Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kulturystyka - co motywuje, co zacheca ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Bodybuilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kulturystyka - co motywuje, co zacheca ?
Witam Drodzy Koledzy i Kolezanki Forumowicze.

Zadaje sobie pytanie trenujac jak w temacie artykułu. Co Nas motywuje, ca zacheca do powiekszania naszych mozliwosci fizycznych. Dlaczego wyglad zewnetrzny i mozliwosci fizyczne oraz silowe tak nas motywuja do dalszych treningow, cwiczen ? Czy jest to dla Nas takie wazne, czy jest to priorytetem ? Co daje Nam cwiczenie, czy uwalniamy w sobie dodatkowe odczucia pomagajace zwalczac smutek, niechec, zmartwienie ?

Kulturystyka jest dla mnie czyms, czego nie moge porownac do niczego innego co mnie ciekawi, czym sie interesuje. Jest to dla mnie droga ktora chce podazac, rozwijac sie, osiagac sukcesy, zyc tym. Jest wiele osob ktore znam, ktore chcialyby sie utrzymywac z tego, odniesc jakis zyciowy sukces. Jest to cos co daje szczescie, spelnienie w dokonaniu czegos niemozliwego. Kazdy mezczyzna interesujacy sie kulturystyka uwielbia ogladac jak jego ciala zyskuje w nowe widoczne miesnie, jest dumny z pracy ktora przynosi efekty, motywuje go to do dalszej walki. Z bolem, cierpieniem, przemeczeniem i poswieceniem wielu rzeczy. Dieta, ciezkie treningi, wyrzeczenia w zyweniu, odmowa uzywek takich jak alkohol. Wiele ludzi nie jest w stanie wyobrazic sobie jadlospisu bez frytek, pizzy, coli, piwa itp. itd. Dla kulturysty oraz osoby ktora sie tym interesuje, jest to cos co jest do zrobienia. Dazac do tak szczytnego celu latwiej jest odmowic tych kilku niby tak potrzebnych rzeczy. Utrzymania diety, ciezkich treningow, ciezkiej pracy, starania. Wkoncu przynosi to efekty, ktore bedac widoczne daje wiele szczescia i satysfakcji. Ludzie mowia sobie wtedy, "dalem rade, spelnilem marzenie,". Daje to energie do dalszego dzialania, katowania sie, wyciskania ostatnich potow ze swego organizmu, dla czegos co daje tak wiele radosci oraz samozadowolenia.

Fani kulturystyki doskonale znaja slowa Kai Greene " Mind is everything. If you dont bolevie than you can do something you can't do".

Jak wy zapatrujecie sie na ta czesc zainteresowania kulturystyka oraz dazenia do tego aby prezentowac sie z podziwem, oraz zachwytem ?

Przedstawcie swoj punkt widzenia.
  • 0

FabrykaFormy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kulturystyka - co motywuje, co zacheca ?
Szanowni Państwo

Każdy deklaruje, ze chciałby być sprawny i zdrowy. Każdy jednak argumentuje brak działań sportowych ze względu na kolokwialne słowa „nie mam czasu”. Brak czasu, motywacji i trudne do zmierzenia efekty – to kluczowe problemy, jakie zniechęcają nas do uprawiania sportu. Warto jednak wiedzieć, że są skuteczne sposoby na to, aby ćwiczyć efektywnie i utrzymywać wysoki poziom motywacji.
Jednym z najlepszych rozwiązań jest pomoc trenera osobistego. Trening personalny gwarantuje najbardziej motywujące działania realizowane z drugą osobą. Jest też najbardziej indywidualnym podejściem - ćwiczenia dopasowane są w sposób optymalny do możliwości i założonych celów, a także do preferencji osoby zainteresowanej poprawą swojej kondycji. Co istotne, trener osobisty przekazuje nam swoją motywację i energię do działania.
Jest też sposób dający możliwość obserwowania na bieżąco wyników osiąganych podczas treningów, a dzięki temu samodzielnego motywowania się do dalszej pracy. Sprawdzony za granicą, a wchodzący właśnie na polski rynek program MYZONE to zaawansowany system telemetryczny, który regularnie monitoruje tętno, liczbę spalanych kalorii, czas aktywności sportowej i tzw. punkty za wysiłek użytkownika dzięki specjalnemu urządzeniu, które wspiera ćwiczącego podczas treningów w klubie, ale też w domu czy na świeżym powietrzu. Wszystkie dane związane z aktywnością ruchową uczestnika programu trafiają bezprzewodowo na indywidualne konta internetowe, dzięki czemu trenujący mogą samodzielnie analizować swoje wyniki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Znacznie ułatwia to opracowanie nowych treningów i zdobywanie jeszcze lepszych rezultatów.

Fabryka Formy – Centrum Fitness
  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Kulturystyka - co motywuje, co zacheca ?
Pod przykrywką postu..marna reklama centrum fitnes. Szef to widział??? A ponoc nie można sie reklamowac na tego typu forach...to jak to jest?
  • 0

rafalinka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kulturystyka - co motywuje, co zacheca ?
mnie jak już nie mam sił, motywuje kobieta, nie wiem jak ale zawsze się jej jakoś uda rzucić mi wyzwanie czy coś, a ja zawsze je podejmuje
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024