Skocz do zawartości


Zdjęcie

Domin - 190cm/68kg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Domin3
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Domin - 190cm/68kg
Witam!
To mój pierwszy post na forum. Może opiszę co nieco. Przygodę z siłownią zacząłem na początku czerwca 2012 roku. Miałem strasznie niską wagę jak na mój wzrost (58kg/190cm), stąd trzeba było coś z tym zrobić. Mieszkam w małej mieścinie 6 tys. mieszkańców, ale na moje szczęście siłownię 300 metrów od mojego domu posiadał kiedyś kulturysta, świetny, inteligentny człowiek, do którego się zapisałem, 47 - latek. 10 lat poważnie uszkodził sobie staw barkowy, przez co rehabilitował się 8 lat i rok temu wrócił na siłownię. Dzisiaj wyciska 105,5 kg pomimo braku więzadeł Dołączona grafika To dla nas wzór, autorytet, nie spotkałem inteligentniejszej osoby. :) Kiedyś przed tym właśnie urazem stawu barkowego bez żadnych wspomagaczy, których nigdy nie brał (stara szkoła) ważąc 72 kg a przy wzroście 168cm podnosił na ławce 160 kg w treningu, w martwym ciągu 185 kg. Staż treningowy 30 lat, niesamowita wiedza. Ale wracając do tematu...

Na treningi półtoragodzinne zazwyczaj (raz-dwa zdarzy mi się być godzinę) chodzę minimum 4 razy w tygodniu od czerwca. Gdy przyszedłem pierwszy raz i zawisłem na drążku nie potrafiłem podnieść się rękoma na więcej niż jeden centymetr. Gdy nasz guru-trener-maestro nakazał mi położyć się plackiem na ziemi, wyciągnąć ręce i z takiej pozycji podnieść się do góry (wykonać pompkę), łapki lekko zawibrowały, a ja cały czas spoczywałem na ziemi i nie oderwałem się na centymetr. Czas na kilometr - 4:52. Gdy położyłem się na ławce i dano mi sztangę z łącznym obciążeniem 20,5 kg, miałem problem wykonać więcej niż 3 ruchy. Moje ręce przy ćwiczeniach przy 7-8 powtórzeniu dosłownie wibrowały, bo brakowało siły...

Na dzisiaj ważę 68kg (skok o 11kg), nie mam żadnych problemów z wykonaniem naszej rozgrzewki, która polega na truchcie w miejscu - po jakimś czasie biegu kładziemy się i wykonujemy 10 pompek, wstajemy i od razu na ławkę wykonujemy 20 brzuszków (10 prostych, 10 skośnych), po brzuszkach ponownie trucht - cały taki cykl powtarzamy 4 razy. (Ostatnio po całym treningu dostałem karne 20 pompek za kopnięcie butem w worek :) - wykonałem karę bez problemu.) Dzięki takiej rozgrzewce poprawiłem znacznie swoją wydolność - na kilometr zanotowałem progres równy minucie. Zszedłem na 3:50. Na ławce aktualny mój rekord wynosi 59,5 kg.. Mam super-szybki metabolizm, stąd bardzo trudno mi przybrać na masie... Aktualnie ona podskoczyła o 0,5 kg w 1 miesiąc... Mało..

Odżywek żadnych nie biorę, naturalna dieta - ryby, jajka, mięso, sery.



PS.
Moglibyście doradzić co do diety? Niestety z masą progres jest baardzo powolny. Z 67,5 kg wskoczyłem tylko na 68kg. Wątpię, abym zaniedbał dietę. Spożywam 6 posiłków dziennie... Zawsze o szóstej przed szkołą wciągnę sobie 200g śledzi w śmietanie (z Marinero) + trochę orzechów włoskich. Potem przed obiadem zjem sobie cały serek wiejski lekki (22g białka ma całe opakowanie) + bułka serowa. Na koniec lekcji pijam kefir 0% tłuszczu 400g i na obiad zazwyczaj spożywam piersi z kurczaka. Po obiedzie jogurt naturalny, w międzyczasie trochę słonecznika i przed treningiem jem sobie dwa banany/ryż/rybę. Na kolację po treningu 3 jajka gotowane/tuńczyk w sosie własnym. A efekty na wadze mizerne. Ćwiczę min. 4x w tyg. po 1,5 h. Jakby ktoś mógł pomóc w tej kwestii (wagi) byłbym wdzięczny.

