Skocz do zawartości


Zdjęcie

siłownia na maszynach ;]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

michalmiszcz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

siłownia na maszynach ;]
Witam!mam 14 lat 175cm wzrotsu i 62-64kg wagi. Mam pytanie czy ćwiczenie wszystkich partii cała 2x w tyg na maszynach w seri 3x 12 da jakąś siłę? (oczywiście każda partia - inna maszyna), robiłem ogólnorozwojówkę + trenuje Judo 4,5lat. A siłownia to jest trochę pod judo, trener na siłce powiedział że najlepsze maszyny do judo.
Czyli np trening

plecy -sciaganie drazka
klata - rozpietki na maszynie
barki-wyciskanie na maszynie
uda - podnoszenie na maszynie
podudzia-na maszynie opuszczanie
Triceps-prostowanie na wyciagu
Bicpes - wyciag dolny

30min areobów

(2x w tyg) + judo 3x w tyg
Taki trening przez 3 miechy potem wolne ciężary, + jestem po kontuzji więc myśle że maszyny najlepsze, ale czy dadzą egekty?
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia na maszynach ;]
Skoro robiłeś już ogólnorozwojówkę to rozumiem, że właściwą technikę ruchu masz opanowaną, więc zostaw te maszyny, a idź na wolne ciężary, z racji tego, że jesteś po jakiejś kontuzji nie szalej z ciężarem, skup się na dokładnej technice.
  • 0

michalmiszcz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia na maszynach ;]
nom... kurde... no nwm czy można to nazwać ogólnorozwojówką w sumie nwm czemu to napisałem.. 1-2 w tyogdniu sobie machalem hantlami i jakies pompki i mialem trening judo 3x i nadal mam , ale to chyba nie była ogólnorozwojówka... wiec chyba jednak tymi maszynami pocwicze sobie

a nawet jesli to na malych ciezarach nie zrobie siły wiec juz lepsze te maszyny bd..

a kontuzja to złamana ręka i nadgarstek. jestem narazie 4miechy po niej. ręka jeszcze troszke boli szczególnie jak odwracam ręke do podchwytu czyli np pakowaniie sztanga na bic odpada wiec maszyny raczej tylko.

Tylko czy takie maszyny dadzą jakis efekt ? :)

Użytkownik michalmiszcz edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia na maszynach ;]
To weź zrób normalną ogólnorozwojówkę, lepiej Ci to wyjdzie niż ćwiczenie na samych maszynach.
  • 0

michalmiszcz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia na maszynach ;]
nom... kurde... no nwm czy można to nazwać ogólnorozwojówką w sumie nwm czemu to napisałem.. 1-2 w tyogdniu sobie machalem hantlami i jakies pompki i mialem trening judo 3x i nadal mam , ale to chyba nie była ogólnorozwojówka... wiec chyba jednak tymi maszynami pocwicze sobie

a nawet jesli to na malych ciezarach nie zrobie siły wiec juz lepsze te maszyny bd..

a kontuzja to złamana ręka i nadgarstek. jestem narazie 4miechy po niej. ręka jeszcze troszke boli szczególnie jak odwracam ręke do podchwytu czyli np pakowaniie sztanga na bic odpada wiec maszyny raczej tylko.

Tylko czy takie maszyny dadzą jakis efekt ? :) to jak ?
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia na maszynach ;]
Weź pójdź do lekarza i dowiedz się czy możesz już ćwiczyć na siłowni, jeśli jeszcze nie to przerwa, nie myśl, że maszyny jakoś bardziej Cię uchronią od kontuzji niż wolne ciężary.Jeśli możesz to tak, jak pisałem małe ciężary, skupiamy się na technice.
  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024