Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodatki do diety.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Ukasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dodatki do diety.
Witam, jestem nowy. Od razu dodam, że szukałem podobnego tematu ale nie mogłem znaleźć, jeśli już sie pojawił to prosze o link a jesli nie to przechodze do sedna. Otóż jestem skazany na jedzenie tego co mi ktoś przyrządzi. Każdego dnia prawie jest mięso na obiad w piątki ryba lub jajko. Śniadania normalnie wędlina, chleb, masło, ser żółty. Kolacje sporadycznie zdarzaja sie na ciepło (jakieś kiełbaski, leczo itp). Mam pytanie, czy sa jakies dodatki, które mógłbym sobie zakupić i spozywać do tych dań żeby troszkę przymasować? Nie chodzi mi o odżywki, ponieważ dopiero zaczynam i chciałbym troche tej masy przybrać zwykłymi posiłkami. Ale słyszałem, że oliwa z oliwek, tran, płatki owsiane itp są mocnym bodźcem do przyrostu. Gdybyście mi wypisali co najlepiej dodawać do posiłków. Powiedzmy, że ok. 10 ziko dziennie mogę wyłożyć. Z góry dzięki i pozdrawiam!
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Popatrz jak wyglądają diety, w takich między innymi pojawiają się płatki owsiane i oliwa z oliwek.
  • 0

Ukasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Własnie przeglądam mase tematów z dietami i już kilka rzeczy sobie wybrałem, które są w moim zasięgu. m.in. serek wiejski, płatki owsiane, jogurty.
A odnośnie oliwy z oliwek. Często ludzie proponują dodanie łyżki do posiłku. Ale jak? Mam tą łyżkę oliwy wypić czy np polać kotleta... (sam widze jak głupie jest to pytanie ale naprawde nie mam pojęcia, musicie wybaczyć)
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Jedni robią tak, inni tak, ważne jest, aby tą oli spożyć.
  • 0

Ukasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Ok. Gdybyście mogli to prosze jeszcze o wypisanie kilku składników. Orzechy włoskie znalzłem, łyżkę miodu, wode z cytryną. Ale to zapewne kropla w morzu. Więc prosze o Wasze propozycje.
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Piszesz, że chcesz przymasować, więc weź się za porządne jedzenie, bo na łyżce miodu i wodzie z cytryną tego nie zrobisz.
  • 0

Ukasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Napisałem, że nie ode mnie zalezy co mi podadzą do jedzenia. Gdybym sobie sam gotował to na podstawie tego co na tym forum wyczytałem ułożyłbym sobie stosowną dietę do moich potrzeb. Ale niestety, nie mam takiej możliwości na ten moment. Dlatego chciałem zapytać o te dodatki. Wiem, że musze jeść, jeść, jeść i jeść. To podstawa. Ale niektóre z tych rzeczy, dopełniają posiłek i ja chciałbym poznać takowe dodatki. Powtarzam, że jestem nowicjuszem w temacie robienia masy, ćwiczeń i etc.
  • 0

Dar0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Bieganie, muay thai, jiu-jitsu, bieganie, kulturystyka
  • Wzrost [cm]:185
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do diety.
Rozpisz sobie 5-6 posilkow pelnowartosciowych.Wnioskuje, ze jeszcze sie uczysz i chcesz przymasowac, wiec masz pewnie mase wolnego czasu, nie widze problemu z przyrzadzaniem sobie samemu dodatkowego jedzenia.
Zmien sniadanie,bo to dno na np. platki owsiane i jajka, do tego jakies zdrowe tluszcze. Do szkoly wez sobie fileta i ryz/kasze/ makaron, badz chleb razowy z jakims wartosciowym bialkiem i warzywka, 3 posilek zjedz z rodzina, pozniej przed i po treningowy ryz/kasze/makaron + jakies miecho/rybke oliwe i warzywa. Przed snem twarog z oliwa. Zadnej filozofii tutaj nie widze.
Wiecej informacji szukaj w podwieszonych tam masz wszystko napisane i uzupelnij profil.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024