Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Witam 

Zaczełem kuracje  na takich specyfikach:

 Enan-250mg tydzien  BP

Cyp- 250mg tydzien  BP

W srodku tego cyklu wchodzi

Deka 200 mg tydzien     Elite fitness oaz Dodatki:

HCG BP

oraz clomid  3 liscie 3 tyg po

Dieta wysokobialkowa okolo 4 na 1kg masy

Omega369x2

multivitamina z Olimpa x3

Cynk z Oloimpa oraz HMB

 Proteiny 90+ 7kg

na  zakonczenie Posiadam  :

2 razy  creatine matrix 7 pudziana z olimp

 białko i podtrzymanie diety

oraz wytaminki.

Obecnie jestem po 2 strzałach  test i weszla teraz deka  z testem  bita razem .czyli tydzien  3 blisko.

Kuracje przewidzialem na 16 tygodni prawie  Zastrzyki bije tak 2 strzały testa teraz 11 tygodni dekai test  i zakoncze testem i odblokiem pozniej.

Samopoczucie wydaje mi sie ze zaczyna mi sie poprawiac do tego wiecej podnosze ale  mysle ze to efekt napalenia sie a nie koksu jeszcze:P poczekamy do 3-4 tygodnia i bede zdawał relacje co 2  tygodnie-skutki uboczne ,efekty,wady, zalety moze ktos bedzie mial chociaz nauczke  lub dobra lekcje uczuc sie na moich bledach:PcLOL

Chcem dodac ze mam 28 lat i 3 lata na silowni i kiedys tam  szkolne czasy z 2 lata,Oraz ze przez ostatnie dwa lata bylem na redukcji i lekkim mnasowaniu bo wazylem 135kg ale na dzien dzisiejszy obwody w pasie i waga spadla  na 95 kg wiec  troszke  sporo stracilem.ale teraz czas to odbudowac w miesniach.

TRENING:

4-5 razy w tygodniu

pozadny bo cwicze z 1,5 godziny potem biegam 30 min i wiosluje 20 minut oraz plywam 30 minut  ni o na koniec babelkowy masaz i sauna.okolo 3 godzin minimum.

pracuje w nocy co tez za tym idzie  na silownie chodze rano i wieczorem na przemiam w zaleznosci od  zmeczenia.Spie 8h.Praca fizyczna. to chyba tyle o Mnie narazie :)

 

PS.kiedys tam biilem Prolangatum  i metke wcinalem ale dawno temu.test dziala na mnie słabo chyba co wnioskuje po pierwszej kuracji ale tam dawki byly  po 250 solo.

 

 

Potrzebuje  RAD RAD! od ludzi ktorzy  maja pojecie o tym co pisza nie 16 latkow co kopiuja posty  innych.

RAD co do tego cyklu ....czy ujdzie? ułozyl mi go duzy czlowiek ale niewiadomo czy koniecznie dobrze ale to i tak juz zapozno bo srodki sa klute...

co przekanszac przed snem?

czy biało mozna wypijac przed snem 30 min,?np ide po pracy na siłownie i pije jednego przed  i po  i ide spac pozniej  wieczorem nie mam tego problemu bo po silce ide do pracy.

                                             

                                        O gólnie prosze sie wypowiadac

co myslicie ,,,jak to porobi  czy cos dokupic?>co byscie zmienili ewentualnnie.ZA wszelkie rady Z Gory Dziekuje Chłopaki.


