Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motywacja - artykuł dla KAŻDEGO!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Motywacja - artykuł dla KAŻDEGO!
„MOTYWACJA”

Kiedy nie mamy ochoty na trening...
Każdy z nas ma w swoim życiu czas kiedy traci MOTYWACJĘ, czy to do treningów, trzymania diety, czy samego życia. Brak motywacji – to normalne zjawisko kiedy wykonując jakieś czynności – nie widzimy efektów.
Jak sobie poradzić z brakiem motywacji? Musimy przede wszystkim ocenić dlaczego nam jej brakuje. Czy to przez słabe efekty, a może przez ich brak?

Motywacja jest czymś bardzo ważnym i nie tylko w treningu siłowym, ale także w pracy, i życiu. Jednak tutaj skupię się na treningu siłowym.
Co robić kiedy tracimy motywację? Jak ją odzyskać?
Tracąc motywację możemy zrobić kilka rzeczy by mieć znów chęci na ostry trening, trzymanie diety i przestrzeganie kilku wskazówek by osiągnąć swój cel.
Opowiem to na swoim przykładzie. Jakiś czas temu – miałem ciężki okres w życiu – głównie chodzi o trening. Przerwy były dość częste i przez to mało przybierałem na wadze – a wymiary praktycznie nie zmieniały się, co najwyżej lekko spadały.
Problemem był brak motywacji. Miałem ochotę sięgnąć po SAA (Sterydy Andro Anaboliczne), jednak pewne osoby mi to wybiły z głowy i dobrze.
Fakt jest taki – że patrząc codziennie w lustro – załamywałem się bardziej – kawał „patyka”, gdzie kiedyś był „byczek”. Postawiłem sobie jedno pytanie: „czy ja chce tak wyglądać czy chce powrócić do swojej poprzedniej formy – w naturalny i zdrowy sposób?”
Pytanie niby proste, ale w takiej chwili – ma się różne myśli. Długo myślałem... z początku patrzyłem tylko przez pryzmat SAA – że szybciej osiągnę swój cel. Jednak skutki uboczne mnie przerażały. A wraz z nimi cena cyklu (myślałem o dece i winstrolu lub testosteronie) do tego odżywki – na podtrzymanie i dieta.
Także dużą rolę w wybraniu odpowiedniej drogi – miały osoby mi bliskie – dziewczyna i przyjaciółka.

Podchodząc do tego wszystkiego racjonalnie – zrozumiałem, że po cyklu mogą być dobre efekty jak spadki i skutki uboczne – ktoś powie – można je zminimalizować, ale skutki uboczne kiedyś by wyszły... Postanowiłem, że będę „walczył” naturalnie. Wziąłem się za dietę, i porządny trening. Motywowało mnie to, że patrząc na stare zdjęcia – ze szczytu formy, i zerkając w lustro – miałem wrażenie jakbym zgubił z 10kg mięśni... Motywowało mnie to, że kiedyś potrafiłem dojść do takiej formy, to teraz też potrafię! Każdego dnia, gdy spoglądałem w lustro – mówiłem sobie – jeszcze troszkę i odzyskać to co straciłeś!
Moi bliscy, którzy mnie w tym czasie wspierali – wierzyli w to, że dam rade... i dałem!
Powróciłem do swoich wcześniejszych wymiarów i troszkę lepszą mam definicje. Z czego jestem dumny. Potrwało to troszkę, ale było warto. Teraz z zachwytem patrzę w lustro... odzyskałem motywację i osiągnąłem swój cel.
Teraz stawiam kilka mniejszych celów – by do nich małymi kroczkami dochodzić. Gdy brak mi motywacji – powtarzam sobie takie słowa: „raz wygrałeś, wygrasz drugi raz... i tak zawsze kiedy tylko będziesz tego mocno chciał!”
Wniosek z tego taki, że jak chcemy coś mocno osiągnąć to musimy wkładać w naszą pracę tyle energii ile się tylko da. Czasem trzeba dać z siebie dwa razy więcej niż inni – by osiągnąć cel. I to nie tylko na siłowni, ale także w pracy czy w życiu osobistym.
To by było na tyle, mam nadzieję, że chociaż jedna osoba zrozumie przekaz tego wszystkiego.



Art. – by WBD
Strona: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Docelowe miejsce artykułu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam WBD
  • 0

simonswz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja - artykuł dla KAŻDEGO!
Bardzo ciekawy artykuł:) U mnie z motywacją też ciężko!
  • 0
"Sam wiem na ile stac mnie..."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024