Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc - trening


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc - trening
Witam serdecznie

Z racjii tego, że od jakichś 4 miesięcy wzialem się za ćwiczenie postanowiłem poradzić się kogoś kto się na tym zna :)

A więc na początku może troszkęo sobie:
Chodzę do 1 liceum, czyli niedługo wybije 17-stka. 176 wzr. przy wadze 68 kg. Ćwicze od ok. 4 miesiecy w tym była chyba ok. 3 tygodniowa przerwa. Dodać muszę, że moje treningi odbywają się w domu, posiadam zwykłą ławeczkę z dwoma sztangami, jedna dłuższa czyli chyba do podnoszenia na klatke :P i druga krótsza na bica (mówie chyba bo aż takim znawcą nie jestem hehe) oraz dwa hantelki jeden niestety waży 5 a drugi ok. 8 kg~

A więc do tej pory trenowałem mniej więcej tak, że każdy trening wyglądał tak samo, i ćwiczyłem każde partkie mięśni ( na które mój sprzęt pozwala oczywiście) a więc, ławeczka, hantelek na biceps jeden i drugi zwyczajnie, na mięśnie przedramioon wymyśliłem taki śmieszny bajerek ( na środku krótszego gryfu przywiązałem sznurek z wiszącym ciężarkiem, i poprostu kręciłem sobie tym gryfem, zwijając sznurek z tym)..

Muszę również dodać, że ponad tydzień temu postanowiłem brać kreatyne, kupując sobie ją bezproblemów w aptece nawet na sztuki - biorę 5 tabletek dziennie (tj. 2,7 g) po treningu lub w dzien nietreningowy w czasie treningu.

Teraz postanowiłem, że powinienem się więcej dowiedzieć na ten temat i skorzystać z porad już doświadczonych osób.. A więc prosiłbym o jakieś porady, może konkretny plan treningu dla mnie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • 0

neo1307
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Wez sobie trening z
http://www.fabrykasi... ... sc&start=0
diete z
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i odstaw narazie kreatyne.
  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Czy konieczne jest w moim przypadku rezygnacja z kreatyny? :(

Głownie zależy mi na ogólnym wyglądzie, oczywiście sile też.

Skoro już biorę ok. 10 dni krete może skończe swój jakiś jeden cykl z nią?
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening

Muszę również dodać, że ponad tydzień temu postanowiłem brać kreatyne, kupując sobie ją bezproblemów w aptece nawet na sztuki - biorę 5 tabletek dziennie (tj. 2,7 g) po treningu lub w dzien nietreningowy w czasie treningu.

pierwsze slysze zeby w aptece kretka byla.......

Czy konieczne jest w moim przypadku rezygnacja z kreatyny?

kazdy moze jesc krete nawet jak zaczyna..... tylko ze na poczatku idzie bardzo frajnie wszystko na dxiecie bez krety a krete sie zostawia na momenty kiedy nic nie idzie by ruszyc
  • 0

ciss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z siłowni

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
adasko, u mnie w mieście praktycznie w każdej jest tak samo jak L-karnityna. Jedno co źle zrobiłeś to kreatyna. Na początek jest niewskazana, wszystko ci urośnie na początku tylko z dietą nie musisz się niczym wspomagać. Poczytaj troche o kreatynie tutaj http://www.fabrykasi...p?p=84037#84037
  • 0
Nic tylko siła..
Masa idzie, masa..

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Tak jak koledzy, a zamiast kreatyny to kup sobie małe gryfiki - na zrobienie sztangielek i drążek - na pewno wyjdzie Ci na dobre :)
  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Kurde, ciągle myśle o tych treningach, wiem, że robie źle ale niewiem co zmienić, co zrobić ani kogo sie poradzić, a więc postanowiłem wszystko tutaj szczerze napisać i gorąco proszę o pomoc.. :

A więc tak jak napisałem sprzęt taki posiadam.. kretke biorę ok. 2,5 tygodnia niedługo mam zamiar skończyć i przestać na długo (tak jak wczesniej poradziliscie).
Ławeczke (samoróbke :/ poziomą tylko..) wraz z długim gryfem i obciążeniem max 70 kg wyniosłem do kolegi do piwnicy bo postanowilismy razem coś kombinować.

Mamy tam tylko ławeczke z długim gryfem, oraz krótszy gryf z jakimś tam obciążeniem na bica.. w domu posiadam 2 hantelki ale niechce ich tam zabierać bo kolega jest dużo słabszy ode mnie i denerwują mnie już te treningi U NIEGO....

