Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skręcenie stawu skokowego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

GrubyLolo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skręcenie stawu skokowego.
Witam! Tak jak w temacie skręciłem sobie jakieś 8 lat temu staw skokowy, gips miałem założony jakieś 2 mies. Po ściągnięciu gipsu chirurg stwierdził , że wszystko jest w porządku aczkolwiek doskwierał mi lekki ból stawu lecz on zapewniał mnie iż jest to normalne w przypadku skręcenia stawu skokowego.No więc żyłem z lekkim bólem nogi, który mi dokuczał aż do zeszłego roku kiedy podczas meczu ponownie skręciłem staw skokowy w tej samej nodze . Pojechałem na pogotowie zrobili mi zdjęcia RTG oraz tomografię stawu skokowego. Okazało się , że mam odchyloną nogę w prawą stronę(na zewnątrz). Tzn stopa jest wysunięta na zewnątrz . W maju mam przyjść na konsultacje do chirurga w sprawie operacji tej nogi(będą mi ją usztywniać i "prostować". Od tego momentu ból nogi się nasila gdy dużo chodzę , biegam i niestety gdy ćwiczę na tą partię mięśni.. Gdy zrobię trening na nogi stopa jest opuchnięta mimo iż potraktuję ją maściami różnego rodzaju . Ćwiczenia , które są najbardziej uciążliwe to przysiady ze sztangą , MC , wspięcia na palce. Prostowanie nóg na maszynie mogę robić bo nie angażuje się tam stawu skokowego. Moglibyście mi coś poradzić w sprawie treningu na nogi? Już drugi tydzień odpuściłem sobie trening tej partii mięśni bo ból za bardzo się nasila.
  • 0

damien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Lubie zapi***alać
  • Wzrost [cm]:195
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcenie stawu skokowego.
Gratuluję bardzo mądrego pomysłu ćwiczenia gdy występuje ból, jeszcze jak wiesz, że coś jest nie tak! Trzeba mieć ładnie narąbane w głowie, żeby ćwiczyć w takim stanie. Maść nie jestem super środkiem w takich sprawach. Lepiej nie mów lekarzowi, że ćwiczyłeś na siłowni :)
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcenie stawu skokowego.
tak na przyszłość-skręcenia nie pozwól sobie włożyć w gips! i to na 2 miechy! dlaczego? otóż z powodu opuchlizny, która po założeniu gipsu może zejść i gips sie robi luźny, lub odwrotnie, będzie się nasilać i to pogorszy sprawę. Skrecenie kostki to pikuś, 2 tyg i można funkfjoowac, po miesiącu, dwóch wszystko wraca jak trzeba. Jeżeli to tylko skręcenie biegaj, skacz, itp ból bedzie wsytepował, ale będzie coraz mniejszy a doatkowo ruch zadziała jak kinezyterapia. natomiast jeżeli na zdjęciach wyszło coś innego i masz iść do ortopedy(w maju kurwa!?) to lepiej nie forsować nogi, a do ortopedy prywatne, 50zł do kieszeni i przyjmuje z uśmiechem na twarzy i wytłumaczy normalnie, nie to co z enefzetu
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcenie stawu skokowego.
W maju ? :) O lol szkoda że nie za rok :) Ja tydzień po skręceniu poszedłem na trening siatki i było ok. Przez rok się odzywało od czasu do czasu a później było elegancko.
  • 0
Dołączona grafika

GrubyLolo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcenie stawu skokowego.
No kolejki są długie. W sumie nie myślałem o wizycie prywatnej ponieważ nie ćwiczę w ogóle na wf, treningu na nogi też nie robię więc da się z tym żyć . Damien dla Twojej informacji zrobiłem 1-2 treningi by zobaczyć jak noga zareaguje . Może w tym tyg zajdę prywatnie do ortopedy tak jak radziliście.
  • 0

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcenie stawu skokowego.
Tak byloby najlepiej,wtedy zoabczysz co powie ortopeda,bo inaczej za jakis czas znowu moze się odezwać ten uraz. Ja miałem w gipsie przez tydzień,ale mimo ze minęło trochę czasu od jego zdjecia,to nadal czasem czuje to miejsce przy większym wysiłku.

Użytkownik Fitness4you edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024