  • 0

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Pierwszy Zastrzyk -bolał tydzien:(

Drugi 2 dni:)

3 wczoraj z deka 2 ml  prawie wogole naraze:) narazie tyle ze spostrzezen:)trzeba czekac i ostro zapierdalac:)

PS.zastrzyk idzie co 5 dni:)stad takie stezenia


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

hcg przybij już w 8 tyg stosowania deki

 

profilaktycznie dałbym jeszcze ACARD 

 

powodzenia i pzdr :)


nol9.jpg

www.massagepeter.se


maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]   tak tylko gdzie ja to dostane???mieszkam w Angli i czy to  zapobiega problemom z sercem?i dlaczeggo Twoim zdaniemm  to dokladasz?bo pierwszy raz siestykam z Tym:)Dzieki za pomoc i Pozdrawiam.
Dodam ze serce zdrowe-puls Stały od dziecka ksiazkowy nawet gdy mialem duza nadwage


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

hcg przybij już w 8 tyg stosowania deki

 

profilaktycznie dałbym jeszcze ACARD 

 

powodzenia i pzdr :)

??


  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Bij enan w pon i czwartki po 250 mg

Dece raz w tyg po 200 mg

Będzie dobrze :)


Użytkownik kuba1000 edytował ten post Ponad rok temu


pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

nandrolon stymuluje produkcje czerwonych krwinek - czyli krew jest gęstsza dlatego acard, polipyryna s , aspiryna w celu rozrzedzenia ;)

 

Aspiryne dostaniesz na 100 % w UK ;)

 

wczoraj miałem rozmowe z lekarzem który nieoficjalnie pomaga kulturystą i sprzedał mi pare fajnych informacji min te co opisałem wyżej 

 

pzdr


nol9.jpg

www.massagepeter.se


Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

nandrolon stymuluje produkcje czerwonych krwinek - czyli krew jest gęstsza dlatego acard, polipyryna s , aspiryna w celu rozrzedzenia ;)

 

Aspiryne dostaniesz na 100 % w UK ;)

 

wczoraj miałem rozmowe z lekarzem który nieoficjalnie pomaga kulturystą i sprzedał mi pare fajnych informacji min te co opisałem wyżej 

 

pzdr

Pit - z polipiryną trzeba trochę uważać :) 

Lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych które zajebiście wpływają na stan błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Już tygodniowe stosowania polipiryny osłabia ścianę tych narządów i jelita dostają również w tyłek :) 

A jak to wszystko wygląda to przedstawiłem w jednym z artów : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla tego jak ktoś stosuje polipirynę na cyklu to warto zaopatrzyć się w suplement: Gastroprotect żeby nie było później problemów żołądkowo-jelitowych :)

 

Pozdro


  • 1

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

o tym nie wiedziałem dzięki za info :)


nol9.jpg

www.massagepeter.se


Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

o tym nie wiedziałem dzięki za info :)

 

 

Spoko :) Artykuł przygotowałem dobry miesiąc, musiałem pozbierać trochę praktycznych informacji. Na forum medycznym często mam do czynienia z problemami gastro po stosowaniu NLPZ, z lekarzem rozmawiałem i przyznał prawdę na temat ich szkodliwości. Opierałem się na kilku książkach z zakresu Gastrologii bo wiadomo że pamięć ulotna jest i to co na Farmacji miałem to dużo się zapomniało :)

No to co miałem to napisałem i  już nie śmiecę w temacie kolegi :)

 

Pozdro :) 


  • 1

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Nie no chłopaki:) to sie nazywaja odpowiedzi:) rowniez wielkie dziek

Aspiryn i innych lekow mam cala szafe bo zona jest pielegniarka:Pto i kuc kto ma:)i obserwowac:)dzis do raczki dostalem hepatim  gdyz Żona stwierdzila ze dawka 700mg koksu to razem z osłonka na watrobe i Hepatil.wiec watroba jest:)nerki  sa:) cynk jak zacznie zalewac:)i wciaz czekam na witaminy z Olimpa.a narazie  Dobre jedzonko o ochodnym Smaku:) i zwykla multivitamina:P

POzdrawiam i do usłyszenia:)


  • 0

Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Maniek ja proponowałbym Wyciąg z ostropestu plamistego jak boisz się o wątrobę. A dla czego to już Ci wytłumaczę :)

 

Ostropest plamisty w swoim składzie zawiera flawonoid o nazwie Sylibina. Flawonoid odtruwa wątrobę oraz uniemożliwia wnikanie trujących związków chemicznych do miąższu wątroby poprzez uszczelnianie błon komórkowych tego organu.
Pobudza wątrobę do produkcji żółci która ma kluczowe znaczenie w rozkładzie tłuszczy - przy takiej dawce 700mg, odpływ żółci może być utrudniony już.
Ostropest ma w swoim składzie również Glutation który chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, pomaga w regeneracji czyli tworzenia się nowych komórek wątrobowych, dla tego jest stosowany w niewydolności wątroby oraz chorobach zapalnych.

