Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w plecach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Ból w plecach
Witam. Mam taki problem: kiedy ćwicze sztangą (zwłaszcza na ławeczce poziomej, na ukośnej mniej) to w połowie drugiej, czasem przy trzeciej serii pojawia sie ból z jednej ze stron bliżej kręgosłupa, trochę poniżej łopatki (zwykle lewej). Nie uniemożliwia mi to ćwiczenia,bo nawet z ta dolegliwością jestem w stanie wykonać jeszcze kilka powtórzeń,jednak znacznie utrudnia trening. Czy mam któreś mięśnie pleców za słabe? Czy może powinienem wziąć mniejszy ciężar? Tyle,że mniejszy ciężar to tak trochę szkoda,bo skoro dźwigam większe... No nie wiem. Doradźcie coś
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w plecach
niestety przyczyn bolu moze byc wiele:
- odstajace łopatki,
- krzywy kregosłup,
- ucisk na jakis nerw,
- słaba rozgrzewka,
- zla technika,
to tylko przyklady najlepiej bedzie jak skonsultujez to z lekarzem sportowym, zdrowie masz tylko jedno
  • 0

djczad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w plecach
Może to co powiem wyda Ci sie śmieszne albo powiesz że nie o taka radę chodziło ale moim zdaniem powinieneś chwilowo ograniczyc trening(zmniejszyć cieżary i intensywność) i dać odpocząć organizmowi jakiś czas(jaki dokładnie nie wiem bo nie jest specjalistą) a jeślo ból nie ustanie to zgłoś się do lekarza na badania(tylko niech Cie nie zbędzie jakimś żelem do smarowania tylko potraktuje poważnie bo niezaleczone zapalenie może spowodować poważną kontuzje i wtedy to dopiero bedziesz sie musiał bujać po lekarzach)

Życze zdrowia :)
  • 0

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w plecach
Dzięki za rady :-) Odłoże ćwiczenie sztangą na tydzień i się zobaczy. Krzywy kręgosłup miałem kiedyś i podejrzewam,że sam się nie wyprostował ;-) ,ale nie myślałem,że to może w jakiś sposób wadzić. Co do lekarzy to im nie wierze, bo po nadwyrężeniu kolana dostałem jakiś żel i niby pomaga,ale jak zapomne posmarować to masakra. Muszę iść się powykłócać z tym kretynem,żeby mnie do ortopedy wysłał to od razu spytam się też o kręgosłup. Dzięki wielkie
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024