

Niedziela: wolne

CELE:
MASA 90kg tkanka tluszczowa 9-10%

czy moge godzic ten trening silowniowy z treningiem bokserskim, trenuje w klubei i po jednorazowym wysilku gubie na chwile 800g - okolo. w wiekszosci pewnei odwodnienie.

Trenuje zaledwie 2 miesiace na mase. okolo 8 powtorzen 3 lub 4 serie.

Nigdzie nei pracuje ucze sie w szokle ktora zabiera mi 20 godzin tygodniowo. Pracuje w domu we wlasnym zakresie godzinowym.

chcialbym nabrac szybko masy i zwiekszyc sile.

Obecnie wpieprzalem bialko treca 2750g zeszlo w miecha i jestem dalej na hmb jakies 150 pigul przedemna rowniez treka, kupilem tez tribulus testersis weidera oraz jem witaminy w tabletach.

Dieta jaka mam to wysokobialkowa okolo 2.6g na kg mojego ciala wliczajac w to bialko. jakies 15% tluszczu i reszta weglowodany glownie zlozone.

Jem duzo miesa wpiperzam posilki co 3 godziny ale czasami tak mam ze nei chce mi sie ich jesc wtedy wpierdalam na sile. W wakacje pracowalem na budowie wlasiciwe to od marca do konca wrzesnia spadlka mi wtedy masa do 65 kg ale przez 3 tygodnie wrocilem do 72 i nabralem 6 kg podczas pazdziernika i listopada. Moja masa normalna bezcwiczen okolo 72 kg przy wzroscie 183.

Doradzcie co do treningu i jak nabrac na masie trenujac boks dosc ciezko i dlugo w tygodniu i czesto.

z powazaniem
Marek
  • 0

Morriel
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiato
  • Zainteresowania:finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
wczesniej trenowalem od pazdziernika do marca - przed praca na budowie wszytsko i tak troche chaotycznie. 4 razy tygodniowo po 2 godziny na silowni
  • 0

vadz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kemerovo Rosja
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Powerlifting

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Bracie, albo boks albo silownia... Jak chcesz zrobic mase, boks ci w tym w ogole nie pomoze, tylko zaszkodzi. Dla robienia masy bardzo wazna jest regeneracja, dobry odpoczynek i dieta, razem z KROTKIMI treningami maksymalnie 4x tygodniowo. Z tym co teraz planujesz, watpie zeby czegos ci przybylo, raczej schudniesz.

Z suplementami... HMB i tribulus wyrzuc do smieci, za te pieniadze lepiej kupisz sobie kilka kg wolowiny. Bialko kontynuuj, ok. 250-300g/dzien. (w calosci liczac bialko w posilkach). Dokup sobie jeszcze jakiejs multiwitaminy - najlepiej Animal Pak. Posilki maja byc co 3-4 godz.
Trening rozlozysz nastepujaco:
Pon. Nogi. 3-4 czwiczenia 10-12 powt.x 3 serie
Wt. Wolne
Sr. Plecy
Cz. Klata
Pt. Wolne
Sob. Barki + biceps+triceps.
Nd. Wolne

Trening trwa MAKSYMALNIE godzine!!! Bardzo wazne. Musi byc bardzo intensywny ale krotki!!! 2 godziny na silowni to za duzo!!!
  • 0

Ar2r1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)

Bracie, albo boks albo silownia... Jak chcesz zrobic mase, boks ci w tym w ogole nie pomoze, tylko zaszkodzi.


to nie boks ma mu w tym pomóc... tylko siłownia. Znam mase bokserów którzy robią mase... idzie im to powoli strasznie ale idzie. A siłownia jak najbardziej do boksu. Ewentualnie tylko trning musisz zmienic. Albo masa albo siła.
  • 0
Oo O o O oo O oO
oO O O o Oo O o O O
O o Oo O o O O O o Oo
O o O O O o Oo O o O
O O o Oo O o O

Morriel
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiato
  • Zainteresowania:finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
mnie uczyli ze ma byc:

20 minut rogrzewki i jade cwiczenia czyli:

liczac ze mam 5 - 6 cwiczen

po 3-4 serie i przerwy co 2 minuty wychodzi mi okolo 2 godzin z rogrzewka wejsciem i wyjsciem z tamtad czy to za dlugo?

Oraz czy rzeczywiscie nei mam szansy nabrac masy intesywnie trenujac? Nie ma rzadnego ratunku ?
  • 0

vadz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kemerovo Rosja
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Powerlifting

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Jak bys mial wiecej czasu na odpoczynek... to znaczy jesc, spac i trenowac i nic wiecej... Cos by moze z tego i wyszlo. A tak masz jeszcze szkole, obowiazki domowe, itp... Wiec musisz wybrac, albo silownia jak wspomaganie boksu, albo pakowanie masy :).

20 minut rozgrzewki to strasznie duzo... Nie musisz robic trening przed treningiem :), tylko przygotowac sie. 5 min na rowerze zupelnie wystarczy. A pierwsza seria w kazdym podstawowym cwiczeniu to i tak seria rozgrzewkowa.
  • 0

kujsus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)

tylko przygotowac sie. 5 min na rowerze zupelnie wystarczy. A pierwsza seria w kazdym podstawowym cwiczeniu to i tak seria rozgrzewkowa

widze że też krótko się rozgrzewasz...
  • 0

Rugby_fun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Zainteresowania:liczne

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
A jak lepiej robic trening na siłowni z rana w dzien kiedy wieczorem ma sie inny trening ( w tym wypadku boks) a nastepny dzien miec na odpoczynek czy lepiej mieszac jeden dzien siłownia drugi boks?
  • 0

Morriel
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiato
  • Zainteresowania:finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Doskonale pytanie ale moim zdaniem 5 minut rozgrzewki to za krotko. Nie zdarzysz dobrze dokrwic miesni i rozciagnac stawow.

Ale jak z boksem panowie silka przed z rana czy nastepnego dnia?
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Witam!
Najpierw powróce do tematu rozgrzewki. Racja 5 minut to za krótko - jeżeli chodzi o całą rozgrzewkę. 5 minut poświęc na rowerek (nakręcenie "krwi" - aby jej przepływ był pobudzony). I dodatkowo rozciąganie, wymachy itd. :)

A teraz odnośnie pytania z tą "masą". To jest tak, intensywny trening boksu (powoduje, że spalasz sporo kalorii). A jak dorzucisz do tego trening na siłowni - to tylko rośnie utrata energii - musisz spożywać dużą ilość kalorii.

Jak trenować na siłce, w połączeniu z boskem - sprawa indywidualna.
Ale polecam zrobić trening powiedzmy ok godz. 12-15. A potem boks.

  • 0

vadz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kemerovo Rosja
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Powerlifting

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
WBD, moim zdaniem rozciaganie lepiej robic pomiedzy seriami. Jak uwazasz?
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks + cwiczenia na silowni (sztuki walki a masa)
Vadz: jasne, między seriami rozciąganie i napinanie - świetnie utrzymuje nasze mięśnie w "formie" :-) ale na sam koniec treningu i na początku też jest konieczne - rozciąganie. Napinanie także - ładnie wpływa :) - to trening izometryczny.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024