Hepatil ma w składzie sylibinę ponieważ wchodzi ona w budowę pierścienia Sylimarolu, jednak jestem za używaniem "to co widzę, to jem" czyli zakupić sobie zioła ostropestu. Jedna łyżka stołowa - zalana wrzątkiem i będzie ok :)

 

Pozdro


Użytkownik Kisiel888 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Maniek ja proponowałbym Wyciąg z ostropestu plamistego jak boisz się o wątrobę. A dla czego to już Ci wytłumaczę :)

 

Ostropest plamisty w swoim składzie zawiera flawonoid o nazwie Sylibina. Flawonoid odtruwa wątrobę oraz uniemożliwia wnikanie trujących związków chemicznych do miąższu wątroby poprzez uszczelnianie błon komórkowych tego organu.
Pobudza wątrobę do produkcji żółci która ma kluczowe znaczenie w rozkładzie tłuszczy - przy takiej dawce 700mg, odpływ żółci może być utrudniony już.
Ostropest ma w swoim składzie również Glutation który chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, pomaga w regeneracji czyli tworzenia się nowych komórek wątrobowych, dla tego jest stosowany w niewydolności wątroby oraz chorobach zapalnych.

Hepatil ma w składzie sylibinę ponieważ wchodzi ona w budowę pierścienia Sylimarolu, jednak jestem za używaniem "to co widzę, to jem" czyli zakupić sobie zioła ostropestu. Jedna łyżka stołowa - zalana wrzątkiem i będzie ok :)

 

Pozdro

Wielkie dzieki wkoncu moge zastapic czyms te tabletki:)i zdrowsze:)i naturalne:):)mykam pobiegac z ranka:)po ziolka do apteki:)


  • 0

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

ZA WSZELLKIE SENSOWNE PORADY JAK WYZEJ POLECIALY sogi   dziekuje


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Vercetti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja :D
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :43
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Fajna masz zone widze :D zazdroszcze :P 

Czemu mety nie Chciałeś  tez brac? 


  • 0

Podobno jak byłem mały wpadłem do kociołka z Metanabolem 


lg team
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 2
77
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok 50
  • Wyciskanie [kg]:ok 200
  • Waga [kg]:ok 105

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

HCG od 3tyg co 3tyg daj, stale pobudzanie jajek wplynie na lepsze wyjscie  z cyklu i na pct

 

na pct daj clo nolve i hcg

 

glutation mozesz brac, dobra sprawa bralem kiedys


  • 1
__________________________
masz sprawe pisz PW / e-mail...

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

HCG od 3tyg co 3tyg daj, stale pobudzanie jajek wplynie na lepsze wyjscie  z cyklu i na pct

 

na pct daj clo nolve i hcg

 

glutation mozesz brac, dobra sprawa bralem kiedys

 


Glutation (GSH, γ-glutamylocysteinyloglicyna) – organiczny związek chemiczny, trójpeptyd zbudowany z reszt aminokwasowych kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny.

Występuje we wszystkich organizmach roślinnych i zwierzęcych, jest najbardziej rozpowszechnionym i najobfitszym tiolem wewnątrzkomórkowym (składnikiem zawierającym siarkę) występującym w komórkach ssaków oraz drobnocząsteczkowym tripeptydem budującym żywe komórki.