Co do planu - wczoraj jechał barki/przedramiona/biceps//plecy/nogi.
Najpierw rozgrzewka czyli standard. Trucht w miejscu przerywany serią pompek (łącznie 4 serie) po 10 powtórzeń i 4 seriami podskoków. Potem:
6 serii podciągania sztangi łamanej do brody stojąc (co 2 serie dokładałem ciężar)
4 serie podciągania sztangi łamanej do brzucha stojąc pochylonym w przód (jw.)
6 serii ze sztangą na plecach-przysiady (w 5 i 6 serii miałem 52,5kg i robiłem po 7 powt. bo więcej nie dawałem rady)
4 serie ze sztangą 22,5 kg na plecach i ćwiczyłem łydki (lekko unosiłem stopy stojąc wyprostowanym)
6 serii na biceps podchwytem (2 serie 9kg, 2 serie 15kg, 2 serie 21kg wszystkie po 10 powtórzeń)
4 serie na przedramiona hantelkami 5 kg (ręce prosto, uginałem nadgarski na zew. i do wew.)
4 serie na przedramiona sztangą prostą 9kg siedząc podchwytem
4 serie na brzuch na ławce skośnej z hantlem wpierw 5kg, potem 10kg po 20 powtórzeń każda seria.


Fotka robiona 2 tyg. temu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
plan chaotyczny - bez skłądu i ładu.lepiej cos zobaczyć z podwieszonych
diete by przydało by sie dopracować
  • 0

TKWM


Domin3
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Dlaczego bez skłądu i ładu?
Jak dotąd dobrze na to reagowałem.
  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Tyle napisałeś a nie wiem ile masz lat

Z dieta do działu dieta no i na pewno po plan treningowy też ..do działu Trening
  • 1

Domin3
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Sorki!
17 lat.

A do działu trening po co?
na przykład - http://forum-kult...y-trening-masa/
Te ćwiczenia są zawarte w moim tygodniowym grafiku. Akurat wczoraj wyglądał plan jak wyżej (mogłem pomylić kolejność). Nigdy go się nie trzymamy i urozmaicamy ćwiczenia. Dużo ćwiczeń z powyższego linku stosujemy.

Użytkownik Domin3 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Skorzystaj lepiej z tego planu, na pewno będzie lepiej niż dotychczasowy : http://forum-kultury...nych-ciezarach/

;)

Użytkownik koksu123 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

GośćGuest_kulturysta8_*

Guest_kulturysta8_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
tez tak mysle , aby ulozyc dokladna diete gdzie bedziesz mogl manipulowac tluszczami , weglowodanami , i bialkiem w razie gdyby cos nie szlo masz wszystko pod kontrola , masz duzo chaosu rowniez w planie wez gotowy z podwieszonych , split 3 dniowy na mase wystarczy i zajrzyj do dzialu dieta ;)

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
poczytaj troche o zasadach treningu wtedy zrozumiesz
zobacz sobie jak wyglada plan nawet ten co podales w linku
  • 0

TKWM


kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Tu nie ma co układac wielce diety ! Jedz ze 150 g dobrej jakości białka ( drób/mieso/ryby/jaja ) + Do tego zawsze kasze czy tez ryż ,wpierdalaj ile wlezie ,dużo KCAL !
Jesteś strasznie chudy ,wiec nawet jak podleje nic sie nie stanie

Domin3
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
Ryby jakie polecacie?
Często wciągam sobie tuńczyka w sosie własnym, śledzie i łososia wędzonego. Z tym że tuńczyki mają bardzo mało kcal, ale 28g białka w puszce.
  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Domin - 190cm/68kg
mintaj,tilapia bardzo dobre.
  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024