A więc ćwiczymy bardzo amatorsko, codziennie ćwiczymy po kilka serii na klate (ławeczka pozioma..... bo tlyko taka jest) , biceps tą mniejszą sztangą oraz przedramiona (kładąc tą ręce wzdluz nóg i uginamy same nadgarstki trzymając mniejszą sztangę 'bicepsową')

- z góry przepraszam za te moje bardzo amatorskie i śmieszne słownictwo , "sztange bicepsowa" np. hehe :)


Chce to zmienić jak najszybciej bo wiem , że tak jest źle i pewnie nawet bardzo!!

Więc bardzo proszę jeśli ktokolwiek znajdzie chwilę żeby mi pomógł z ułożeniem planu, który będzie możliwy do zrealizowania U MNIE.. z takim sprzętem jakim posiadam :/
I jeżeli się znajdzie już taka osoba w co niewątpię :P proszę operować słownictwem amatora, bo czasem jak czytam te przykładowe treningi to wogóle niemam pojecia o co chodzi, heh.


(Dodam, że mimo tego jestem zadowolony ze swoich wyników - przy wadze 68 kg, 2 razy podniosłem 70 kg na ławce poziomej! :D )



Gorąco pozdrawiam, i z niecierpliwością czekam na pomoc której oczekuje :558:
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
proponuje dokupic : drazek i zamiescic w futrynie + rozkrecane hantle( albo same krotkie gryfy jak masz obciazenie w malych krazkach) ....... i wtedy bedzie mozna jechac , napisz czy istniala by mozliwosc azebys to zakupil , hantle sa naprawde potrzebne ;]
  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Drążek w futrynie, to napewno sie da zrobić

Niezbyt kojarze o co chodzi z tym drugim, do czego to ma być i ogólnie nie kojarze; jeden gryfik mam krótki (podobno idealny na biceps) i mam do niego obciążenie (które na bic mi idealnie wystarcza).


Tak myslalem, ze kolejny raz Ty sie zglosisz do pomocy :) Dzieki Ci wielkie i czekam co dalej :D
  • 0

Bobuś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard
  • Zainteresowania:wiele

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening

I jeżeli się znajdzie już taka osoba w co niewątpię n proszę operować słownictwem amatora, bo czasem jak czytam te przykładowe treningi to wogóle niemam pojecia o co chodzi, heh.


słownictwo amatora zmienia się na słownictwo ludzkie wraz z lekturą tego atlasu ćwiczeń:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Victims falling under chains
You hear them crying dying pains
The fist of terrors breaking through
Now there's nothing you can do

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz cosik takiego? lub cos w tym stylu ze mozesz zmieniac obciaznie?
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Popatrz na podwieszony temat FAQ - i tam masz "przykładowe treningi na masę" itd. :) Wybierz coś i jedź takim planem.
Ale zanim to zrobisz to przestudiuj dokładnie ATLAS ĆWICZEŃ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
@ Adasko, takiego jak tam to niemam, ale mam 2 hantelki - samoróbki , rozpiętki sobie robie nimy i jest ok. Ale jeśłi potrzeba to z allegro to postaram się jak najszybciej takie coś zdobyć.


@ WBD, dzięki Ci ale jak widzisz, kilka postów wyżej neo1307 podał nawet gotowe linki :D


Pozdrawiam, looz ;)
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Loozak hantle sa bardzo potrzebne nie bedziesz wsztstkich cwiczen robil ze sztanga , a na te gryfiki mozesz nakladac rozne krazki i manipulowac obciazeniem i bedziesz mogl wtedy rozne ciwczenia robic;]
  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
A więc poskładałem sobie taki plan, od poniedziałku chce ruszyć - więc co tu jest nei tak lub może co się rzuca w oczy ? :) Ma to być niby trening na mase heheh

Takie coś jest ok?

pon: klatka + biceps+ brzuch
wt: wolne
śr: plecy + triceps + przedramie
czw: wolne
piątek: barki + nogi + brzuch
sob i niedz: wolne

jesli chodzi o klatke to:
- lawka pozioma 5 serii 12-10-10-8-6 powt coraz wieksze obc.
- rozpietki 4 serii 12 powt
(niewiem co jeszcze dodać mając takie sprzęt jaki mam) ??

