Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o pomoc...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

jz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosze o pomoc...
Witam,

Mam 186cm wzrostu, 90kg wagi, moze troszke wiecej. Cwiczylem wczesniej ponad rok, mialem 1,5 roku przerwy. Teraz cwicze od 3 miesiecy.
Chcialbym dowiedziec sie co powinienem brac, zeby pozbyc sie brzuszka i wyksztalcic miesnie na ladna sylwetke. Nie zalezy mi bardzo na "ogromnych rozmiarach", raczej chodzi mi o dobra sylwetke z ladnie wyksztaconymi miesniami, ale nie za malymi, czyli masa troche musi byc ;)
Co mam brac? Moge kreatyne majac taka mase? Moze HMB albo jeszcze cos innego? Zaznaczam, ze nie wykonuje pracy fizycznej, siedze w domu i pracuje na komputerze, pewnie dlatego przez ostatnie 2 lata przytylem ponad 20kg!
Kompletnie sie na tym nie znam. Co mi radzicie?
Z gory dzieki za podpowiedzi!
  • 0

Daniel.wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Zo(L)iborz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Football,Hooligans

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
No tak jak mi to mówili to ustal sobie diete na forum jest najwieej troche jest o odzywianiu na Kreatyna.pl. a jak suplematy pytaj reszte bo ja sie na tym nieznam :) a tu masz kalkulatorki odżywiania :http://www.kalkulator.friko.pl/
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pamietaj zacznij od diety a nie tak jak ja odrazu chciałem jakąś kreatyne ale dzieki kolegom jesli tak moge nazwac drowałem sobie ja al ty juz mozesz brac. :arrow:
  • 0
GG: 3998404

buba1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa
  • Zainteresowania:pilka nozna, silka, duzo by wymieniac

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
jezeli 1,5 roku nie trenowales to chyba powinienes zaczekac z kretka. jezeli masz brzuszek (za duzo tluszczyku) to moze karnityna albo jakiegos fat burnera no i skakanka czy joging na pewno ci pomoga. co do diety to w twoim przypadku nie znam sie. he he swojej nie moge do porzadku doprowadzic a co dopiero... a sie zaczelem rozwodzic :D . pzdr
  • 0

jz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...

[color=green][b]No tak jak mi to mówili to ustal sobie diete na forum jest najwieej troche jest o odzywianiu na Kreatyna.pl. a jak suplematy pytaj reszte bo ja sie na tym nieznam...


Ale chyba Ty masz mniejsza wage jak dobrze pamietam...
Dieta to na pewno swoja droga, ale czy np. moge brac kreatyne lub HMB, by jakos miesien ksztaltowac jeszcze.
A co do brzuszka, to nie jest on az taka opona... ;)
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
hmb bedzie baaardzo przydatne w tym wypadku, mozesz jeszcze wziąc bulka\gainera
  • 0
Pozdrawiam Strong

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
gainerka na redukcje?;]
zadbaj o diete, kup jakiegos fat burnera i cwicz ;]
  • 0
[you]
pozdro :P

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
kolega napisał ze chce najperw mase dobudowac potem sie rzeźbić, anar czytaj uwaznie :)
  • 0
Pozdrawiam Strong

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...

Dieta to na pewno swoja droga, ale czy np. moge brac kreatyne lub HMB

jz - dieta to podstawa...

Zadbaj w pierwszej linii o diete (w twoim przypadku na redukcje), potem mysl o suplach (dieta wzmocni ich dzialanie, natomiast bez racjonalnej diety nie mozna po suplach oczekiwac cudow ;))

Wg. mnie powinien juz cwiczyc na rzezbe (cwiczyl juz przeciez 1,5 roku - cosik tam ma ;)) hmb, fat burner, bcaa i tauryna powinny byc b. pomocne... Ew. pozniej jak schudnie i dojdzie do wniosku, ze chce czegos wiecej to na mase... i znowu na rzezbe... (tak bedzie mogl "dokladnie ksztaltowac swoje cialo")
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...

cwiczyl juz przeciez 1,5 roku

?????????????
avanger: przeczytaj uważnie

Cwiczylem wczesniej ponad rok, mialem 1,5 roku przerwy. Teraz cwicze od 3 miesiecy.


  • 0

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
moim zdaniem na kreatynkę poczekaj jeszcze z pół roku, a bierz taurynę oraz odżywkę wysokobiałkową. Oczywiście pomyśl o dobrej diecie! Jak chcesz stracić parę kilo to zastosuj jakąś dietkę "na odchudzanie", ale w tym ci nie pomogę bo ja nigdy nie miałem takiego problemu i się tym nie interesowałem. W tych sprawach doradzą ci moderatorzy. I jak nie da ci większych efektów właściwa dla ciebie dieta to dorzuć do treningów aeroby.
Pozdro
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
zdecydowanie jeszcze na mase, na lato lepiej sie zacząc rzeźbic, a teraz jeszcze podboodowac mase
hmb+bulk, ewentualnie jakies antykataboliki
  • 0
Pozdrawiam Strong

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
oki - sorki moj blad :roll:
ale za rzezbe moglby sie zabrac juz w polowie maja ;) -zeby na wakacje byly efekty :P
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc...
maj to ostatni dzwonek na rozpoczecie cyklu na rzezbe
  • 0
[you]
pozdro :P



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024