Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy i odżywki - wszystko co powinieneś wiedzieć!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

czorcia7
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 4
122
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Chełmno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, fitness, tróbój siłowy, odżywianie i zdrowy styl zycia :-)

Napisano Ponad rok temu

Suplementy i odżywki - wszystko co powinieneś wiedzieć!
Dołączona grafika

Stosowanie odpowiedniej suplementacji jest niezbędnym elementem diety każdego sportowca. W dzisiejszych czasach nie można wyobrazić sobie osoby poważnie zajmującej się daną dyscypliną sportową a zarazem niestosującej odpowiedniej, dopasowanej do celów treningowych suplementacji.

Niemalże z dnia na dzień na naszym rynku pojawiają się nowe firmy, nowe produkty obiecujące osiągniecie nam niesamowitych wyników w bardzo krótkim czasie. Osoby, które nie posiadają podstawowej wiedzy na temat suplementacji bardzo łatwo mogą zgubić się w gąszczu tych pięknych kolorowych i kuszących reklam.

Postanowiłem napisać pracę dotycząca charakterystyki podstawowych suplementów i odżywek stosowanych w sportach siłowych z dwóch powodów. Po pierwsze, od lat obserwuję rynek suplementów, znam większość dostępnych produktów oraz firm je produkujących obecnych na rynku. Sporą część z nich sprawdziłem na ‘własnej skórze’. W związku w powyższym postanowiłem zebrać swoją wiedzę i scharakteryzować podstawowe odżywki oraz suplementy stosowane w sportach siłowych w poniższej pracy.

Po drugie, od kilku lat jestem moderatorem na dwóch dużych sportowych forach dyskusyjnych i widzę jak wielu młodych ludzi zaczynających dopiero swoja przygodę ze sportami siłowymi jest zagubiona w tym całym suplementowym świecie. Kupują suplementy i odżywki całkowicie im niepotrzebne, stosują je niewłaściwie tracąc przy tym pieniądze i wystawiając swoje zdrowie na niepotrzebne ryzyko. Mam nadzieje, że moja praca pomoże im w przyszłości dobrać właściwe dla nich suplementy i odżywki, a także pomoże im określić odpowiedni dla nich sposób przyjmowania danych produktów w taki sposób, aby osiągnąć zamierzone cele.
Dołączona grafika


W mojej pracy znajdziecie między innymi
I. Odżywki – definicja, cele stosowania
1. Odżywki białkowe
2. Odżywki węglowodanowo-białkowe tzw. ‘gainery’
3. Odżywki węglowodanowe typu ‘carbo’

II. Suplementy – definicja, cele stosowania
1. Kreatyna
2. Glutamina
3. Aminokwasy zwykłe (endogenne)
4. Aminokwasy rozgałęzione BCAA
5. Witaminy i minerały
6. Spalacze tłuszczu oraz Termogeniki
7. Zasady wspomagania treningu w okresie kształtowania różnych cech motorycznych

Pracę pisałem w roku, 2008 więc spora część, supli i odżywek, które przedstawiam w działach pt „Zestawienie najpopularniejszych obecnie ….. dostępnych na polskim rynku” jest lekko nieaktualna ale myślę że w niczym nie ujmuje to zawartości merytorycznej pracy.


Zapraszam do pobierania i czytania:
---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Źródło:[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr.
;)
  • 0
Zawody siłowe dla młodzieży: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mocni na Facebooku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024