Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

czorcia7
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 4
122
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Chełmno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, fitness, tróbój siłowy, odżywianie i zdrowy styl zycia :-)

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!
Każda kobieta chciałaby wyglądać jak gwiazda filmowa: szczupła sylwetka, smukłe ramiona płaski brzuch, zgrabne nogi. Wszystkie te aspekty mogą zapewnić nam ćwiczenia na siłowni.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Co raz częściej na siłowniach pojawiają sie kobiety w różnym wieku zainteresowane poprawą swojego wyglądu i samopoczucia. Często panie są przerażone ilością kosmicznie wyglądających maszyn i nie za bardzo wiedzą jak mają ćwiczyć z tymi wszystkimi sztangami, hantlami i gryfami.

W tym krótkim artykule chciałbym zaprezentować kilka podstawowych ćwiczeń, które Panie mogą zastosować w swoim treningu siłowym.
Ponieważ nadal spora część kobiet ma wewnętrzne opory przed wybraniem sie na siłownie postanowiłem wykorzystać w prezentowanych ćwiczeniach tylko hantle, co sprawia, iż niekoniecznie trzeba iść na siłownie, aby tego typu trening wykonać.

Dołączona grafika


Zanim przejdziemy do prezentacji ćwiczeń jeszcze kilka informacji dla pań, które nadal nie są do końca przekonane co do skuteczności treningu siłowego:

1. Dzięki ćwiczeniom siłowym masa mięśniowa wzmacnia się, a jej rysunek na ciele staje się bardziej apetyczny i seksowny (to mięśnie nadają sylwetce kształt - nie kości czy tkanka tłuszczowa). Skóra również nabiera większej sprężystości i jędrności, redukuje się również mało estetyczny celulit.

2. Ćwiczenia z ciężarkami sprzyjają zdrowiu. Podczas ćwiczeń siłowych, obciążamy układ kostny, wówczas następuje stymulacja pracy komórek kostnych i procesów kościotwórczych (profilaktyka osteoporozy). Z kolei wzmocnienie tkanki mięśniowej, poprawia koordynację ruchową i zmniejsza ryzyko złamań.

3. Siłownia wzmacnia nasze serca, pozytywnie wpływa na układ wydolnościowy, co więcej osoby z nadciśnieniem mogą uspokoić ciśnienie krwi już po kilkunastu tygodniach ćwiczeń!

4. No i chyba najbardziej przekonywujący argument dla większości Pań - jeśli zależy wam na spaleniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder czy ud, warto kształtować swoje mięśnie, gdyż im więcej masy mięśniowej mamy w swoim ciele, tym szybciej jesteśmy w stanie spalić tkankę tłuszczową. To dzięki pracy mięśni spalamy tłuszcz, więc im więcej mięśni tym szybsze spalanie!

Dołączona grafika


Przypomnę tylko że przed rozpoczęciem jakiegokolwiek planu treningowego należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Każdy trening rozpoczynamy od ok 10-minutowej rozgrzewki, trenujemy 3 razy w tygodniu (najlepiej, co drugi dzień)

Przedstawione na filmie ćwiczenia możemy wykorzystać na dwa sposoby:
- trening obwodowy: ćwiczenia następują jedno po drugim bez przerw, wykonujemy do 8-12 powtórzeń, ilość obwodów to 3-8, przerwa wypoczynkowa następuje po wykonaniu całego obwodu i trwa ok. 2 minut,
- trening FBW: na duże grupy mięśniowe (klatka, plecy, nogi) wykonujemy po 3 serie natomiast na pozostałe grupy po 2 serie, po każdej serii następuje przerwa wypoczynkowa trwająca do 2 minut, ilość powtórzeń 8-12

http://www.youtube.com/watch?v=plsiZRg9zHQ


Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Życzę sukcesów i wytrwałości.
:-)
  • 1
Zawody siłowe dla młodzieży: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mocni na Facebooku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

krystyna1617
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!
Plan wydaje się sensowny, chyba opisze tutaj też swój i skonsultuje się. Co prawda chce tylko schudnąc, ale lepiej mieć profesjonalną poradę.
  • 0
Ciepło i konfort: kurtyny powietrzne

aleksandra60
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!
właśnie szukałam jakiegoś fajnego treningu i chyba znalazłam :) dam znać za jakiś czas jak mi idzie :P
  • 0

rafalinka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!
moja kobieta ćwiczy tylko 0,5 do aerobiku i smiać mi się chcę jak widze jak się przy tym męczy :D
  • 0

dor0ta
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!

Lubię czasem ćwiczyć z hantlami, dobrze wzmacniają ramiona :)

i hej hej! sam aerobik jest męczący, wcale nie dziwie się Twojej kobiecie :D


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla kobiet - prezentacja ćwiczeń z hantlami!

Patrz na daty.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024