Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co proponujecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

sufmati
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co proponujecie?
Witam. 31 sierpnia kończę 13 lat i chciałbym poznać opinie ekspertów, na co w takim wieku trenować i jak. Jak na razie na siłowni byłem 2 razy (z uszkodzonym barkiem lewym) i wziąłem 50 kg 1 raz, 40 kg 7 razy, 30 kg 12 razy. Ćwiczę już ponad rok pompki zwykłe (na biceps i klatę), pompki na triceps, brzuszki, czasem przysiady. Jak na razie moja postura mi się podoba. Wyszły mi już mięśnie na klacie, ale "kaloryfer" czyli mięśnie na brzuchu widać tylko jak go napinam, albo jak leżę na pół wygięty. Bardzo mi zależy na dobrej budowie i sile, ale naturalnie. Tutaj pojawiają się dwa pytania, mianowicie: Czy da się mieć niezłe ciało bez koxów itd. i jakie ćwiczenia muszę robić jak na ten wiek, a jakie w przyszłości. Z góry dziękuję i proszę, aby wypowiadali się tutaj ci, którzy znają się trochę na tym, a nie ludzie, którzy pociskają kity i chcą mnie wyprowadzić w maliny :D . Pozdrawiam!
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co proponujecie?
Dobra to będzie tak:
- bez koksu jak najbardziej można wypracować wspaniałą sylwetkę tylko trzeba do tego odpowiedniejdiety, forsownego treningu i może jakieś suplementy i odżywki.

- jakie ćwiczenia dla ciebie? Wszystkie, no może poza mc i przysiadów ze sztangą to to bardzo kontuzjogenne ćwiczenia i możesz sobie zrobić krzywdę.
  • 0
Dołączona grafika

sufmati
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co proponujecie?

Dobra to będzie tak:
- bez koksu jak najbardziej można wypracować wspaniałą sylwetkę tylko trzeba do tego odpowiedniejdiety, forsownego treningu i może jakieś suplementy i odżywki.

- jakie ćwiczenia dla ciebie? Wszystkie, no może poza mc i przysiadów ze sztangą to to bardzo kontuzjogenne ćwiczenia i możesz sobie zrobić krzywdę.



no ja co prawda sztangi w domu nie mam, ale od nowego roku będę jeździł na ławeczkę... a co do diety, to mam już zaczynać od takiego wieku? no a co do odżywek, to chyba wszystkie mają jakieś skutki uboczne, nie?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co proponujecie?
Dieta to poprostu zdrowe odżywianie a jesz od pierwszych dni życia więc to wszystko to tylko jedzenie mięso, nabiał itp. Co do szkodliwości odżywek to są one prawie niemożliwe no chyba że twój organizm jest uczulony na białko to możesz mieć wysypkę itp. Gdy zjesz cała puche kreatyny na raz to możesz sikać co chwile, po niektórych odżywkach możesz mieć biegunkę to wszystko zależy od twojego organizmu. Jeśli nie jesteś na nic uczulony i odżywki spożywasz w ilościach rozsądnych to nie ma prawa ci się nic stać.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024