Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRAWDZIWY LAIK prosi o pomoc!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

popo12
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PRAWDZIWY LAIK prosi o pomoc!

Witam!

na początku uprzejmie proszę nie śmiać się ze mnie :( wklepałem w google "forum kulturystyka", bo nie wiem w ogóle jak się za to zabrać, pierwszy raz mam do czynienia z forum które jest poświęcone kulturystyce, nie wiem jak mam się opisać więc spróbuje jak najdokładniej.

mam 18 lat, 186 wzrostu, ważę 63-67 kg(wahania wagi w zależności od ile jem.), w bicku mam 30, więc jak widzicie - jestem chuderlakiem, lecz kazdy zaczynał od małej łapy.

Chcę coś ze sobą zrobić, bo nie jestem zadowolony ze swojego ciała.. w okresie wakacyjnym zamierzam ćwiczyć, przybrać na masie, nabrać jakichś mięśni. Ogólnie uprawiam sport, jestem piłkarzem, mam fioła na punkcie piłki, 3-5 razy w tygodniu na orliku + mecze klubowe i treningi, stąd w udach mam 55cm (nie wiem czy przy tej wadze jest tam jakiś tłuszcz, nie znam się..), na brzuchu lekki kaloryfer.

Ogólnie to jeden mój problem polega na tym, że mam uczulenie na białko pochodzenia zwierzęcego i to jest główny problem dlaczego nie ćwiczę z kolegami i nie biorę jakichś supli, bo w kazdym pewnie znajduje się takowe białko. W małych ilościach mi nie szkodzi, ale w dużych ilościach wyląduje w szpitalu na intensywnej w śpiączce..

Możecie mi polecić:
a) co mam jeść, aby szybko przybrać na wadze?
B) jak mam ćwiczyć? brzuszki, pompki, bieganie czasowe, podnoszenie ciężarków? o braniu na klatę na razie nie ma mowy, nigdy w życiu nie brałem na klatę bo po prostu nie mam za dużo siły.
c) polećcie jakieś ćwiczenia kondycyjne żeby polepszyć kondycję.

Będę bardzo wdzięczny, i pamiętajcie, kiedyś też byliście słabi.. :P


  • 0

Dezdov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:motoryzacja,kulturystyka,fajne dziewczyny
  • Staż [miesiące]:ponad 7 lat
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:66
  • Przysiad [kg]:ponad 150
  • Wyciskanie [kg]:ok 130
  • Martwy ciąg [kg]:ok 170
  • Waga [kg]:redukcja

Napisano Ponad rok temu

Re: PRAWDZIWY LAIK prosi o pomoc!

hmmm jeżeli jesteś uczulony na białko  pochodzenia zwierzęcego to trochę kiepsko ponieważ białko to główny budulec mięśni.Moim zdaniem jedz tyle białka żebyś nie wylądował w szpitalu .Jeśli chodzi o białko jedz piersi z kurczaka ryby np.mintaja białka zjaj,twaróg bakalie,węglowodany ryż ,płatki owsiane,kasza itp witaminy sałatki z kapusty pekińskiej,szpinak,pomidor,ogórek,papryka,groszek zielony marchew oraz tłuszcze np olej lniany

 

Jeśli chodzi o ćwiczenia możesz zacząć od pompek brzuszków choć trening z lekkimi ciężarami nie zaszkodzi   Przez pierwszy miesiąc rób ok 16-21 powtórzeń w seriach tak żeby 1 seria była na ok 70% twoich możliwości(czyli ustawiasz sobie tak ciężar że jak będziesz umiał wykonać max 30 powtórzeń to robisz ich ok 21) 2 seria dodajesz obciążenie tak by z max 20 powt które zrobisz wykonujesz 16(ok 80%twoich możliwości a 3 i 4 seria 90% możliwości ok 18 powt. Proponowałbym ci robić trening obwodowy choć obwodówkę najlepiej wykonywać kiedy masz do dyspozycji maszyny. Jeśli nie masz maszyn ćwicz normalnie po kolei zaczynając od ćwiczeń na duże grupy mięśniowe kończąc na małych

 

ćwiczenia kondycyjne:  bieganie,skakanie na skakance,rower, basen itp

udanych treningów :strongbench:


  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024