Skocz do zawartości


Zdjęcie

redukcja - liczenie kalori


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

redukcja - liczenie kalori
Witam
koledzy czy aby zrzucić zbędny tłuszcz konieczne jest liczenie kalori??
i zastanawiam się jaki próg kaloryczny sobie ustalić - raz z wyliczeń mi wyszło 2450 innym razem 2200, jaki prób sobie ustalić 2000tys będzie dobrze?

mam 26lat
chłop
wzrost 173
waga 79
staż na siłce rok
trening 3x w tygodniu po ok 40min
od dziś + 12min interwałów po treningu
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
Nie.

24kcl na kg masy ciała wtedy wychodzi ci biulans na 0 jeżeli cały dzień siedzisz na fotelu i zbijasz baki a kcl zużywane są do potrzymania funkcji życiowych. Zacznij od 2200 po 2-3tyyg zobaczysz czy sa efekty jeżeli sa to dobry bilans jeżeli słabe to zejdź do 2000. Dużo białka, srednio tłuszczy i średnio weglowodanów. Trzeba pamiętać że bez węgla cięćko spalić tłuszcz bo tłuszcze palą sie w ogniu węglowodanów
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
dzięki za odpowiedź - właśnie próbowałem ograniczyć węgle jedynie do chleba z rana i czasem ryżu do obiadu ale ciężko idzie mi taka wycinka węgli - czuje jakbym miał nagły napad na wszytsko co "gówniane" chipsy, słodycze itp
czy prócz śniadania i obiadu mogę jeszcze gdzieś dorzucić węgle czy jednak nie?
bo wszędzie czytam że obcina sie węgle od minimum a tu kolega pisze że muszę być węgle żeby tłuszcz się palił
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
Nie możesz całkowicie wykluczyć węgli z diety. W zasadzie jedynym posiłkiem pozbawionym ww może być/powinna być kolacja. Węglowodany to paliwo dla organizmu, tak jak napisał Belial są one niezbędne. Ograniczenie spożywania węgli nie ma polegać na całkowitym ich wykluczeniu, a zmniejszeniu ich ilości. W dni nietreningowe możesz obciąć ich ilość do minimum. W treningowe to co najmniej w posiłku przed t powinieneś jeść normalną ilość ww. Rozgraniczyć trzeba również ich jakość (IG) oraz zawartość błonnika. To zależy od wielu czynników, rozpisz tu swoją dietę a będzie można coś więcej powiedzieć bo same liczby kcal to nie jest żadna podstawa do oceny diety.
  • 0
Dołączona grafika

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
ok mogę wypisać mój jadłospis - ale zawsze układam go że tak powiem " na gorącą" myśle jakie produkty zjem w danym dniu od razu ważę kazdy posiłek i notuje zliczając od razu kcal
np
śniadanie
chleb 60g masło 7g wędlina 30g pomidor , sałata lodowa + kawa z mlekiem i cukrem
trening
po treningu jogurt naturalny zmiksowany z 2bananami

obiad
150g kurczaka gotowanego lub smażonego + warzywa + 50g ryżu
posiłek
jeden średni dorsz smażony na oliwie + ważywa

kolacja
1/2 kostki chudego sera białego + 1/2 puszki tuńczyka + troche jogurtu


tak np jadłem wczoraj
wcześniej często jadłem na "podwieczorek" 60g(2kromki) chleba z wędliną i pomidorem
chleb oczywiście wielozarnisty
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
Do czasu obiadu nie zjadłeś w ogóle białka a w tym okresie miałeś trening. Stary to nie jest dieta, tak je normalny człowiek. Ułóż sobie dietę z rozpisanych w tym dziale na górze bo tu nie ma nawet co korygować.
  • 0
Dołączona grafika

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
a jogurt po treningu ?:) musi po treningu być kurczak + węgle?
staram się wrzucać jak najwięcej białka ale z rana zjem co najwyżej chłeb z wędliną a po treningu myślałem ze taki jogurt wystarczy z bananem
czy w każym posiłku musi być praktycznie kurczak lub ryba?
jogurt albo ser nie styknie? chodzi mi tu o kwestie finansowe też:)
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
jadło troche kuleje. jogurt słaba opcja bardzo słaba. nie musi być kurczak może byc inne mięso(swiniak nie za często) lub ryba. po treningu organizm potrafi przyswoić nawet do 50g białka.
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
a wszędzie kurcze czytałem zeby wrzucać węgle z wysokim ig po treningu
a jakbym walnął omleta z 4 jaj to będzie dobrze? z warzywami , albo serem białym ??
czy musi być mięcho?
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
Węgle o wysokim ig po treningu jak najbardziej, gdzie masz napisane że nie. Z tego co rozpisałeś to w miarę wartościowe posiłki zaczynają się od obiadu, tutaj nie ma nawet 2000kcal jak na moje oko, a poza tym jest to wszystko źle dobrane i zbilansowane równie źle. Nie bazuj na tym bo nie ma sensu. Dietę musisz zmienić. Pokombinuj coś z podwieszonych lub spróbuj ułożyć sam trzymając się określonych zasad, a wtedy można będzie coś skorygować.

Jaja z serem białym to tylko białko, po tren walisz białko + ww. Jak chodzi o cenę to ser biały - filet rybny są w podobnej cenie licząc gramaturę. Do tego ryż który nie jest drogi. Co tu kombinować. Jaja na śniadanie, ew. kolację. Twaróg na kolację. Minimalne ilości ww o niskim ig w dni nietreningowe do każdego posiłku za wyjątkiem kolacji. Białko w każdym. Przed i po treningu posiłki muszą zawierać zarówno białko jak i węglowodany. O tłuszczach też nie powinieneś zapominać.
  • 0
Dołączona grafika

siara_nh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: redukcja - liczenie kalori
kurcze starałem się układać wszystko z zasadami , tyle się już naczytałem że głupieje to moze podam inny dzień mojego jadłospisu czy czy ten będzie lepszy?

chleb z szynka i pomidorem + kawa
trening
omlet z serem i jogurtem bananowym(własnej roboty)

kurczak gotowany z warzywami do tego trochę oliwy + ryż paraboliczny + kawa

dwie kromki chleba z makrelą

ser biały , lub 3 serki wiejskie

czy tak lepiej?


jeśli chodzi o finanse to chodziło mi ze taniej jest zjeść np chleb z wędliną i warzywami lub jogurt, niż mięcho :) dlatego poruszyłem tą kwestię
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024