Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruchomość stawu po złamaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ruchomość stawu po złamaniu
Witam. Złamałem 5 kość śródręcza i zostały założone 2 druty kirschnera jakies ponad 2 miesiące temu. Mam problem gdy np chwytam jakąś rurke to nie moge objąć jej do końca ostatnim palcem, tak jakby ten staw który łączy piąta kość śródręcza a mały palec nie miał pełnego zakresu ruchu. Czy ten staw sie jakoś rozrusza po wyciągnięciu drutów?
  • 0

budo_kris84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Witam ja miałem złamaną 4 i 5 kość śródręcza, i miałem po dwa druty na kość, rechabilitacje dłoni należy rozpocząć najpóźniej tydzień po wyciągnięciu tego badziewia. Ja wystartowałem z ćwiczeniami dłoni na drugi dzień po operacji usunięcia drutów, do treningów wróciłem dwa tygodnie po zabiegu i mogłem prawie normalnie chwytać, obecnie nie mam żadnych problemów z uchwytem.

Dołączona grafika
  • 0

budo_kris84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Adres wyżej, przekieruje cie do grafiki z ćwiczeniami, jeśli nie zadziała wpisz w google w grafice: wrist-exer-multi

Mam nadzieje że pomogłem

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Dzięki. Choć wydaje mi sie że tylko zaciskanie piłeczki może pomóc rozruszać ten staw. Posiadam taka sprężyne do zaciskania i myśle że to też będzie dobry pomysł. Bo nadgarstek i pozostałe palce mają normalną sprawność. A odczuwasz jakiś ból kulając sie na macie ? Masz z czyms problemy po tym złamaniu?
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Niczym się nie martw, miałem to samo, kup sobię piłkę i ćwicz dłoń. Też się martwiłem, że to może się odbić w przyszłości, ale jest wszystko dobrze. Don't worry! :)
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
@Skylark

Też nie mogłeś owinąć małego palca na jakimś drążku? :P Teraz możesz robić np pompki na pięściach? Rehabilitacje zaczyna sie dopiero po wyciągnięciu drutów tak?
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
3 x tak :)
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
DZieki Skylark za odpowiedzi :) Mam jeszcze jedno pytanie. Takiej piłeczki używałeś?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Ja używałem piłki ze sklepu zoologicznego, kupiłem taką zwykłą piłkę dla psa :)
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
Jako urozmaicenie możesz również ćwiczyć rękę w wodzie. Temperatura wody około 30 stopni, ciepła nie gorąca. Wykonuj te ćwiczenia które Ci pokazał w wcześniejszych postach przedmówca. Dobra rada: ćwicz do granicy bólu.
  • 0

budo_marrcinno
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruchomość stawu po złamaniu
witam
chciałem sie dowiedziec czy mieliscieodczucie, ze kiedy probujecie scisnac palce w piesc na ostatnim jest blokada, jak by nie dalo sie go dociagnac (oczywiscie mowei o laczeniu palca z V koscia srodrecza)? cwicze od jakiegos czasu...nawet jak mialem druty, palec dalo sie ugiac tylko do polowy, a kiedy pomagam sobie druga dlonia, czułem jak bym miał blokade spowodowana przez drut, teraz tydzien po wyciagnieciu drutow, cwicze intensywnie od czterech dni az do granicy bolu, nie widze poprawy nadal wydaje mi sie jak bym mial w srodku dloni blokade nie pozwalajaca no docisniecie dloni, czy ktos mial by jakas cenna rade ktora mogla by mi pomoc w rehabilitacji dloni?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024