Właściwości

Ma właściwości przeciwutleniające, które przejawiają się w odtwarzaniu grup tiolowych -SH w białkach, w których uległy one utlenieniu do grup sulfonowych -SO3H lub wiązań disiarczkowych -S-S-. Dzięki odwracalnej reakcji odrywania lub przyłączania elektronów glutation działa w ustroju jako układ oksydo-redukcyjny chroniący grupy -SH białek przed utlenieniem.

Bierze też udział w procesie oddychania i jest koenzymem niektórych enzymów oksydo-redukcyjnych. W formie zredukowanej, dzięki wolnej grupie tiolowej służy do redukcji nadtlenków (np. nadtlenku wodoru). Wyłapuje reaktywne czynniki elektrofilowe ochraniając komórki przed uszkodzeniem ze strony toksyn.

Funkcje

Glutation umożliwia usuwanie z ustroju związków azotowych i chlorowcopochodnych toksyn. Na przykład często zażywany lek przeciwbólowy paracetamol jest metabolizowany do hepatotoksycznego (z łac. hepar – wątroba, hepatotoksyna – substancja toksyczna dla wątroby, substancja uszkadzająca wątrobę) N-acetylo-para-aminobenzochinonu.

Toksyna ta jest przyłączana w wątrobie do glutationu. Nadmierne lub długotrwałe podawanie tego leku (paracetamol, czyli 4′hydroksyacetanilid), przy równoczesnej małej podaży metioniny w pokarmie powoduje zużycie glutationu zawartego w ustroju, co z kolei jest przyczyną uszkodzenia (martwicy) wątroby. Dlatego konieczne jest podawanie wraz z paracetamolem metioniny. Metionina jest wykorzystywana do syntezy glutationu.

Glutation jako antyoksydant neutralizuje wolne rodniki w wątrobie i detoksyfikuje pestycydy (nawet do 60%). Zredukowany glutation jest syntetyzowany (wytwarzany) w każdej komórce organizmu przez witaminę C.

Organizm sam potrafi go wytworzyć w obecności witaminy C i N-acetylocysteiny, dlatego aminokwas endogenny cysteina musi być też dostarczana z pożywieniem, ale jej nadmiar może być groźny dla zdrowia.

Zredukowany glutation jest wszechobecnym przeciwutleniaczem (antyoksydantem) zaangażowanym w wiele funkcji komórkowych takich jak detoksyfikacja, transport aminokwasów, produkcja koenzymów oraz recykling witamin E i C.

Pełniąc swoją rolę najskuteczniejszego środka oczyszczającego nukleofile, glutation blokuje swobodne i radykalne uszkodzenia wszelkiego rodzaju tkanek. Glutation jest substancją wykorzystywaną, na poziomie komórkowym, na pierwszym miejscu w obronie organizmu.

Odgrywa on kluczową rolę w funkcjonowaniu oraz rozmnażaniu limfocytów w celu zwalczania organizmów takich jak bakterie, pasożyty oraz wirusów. Na podstawie badań naukowych, przy nieodpowiednim poziomie glutationu komórki “popełniają samobójstwo” poddając się procesowi nazywanemu zaprogramowaną śmiercią komórkową (apoptozą).

Niestety wraz z wiekiem poziom glutationu obniża się. Glutation koncentruje się głównie w wątrobie, gdzie odgrywa funkcje głównego czynnika detoksyfikacyjnego. Jest on głównym naturalnie występującym detoksyfikatorem w komórkach.

Inne mniej liczne detoksyfikatory takie jak witaminy C i E w swoim działaniu są zależne od glutationu, ale witaminy te są po ich utlenieniu przywracane przez glutation do dobrej, użytecznej formy (tzw. zredukowanej). Glutation w płynach międzykomórkowych absorbowany w maleńkiej ilości z pożywienia detoksyfikuje płyny, zapobiegając w ten sposób penetracji toksyn do komórek.

