Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmeczenie..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Michu1418048739
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka, kobieta - moja :)

Napisano Ponad rok temu

zmeczenie..
Witam :D mam 3 pytania. Czy jak ćwiczycie, zawsze po cwiczeniach (tak aby był efektowne) macie zmeczone miesnie, zakwasy? bo wczoraj cwiczylem klatke + triceps.. po 3 cwiczeniach na klate padłem, nie dalem rady czwartego, przy triku podobnie, a potem i dzis nie czuje ani zmeczonych miesni ani zakwasów? Trzy był to zbyt mało intensywny trening czy to normalne?
2. kiedy poznac ze moge zwiekszyc ciezar? gdy jestem wstanie zrobic wiecej powtórzen w seri niz normalnie ?
3. Ile powinny trwac przerwy miedzy seriami przy progresji ?
  • 0

Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
jezeli ćwczysz ostro to nie powinienes miec zakwasów chyba ze cwiczysz ze srednią intensywnoscią a bedziesz miał trening z dużą to mozesz odczuwac zakwasy co do 2 ja osobiscie jak cwiczyłęm takim normalnym treningiem dzielonym to po prostu czułęm ze mogłem zwiększyc po skonczonym cwoizeniu miałem sporo siły to zwiększałem
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
To zalezy od:
rozgrzewki, starzu.
A kiedy podnieść ciężar sam poczujesz, będziesz robił serie i wyczujesz czy masz jeszcze siłe żeby wziaść więcej (nawet tylko 1 kg) to nakładasz i lecisz:)
Uzupełnij więcej profil! Ile ćwiczycsz? Może wskoczyłeś na głęgoką wodę a jeszcze ogólnorozwojówki nie zrobiłes?
  • 0
Nie polecam szpitala :/

post
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Rower, alkoholizm, wszystko co się da spalić

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
rozpisz plan ... a co do pytań przy ćwiczeniach izolowanych np. przy bicu hantlą nie powinieneś odczuwać bolu w ramionach bo wtedy zaczynasz wykonywać ruchy oszukane, a ogólnie jeżeli chodzi o masówke chodzi o to, aby wykonywać ćwiczenia pewnie i w dość wolnym tępie. Po pewnym czasie zakwasy przechodzą szczególnie gdy nie zmieniasz ćwiczeń (treningu) mięśnie po prostu się przyzwyczajają do nich. Jak zarzucisz za dużo na sztange to to po prostu wypykasz i efektu nie będzie. Czemu nie wytrzymujesz 4 ćwiczenia ? może nie robiłęś już dawno treningu regeneracyjnego. Przerwy ok 2 minut jeżeli robisz na mase oczywiście. pozdro
  • 0
Seven Nation Army couldn't hold me back

Najgorzej jest być nikim,dla kogoś,
kto dla Ciebie jest wszystkim

pozdro

Michu1418048739
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka, kobieta - moja :)

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
starz: początkujący, ale ogólno rozwojówke zaliczylem 4 tygodnie. 4 cwiczenia nie daje rade bo miesnie są juz zmeczone. Byc moze mniejszym ciezarem był dał rade. a kolejna sprawa: Czy zawsze dzien później czujecie ze miesnie są zmeczone ?
  • 0

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..

starz: początkujący, ale ogólno rozwojówke zaliczylem 4 tygodnie

Plus dla Ciebie

4 cwiczenia nie daje rade bo miesnie są juz zmeczone. Byc moze mniejszym ciezarem był dał rade.

obniż ciężar

Czy zawsze dzien później czujecie ze miesnie są zmeczone ?

To zależy czy trening był na siłe czy masę.
Zmęczenie mięśni jest duże czy tylko czujesz lekkie zmęczenie?
  • 0
Nie polecam szpitala :/

Luuzak14
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1403 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice
  • Zainteresowania:Kulturystyka oraz wszystkie sporty walki

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
4 tyg ogólnorozwojowego to nie za dużo bo zaleca się 6-8 tyg. ale to i tak niezle że wogóle zrobiłes taki etap ;-)
  • 0
To Be Kur*a Or Not To Be

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
przedewszystkim to zdecydowanie za krotka ta ogolnorozwojowka proponowal bym 8 tyg dodatkowo napisz co robiles jako ogolnorozwojowke.
cztery cwiczenia ale po ile serii w tych cwiczeniach robisz?
to ze nie masz sily na wykonanie cwiczen moze wlasnie byc efektem zlego przygotowania wstepnego. miesien nalezy "katowac" na treningu a w domu regeneracja.
to co opisuesz napewno nie jest zakwasem poniewaz zakwas pojawia sie dopiero po ostygnieciu miesnia najczesniej nastepnego dnia

"2. kiedy poznac ze moge zwiekszyc ciezar " zakladam ze chodzi ci o rozwoj masy miśniowej to: jezeli powiedzmy z ciezarem 50 kg wykonjesz swobodnie 12 powtorzen w serii, wtedy zwiekszasz ciezar na taki abys mogl wykonac od 8 do 12 powt w serii (mam nadzieje ze nie namotalem za bardzo
ad 3 jezeli chodzi o mase to od 2 do 2,5min choc nie jest to zelazna zasada i i moze byc od 1,5 do 3 min z tym ze 1,5 min przed serią z mniejszym obciazeniem a 3 min przed serią z wiekszym obciążeniem tak aby miesnie mogly zlapac troche odpoczynku

dodatkowo jak ccesz dokladniejszych odpowiedzi to napisz wiecej o sobie np cel treningu, aktualny plan treningowy itp
  • 0

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..

przedewszystkim to zdecydowanie za krotka ta ogolnorozwojowka proponowal bym 8 tyg

dobrze ze wogóle o tym pomyślał niektórzy bez tego zaczynają:/
  • 0
Nie polecam szpitala :/

Michu1418048739
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka, kobieta - moja :)

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..

Zmęczenie mięśni jest duże czy tylko czujesz lekkie zmęczenie?

no wlasnie ze np. cwiaczacz zestaw: biceps + plecy + przedramie czuje duze zmeczenie a np. zestaw: klatka + triceps małe.

to ze nie masz sily na wykonanie cwiczen moze wlasnie byc efektem zlego przygotowania wstepnego.

tzn. złej rozgrzewki albo zbyt małej ilosci porzywienia?

napisz co robiles jako ogolnorozwojowke

wszystko :) prócz pleców. ciezarami mniejszymi, 3 * 12 powtórzeń co drugi dzien :)
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
[quote name="Michu"]tzn. złej rozgrzewki albo zbyt małej ilosci porzywienia? [quote]
raczej chodzilo mi tu o to ze zbyt szybko przeszedles z treningu ogolnego do dzielonego a co sie z tym wiaze zalozyles za duze ciezary i dlatego mozesz sie szybciej meczyc.
przejscie z treningu ogolnego do dzielonego powinno byc plynne wtedy do max wyeliminujesz mozliwoosc zakwasow lub co gorsze kontuzji
  • 0

jasqoo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:rally

Napisano Ponad rok temu

Re: zmeczenie..
ja wiedzialem kiedy zwiekszyc ciezar, bo robilem zawsze ostatnia serie negatywna, ty juz dawalem rade sam wszystkie powtorzenia podniesc to po jakims tygodniu zwiekszalem ciezar,
  • 0
--===Only The Strong Survive===--]
[you] looknij na moj dziennik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024