Skocz do zawartości


Zdjęcie

HARDGAINERZY ŁĄCZCIE SIĘ


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

fragment życia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

HARDGAINERZY ŁĄCZCIE SIĘ
witam,
mam nadzieje żę ten post posłuży nie tylko mi , ale osobom którzy mają szybką przemianę materi jak ja,
chciałbym aby wpisywali się tu ludzie z różnymi doświadczeniami z zakresu diety jaką stosujecie ,możecie też pisać o suplementach jakie na was działają najlepiej
TYLKO HARDGAINERZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: HARDGAINERZY ŁĄCZCIE SIĘ
a co tu jest do dzielenia siem (sam jestem ekto- i z tego co wiem to strong tez)...

wiadomo najlepszy suplement dla Nas na mase to GAINER (polecam mass xxl ;))

dieta - oczywiscie wysokoww (zalezy jeszcze od org. ale mozna nawet stosowac z 9gww/1kg mc - ogolnie to nie polecam bo jest ryzyko otluszczenia)
tak wiec - ww 7-8g/kg mc; b 1,8-2,2g/kg mc, tl. ok. 1g/kg mc

pamietajcie o wzbogacaniu swojej diety o preparaty witraminowe (np. multitabs), a takze by przy diecie nie rezygnowac z tl. (sa one takze niezbedne przy prawidlowej diecie bo reguluja gospodarke hormonalna !!)
wg. mnie najlepsze owoce to bezkonkurencyjnie banany (szczegolnie polecam ok.2 na 15min. przed tr.) - sa najberdziej odzywcze (nie tylko najwiecej ww, ale takze maja mikro-, makroelementy)
mieso - wiadomo- chude; czyli np. piers z kurczaka bez skory (tl. sa wazne, ale nie cholesterol wiec unikajcie tl. zwierzecych, a bierzcie np. oliwe z oliwek, tluste ryby, w orzechach sa tez dobre tl. i np. w zoltku jajka)
ryby - tunczyk - niezastapiony jesli chodzi o ilosc bialka (inne ryby tez wartoscniowe sa w diecie)
ryz - b.dobre jedzenie- latwy w przygotowaniu, dobrze przyswajalny, duzo ww, b no i w gruncie rzeczy tani
platki owsiane - (np. z jogurtami) polecm przed tr. (bo maja troszku blonnika ktory obniza ich indeks glikemiczny), zalety to przede wszystkim latwosc przygotowania, duzo ww i troszku b (polecam tez je jesc na sniadanie z mlekiem - dostarcza siem org. duzo zarowno ww jak i bialka i troszku tl.)
chleb - normalny jasny - odradzam - nie ma zadnych wartosci jesli jecie pieczywo to chleb razowy/ ziarnisty
ser bialy - tez zrodlo dobrego bialka, biore na noc ;)

PAMIETAJCIE o przestrzeganiu diety - odp. stosunki ww, b i tl. sa wazne (zbyt duzo b np. przyspiesza - w przypadku hardgainerow niepotrzebnie - przemiane materii)
posilkow jedzcie najlepiej 5-6razy dziennie dostarczajac org. odp. ilosci odpowiednich skl. (ale pamietajcie ze nadmiar bialka przez nasz org. nie jest przyswajalny - org. nie potrafi magazynowac aminokw. - i zostaje wydalony - wiekszosc ludzi ten prog ktorego nie nalezy przekraczac to 50g bialka)

na razie tyle... troszku siem upisalem - nie chce mi sie wiecej :P - jak jakies pytania co do produktow czy jeszcze diety - pytajcie :D (postaram siem odpowiedziec ;))

acha i zapraszam do przejrzenia wypocin anarka :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

acha i mam pomysl:
zamieszczajcie tu diety jakie wymyslicie - po poprawkach moze zrobimy/dolaczymy je do postu z przykladowymi dietami ;)
(btw - tylko kto bedzie to sprawdzal.... mi siem nie kce :PPP)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024