Ten silny antyutleniacz zawierający siarkę jest kluczowym składnikiem w neutralizacji H2O2 w tłuszczach i w samym cyklu glutationowym. Organizm nie jest w stanie absorbować glutationu jako takiego. Glutation musi być produkowany przez samą komórkę.

Aby podnieś poziom glutationu, trzeba dostarczyć organizmowi składniki potrzebne do jego syntezy w organizmie. Łatwo jest o glicynę i kwas glutaminowy, ale trudności z cysteiną ograniczają jego produkcję.

Wykazano natomiast, że witamina C wspomaga utrzymanie wysokiego poziomu glutationu. Witamina C, E oraz beta-karoten są także silnymi antyoksydantami i chronią neurony przed toksycznym działaniem wielu czynników.

Glutation jako antyoksydant stabilizuje błony lizosomów i hamuje uwalnianie katabolicznych enzymów lizosomalnych. Jako transporter aminokwasów w cyklu gamma glutamylowym, ułatwia syntezę białka i sprzyja tworzeniu dodatniego bilansu azotowego.

Zwiększa uwodnienie komórek oraz zasoby glikogenu mięśniowego. Zwiększa poziom hormonu wzrostu, obniża poziom kortyzolu, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, wspomaga odporność, łagodzi objawy zmęczenia, obniża poziom kwasu mlekowego.

Glutation działa jako substancja odtruwająca oraz uczestniczy w enzymie peroksydazie glutationowej zawierającym selen. Bierze także udział w przedostawaniu się aminokwasów do błon komórkowych.

Glutation jest najważniejszym nieenzymatycznym czynnikiem antyoksydacyjnym, jakim dysponuje organizm. Ten peptyd występuje w każdej komórce organizmu, szczególnie bogate w jego zasoby są nerki, wątroba i soczewka oka. W sytuacji zagrożenia chorobami zwyrodnieniowymi następuje konieczność dostarczania glutationu z dietą.

Glutation umożliwia detoksykację (nukleofilowy odtruwacz).

Występowanie

Glutation występuje w formie różnych izomerów. Żywność bogata w glutation to: awokado, szparagi, brokuły, brukselka, czosnek, cebula, kapusta (najlepiej stosować soki z tych warzyw).

Patologia

Niski poziom glutationu we krwi wskazuje na stan chorobowy. Glutation jest naturalną substancją przeciwutleniającą, a spadek jego poziomu oznacza, że organizm nie radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników, uszkadzających komórki w mózgu i innych narządach. Dochodzą do tego problemy z trawieniem pokarmów i spadek odporności organizmu.

 

 

Brałes to i jakie masz do tego zdanie?bo w sumie tak Zastanawiam sie czy to nie za duzo i konieczne....hmm....moze ktos sie wypowie na temat tego  .......srodka??????????


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Zobaczymy JAK Grzbiet dzis :|)ostatnio wielkie zdziwienie na martwy Ciag  raz  podnioslem 180 kg a 150 to 6 wiec mysle ze plecy  hatlami podbilem i wzmocilem oraz na atlasie i moge startowac z mar

twym Ciagiem w treningach:)


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

maniekt26
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:34
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:róznie
  • Wyciskanie [kg]:100 dwa razy
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

Czekam az zona wstanie  i przybije 2 ml soku TYDZIEN 4 czas zaczac:)Powinno ruszyc raczej co nie?:)choc juz mi sie wydaje ze Dieta weszla w krew po 4 miesiacach :)i miesnie sie ubijaja powoli:)Postanowilem miezyc sie dopiero po 8 tygodniach  a pozniej co tydzien to wpisze co sie tu swiecic bedzie:P


Użytkownik maniekt26 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Pakuję40lat
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAM:) Przedstawie tu Swoja kuracje Testosterone enan i cyp plus deka

to jest wedlug ciebie relacja ?  :napalony:


Użytkownik Pakuję40lat edytował ten post Ponad rok temu

Jeśli nie masz już po co żyć to żyj dla siłowni i dla swoich mięśni .



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024