Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żywienie wewnątrzkomórkowe ( okołotreningowo)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Żywienie wewnątrzkomórkowe ( okołotreningowo)
10pccvq.jpg
Żywienie to nie tylko kurczak, ryż i warzywa. To kwestia wiedzy i tego jak dany składniki wpływają na nasze ciało. Jeśli uda nam się zrozumieć choć część procesów jakimi rządzi się nasze ciało, wtedy będziemy mogli skuteczniej zmieniać swoją sylwetkę.
 
Ostatnie badania wykazały, że podstawowe aminokwasy (EAA) w ilości 6g w połączeniu z węglowodanami prostymi (35g sacharozy) spożywane przed i podczas treningu wprowadzają stan „przekrwienia”, który odpowiada za mniejsza utratę białka w mięśniach.
 
Naukowcy przeprowadzili biopsję mięśnia czworogłowego wśród 3 mężczyzn i 3 kobiet. Pobierano także próbki krwi w celu określenia poziomu aminokwasów przed treningiem.
 
Celem badania było określenie czy najlepiej jest spożywać aminokwasy i węglowodany proste przed treningiem czy tuż po nim, aby anabolizować białka mięśniowe. Uwzględniono 42 mg EEA przed treningiem, natomiast po treningu 29 mg EEA.
 
Wyniki wykazały, że przyjmowanie niezbędnych aminokwasów w dawce 6mg w połączeniu z prostymi węglowodanami (35g) bezpośrednio przed treningiem jest lepsza niż spożywanie ich tuż po wysiłku. Synteza białka była wyższa a proces dostarczania składników odżywczych do mięśni szybszy. Takie rozwiązanie zmniejszało także poziom kortyzolu.
 
Art pochodzi z KiF

Mateusz Pawlak ;)


lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Żywienie wewnątrzkomórkowe ( okołotreningowo)
Noo takie arty to ja lubię :)
  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024