triceps:
- francuskie siedząc 5 serii 12-10-10-8-8 powt
-pompki w podporze tyłem 5 serii 10 powt


brzuch:
-zwyczajne ''brzuszki'' 3 serie 20-25 powt LUB MOŻE LEPIEJ Z OBCIĄŻENIEM TAK ŻEBY ROBIĆ 8-12 POWT??
-jak zamontuje drazek to unoszenie nóg w zwisie lub podciaganie kolan do klatki leżąc

plecy:
- wioslowanie sztangą 5 serii 8-10 powt.
- podciaganie na drazku szerokim uchwytem (nachwyt) 5 serii max powt


biceps:
- tą moją krótszą sztangą > unoszenie przedramion podchwytem 5 serii 12-10-10-8-8
- uginanie ramienia z hantelkiem w siadzie w podporze o kolano 5 serii 10 powt.

przedramie:
-uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem 5 serii , max powt
-uginanie nadgarstków ze sztangą podchwyt 5 serii , max powt
LUB skrecanie gryfu na którym na środku przywiązany jest sznurek a na dole do sznurka ciężar , niewiem jak to nazwac profesjonalnie

barki:
- unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę - 4 serie 10-12powt
-wyciskanie sztangi sprzed klatki lub z klatki piersiowej siedząc 4 serie 12/10/8/8
-unoszenie ramion w przód ze sztangą 4 serie /10 powt/


nogi:
- przysiady ze sztangą na barkach lub trzymaną z przodu 5 seri - zobacze jak to bedzie szło więc niewiem jeszcze ile powt.
-<łydki>wspięcia ze sztangą na barkach 3 serie 15-20powt.
niewiem co jeszcze ale na tym mi nie zależy, gram w klubie piłkarskim w noge
i na nogi chyba coś jeszcze


A co do diety, to ciężko mi będzie ustalić taką konkretną diete; może być tak, że bede jadł wszystko tak jak do tej pory + codziennie woreczek (czyli 100g) ryżu lub dwa woreczki dodatkowo z mlekiem , jakiś słodycz napewno - i owoc + poprostu jeść więcej - albo proszę mi powiedzieć na co mam zwracać uwage, czego NIE jeść.. ?

Pozdro i z góry dzieki, czekam na odp!
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening

więc co tu jest nei tak lub może co się rzuca w oczy ?

5 seri jednego cwicyenia do ya duyo , resyte sprawdye jutro Ł=
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
ekhm.... sory za te litery ale cos na forum mi sie posralo i tako jakos pisze , na gadu normalnie :(
  • 0

Loozak
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Looz :)
5 serii za dużo ale na mniejsze partie czy na ogólnie?
:D

Chciałbym żeby tak do poniedziałku ktoś odpisał bo chciałbym już tym bardziej 'profesjonalnym' planem zacząć hhhehe, POZDRO
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
napisz jak tam ze sprzetem czy cos sie zmienilo? trzeba wiedziec to bo inaczej nie wiadomo co ci doradzic :)
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc - trening
Loozak:
Do klatki piersiowej dodaj wyciskanie na skosie 4 serie 12, 10, 8, 8powt.
I daj na prostej ławce zamiast 5 serii - 4. Powtórzenia jak przy ławce skośnej.

W tricepsie zmniejsz wszystko do 4 serii - każde ćwiczenie.

Plecy:
Pierwsze dajesz podciąganie na drążku 4 serie 8-12powt, wiosłowanie 4 serie 12, 10, 8, 6powt., a następnie na samym końcu daj martwy ciąg ze sztangą 4 serie 8powt. albo daj grzbiety (zamiast ciągu) - jeżeli nigdy go nie robiłeś

Biceps: daj 2 ćwiczenia po 4 serie.
Przedramie - daj w sumie 4-6 serii (czyli po 2-3 na ćwiczenie).
Barki:

Najpierw: wyciskanie sztangi 4 serie 12/10/8/8powt.
Unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem siedząc 4 serie 8-10powt.
unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę w opadzie tułowia 4 serie 8-10powt.
szrugsy ze sztangą 4 serie 10-12powt.

Nogi:
- przysiady ze sztanga trzymaną na barkach 5 serii 15,12,10,8,8powt.
- wykroki ze sztangielkami 4 serie 12,10,8,6powt.
- martwy ciąg na prostych nogach 4 serie 10-12powt.
- wspięcia na palce ze sztanga na barkach 4 serie 15-25powt.

To tyle :)
Ps. Połączenie jest w miarę o.k.
Pozdrawiam i życze efektów!

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024