Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy na redukcję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

wesol88
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplementy na redukcję

Witam,

 

na początek kilka danych:

wiek: 24

staż: 1 rok

wzrost: 180cm

waga: 75kg

 

Planuję w najbliższej przyszłości rozpocząć cykl redukcyjny, którego głównym celem jest utrata uporczywego tłuszczu z brzucha. Ogólnie dopinam już dietę, której mam nadzieję będę się trzymał. Uwzględniłem w niej m.in TREC WHEY 100 ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Czy to dobry wybór, no i czy w podobnej cenie nie znajdzie się nic lepszego? Prócz tego szukam jakiegoś "skutecznego" spalacza. Po przejrzeniu rankingu spalaczy teoretycznie najlepszym wyborem dla mnie powinien być Alphaburn (#####) ale czy na pewno? Jakie jeszcze suple są niezbędne w takim cyklu? Jestem dopiero w trakcie "czytania Internetu" i poznawania wszystkich panujących zasad dotyczących diety oraz suplementacji dlatego założyłem temat i liczę, że podzielicie się swoim doświadczeniem.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

chcesz robic cykl redukcyjny, a wedlug mnie to ty masz niedowage


  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

żadnej redukcji tylko najwyżej aeroby


  • 0

TKWM


wesol88
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

BMI mam raczej ok. Nie jestem jakoś specjalnie gruby, przeszkadza mi jedynie opona jaką mam pewien czas na brzuchu i za którą chciałbym się właśnie porządnie zabrać. Stąd też pytanie o, i czy wogóle warto brać jakieś suplementy. Aeroby staram się robić jednak narazie problem ze systematycznością, ale da się to ogarnąć. No i pytanie, czy samo drastyczne obcięcie węgli w diecie, oraz jechanie przez pewnien czas poniżej zapotrzebowania wystarczy by zredukować niechcianą tkankę, bez znacznej utraty mięśni? Czy jednak to za mało i warto dokupić jakiś spalacz itp?


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

Spalacz wspomoże redukcję, więc to od Ciebie zależy czy chcesz go stosować czy nie. Aby jednak ochronić mięśnie musisz koniecznie BCAA stosować.



Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

A jak nie zastosuje to co spali sie na amen? Nie sądzę bez supli z dobrą dietą i aerobami spali co będzie chciał i mięśnie ochroni. Fakt BCAA jest pomocne ale nie jest niezastapione kwestia tego czy chce na siłe wcinać suple czy nie. Szkoda ze nie wrzuciłes kolego jak wygląda ta oponka bo na moje oko to ty wyrabiaj mięśnie bo ma niedowage.


Mateusz Pawlak ;)


wesol88
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

Problem przedstawia się następująco:

 

img6986444.jpg img69895444.jpg img699145654654.jpg

 

Zdjęcie po prawej chyba najbardziej ukazuje wielkość niechcianej tkanki. Wiadomo, suple to jedynie dodatek i za wszelką cenę nie mam zamiaru ich jeść, no chyba, że są takie, które w znaczący sposób pomogą w osiągnięciu celu. Stąd też moje pytania oraz ten temat. Teraz widząc skale "problemu" będzie Wam łatwiej coś doradzić.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jumpman23
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Koszykówka
  • Staż [miesiące]:od 01.2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:91
  • Wyciskanie [kg]:75x1
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

Dokladnie ja mam ten sam problem, 185,80kg i oponka jest ale chyba troche mniejsza.


Użytkownik Jumpman23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

Rozumiem, że kolega staż ma przy treningach oporowych? Jeżeli tak to ja na Twoim miejscu bym się nie przejmował tą "oponką" tylko dopiął trochę dietę, rozwijał trening siłowy i wrzucił na koniec treningów 20 minut aerobów. Po pewnym czasie spokojnie ta tkanka tłuszczowa zejdzie. Jeżeli nic nie zrobisz to będzie ona rosła. Wiec 21 lat czyli już rozpoczął się alkohol, imprezki i spożywanie śmieciowego żarcia (prawdopodobnie stąd oponka). Jeżeli suplementy to: białko + bcaa, spalacz nie jest konieczny, co nie znaczy, że zbędny. Bo przy aerobowych Ci wspomoże spalanie, podobnie jeżeli zechcesz brać coś na wytrzymałość (beta alanina, jabłczan cytrulliny, mieszanki pompujące).



wesol88
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

No właśnie, śmieciowe żarcie, brak ruchu no i czego później oczekiwać. Ogólnie od kilku lat mam troche sprzętu w domu i zdarzało mi się ćwiczyć, jednak były to treningi zupełnie bezsensowne - bez techniki, bez planu, bez diety, a głownym celem było spompowanie mięśni... no ale tak bywa jeśli się nie ma pojęcia o tym co się robi. Od początku roku, ćwiczyłem na masę, udało się zdobyć 5 kg mięśnia, ale brzuch nadal stoi. Drugi tydzień trzymam dietę na 0 no i chcąc zredukować tłuszcz z brzucha pytam czy warto wspomagać się jakimiś suplami, czy jednak odpuścić sobie spalacze itp i jedynie ostro zredukować węgle, jechać poniżej zapotrzebowania i dodać aeroby. Ogólnie z supli teraz łykam przed treningiem SAWa (gówno - nie polecam) i AAKG olimpa. Co dalej?


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


wesol88
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na redukcję

ok, zainwestowałem trochę i kupiłem sobie mini zestaw na moją planowaną redukcję (Alphamine, Scitec BCAA 6400, Trec Whey 100 no i Soya Pro - z ciekawości). Zdjęcia, które wrzuciłem wcześniej niestety nadal aktualne, jednak mam nadzieję, że za te 4 tygodnie będzie inaczej. Dzięki wszystkim za odwiedziny tematu no i życzcie mi wytrwałości ;)

img7093v.jpg


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024